Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Вибір стабілізатора напруги для холодильника

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 05-01-2023
Рейтинг статті: (908)

Стабілізатори

Можна нескінченно вести суперечки про те, чи потрібні взагалі пристрої для захисту домашньої техніки від нестабільного електроживлення. Проте безперервне зростання ринку стабілізаторів напруги в Україні свідчить про те, що мешканці Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст регулярно стикаються із проблемою неякісної електроенергії. І не дивно, адже кількість причин виникнення перепадів напруги безліч, і людським фактором пояснюється далеко не кожна з них. Багато банально залежить від метеорологічних умов.

У будинку кожного мешканця України є холодильник, який, судячи з відгуків, найчастіше піддається впливу нестабільного електроживлення через свої конструктивні особливості. Враховуючи вартість сучасного холодильника, питання про встановлення надійного захисту напрошується саме собою. Вибір стабілізаторів напруги для холодильника Ви знайдете в магазині електротехніки «Вольтмаркет», де можна купити товар стабільного електроживлення за вигідними цінами з доставкою по всій території країни.

Дізнатися ціни

Чим перепади напруги небезпечні для холодильника

Стабілізатор напруги для холодильника Як ми говорили вище, через свої конструктивні особливості холодильник найбільше схильний до впливу перепадів напруги, через що жителі України цікавляться вибором стабілізатора напруги для холодильника частіше, ніж для іншого електроустаткування.

Перепади напруги можуть відбуватися з різною амплітудою як у верхню (сплеск), так і в нижню сторону (просідання). Навряд чи хтось має сумніви щодо того, що стане з технікою при сильному сплеску напруги. Навіть людина, яка абсолютно не знається на темі, знає, що техніка просто згорить. Не буквально, звичайно, хоча ймовірність такого результату також є. А що щодо заниженої напруги? Більшість користувачів, судячи з відгуків, вважають, що зниження напруги до певних значень призводить лише до одноразового відключення обладнання без шкоди. Найчастіше це саме так, особливо якщо йдеться про побутову електроніку з імпульсними блоками живлення у складі. Для холодильника ж просідання становлять певну небезпеку через свій основний вузл - компресор.

Головний елемент будь-якого компресора - це електродвигун, обертання якого залежить від параметрів електричного сигналу, що подається на його обмотку. Що станеться з електродвигуном у разі сильної, нехай і короткочасної просідання? Він може зупинитися і потім одразу спробувати запуститися. Як багато відомо, після зупинки роботи компресора слід почекати кілька хвилин для стабілізації сильного внутрішнього тиску, інакше двигун не зможе штовхнути під його впливом поршень, що призведе до нагрівання обмотки і, якщо не спрацює захист, до її подальшого згоряння. Таким чином, і короткочасне відключення, і короткочасне глибоке просідання досить небезпечні для холодильника через компресор. Також в електромережах України нерідко може спостерігатись стабільно занижена напруга, яка може виливатися у вигляді додаткового нагріву обмотки.

Як бачите, холодильник досить вразливий перед нестабільним електроживленням. Саме тому українці нерідко цікавляться вибором стабілізатора напруги, який можна купити в магазині електротехніки «Вольтмаркет» за привабливими цінами з доставкою до Києва, Харкова, Дніпро, Одеси та інших міст.

Вибір стабілізатора напруги для холодильника

Вибір стабілізатора напруги для холодильника не становить особливих труднощів, оскільки холодильник не висуває якихось індивідуальних вимог, за винятком однієї бажаної функції, яку ми розглянемо далі.

Отже, на що в першу чергу звертається увага при виборі стабілізатора напруги для холодильника та будь-якої іншої техніки? Звісно ж, на номінальну потужність. Багато жителів України вважають за краще встановлювати один стабілізатор напруги для всієї квартири, проте це не обов'язково, якщо Ви хочете встановити більш доступний захист виключно для холодильника. Незважаючи на те, що енергоспоживання холодильника знаходиться на рівні кількох сотень ват, стабілізатор напруги має бути значно потужнішим. Для холодильника характерний циклічний режим роботи компресора. Електроніка функціонує завжди, споживаючи малу частину електроенергії, а компресор циклічно запускається і зупиняється. Пускові струми електродвигуна багаторазово перевищують номінальні, тому вибір стабілізатора напруги для холодильника повинен бути відповідним. Рекомендована потужність складає близько півтора кіловат і навіть вище. Все залежить від конкретної моделі холодильника.

Далі у процесі вибору стабілізатора напруги для холодильника слід звернути увагу на конструкцію (тип). Стабілізатори різних типів мають свої відмінні риси, які будуть кращими для роботи в електромережах з тими чи іншими особливостями. Типи стабілізаторів напруги для холодильників розглянемо далі пізніше.

Робочий діапазон і точність стабілізації - це, крім потужності, найважливіші та взаємопов'язані параметри. Робочий діапазон – це амплітуда мережевих коливань, яка може бути стабілізована із заданою точністю. Точність, у свою чергу, для холодильника не має серйозного значення, тому що навіть бюджетні стабілізатори напруги досить точні для забезпечення його коректної роботи (точність становить не менше 10%).

Стабілізатор напруги Стабик СТАР-2000Стабілізатор напруги Стабік СТАР-2000

Час затримки повторне включення. Даний параметр зазвичай характерний для реле напруги, які теж нерідко застосовують захисту холодильника від мережевих коливань. Нагадаємо, що компресор запускати відразу після відключення не можна, щоби дати внутрішньому тиску стабілізуватися. Якщо у разі короткочасного знеструмлення мережі або аварійного відключення стабілізатора через вихід напруги за робочий діапазон компресор буде перезапущено без затримки, є висока ймовірність спалити електродвигун, про що ми говорили раніше. Для недопущення подібних ситуацій бажано здійснювати вибір у бік стабілізаторів напруги з функцією тимчасової затримки повторне включення. Наприклад, релейний стабілізатор напруги для холодильника Стабік СТАР-2000 дозволяє встановити затримку на 240 секунд, чого цілком достатньо для стабілізації тиску всередині компресора та подальшого безпечного запуску. У магазині електротехніки «Вольтмаркет» Ви можете купити стабілізатор для холодильника за вигідною ціною з доставкою по всій Україні.

І хоча будь-який стабілізатор має масу характеристик та особливостей, вищезгаданого цілком достатньо для правильного вибору. Всі інші параметри, такі як пристрої індикації, спосіб монтажу, функціонал, що настроюється, та інше - за особистими перевагами. З нами вибір стабілізатора напруги максимально простий, так як у стаціонарних магазинах «Вольтмаркет» можна перевірити будь-яку модель, що сподобалася, на тестовому стенді.Типы стабилизаторов для холодильника

Тип стабілізатора напруги для холодильника найбільш радикально позначається на його ціні та експлуатаційних показниках. Високою популярністю, судячи з відгуків, користуються релейні та сервопривідні стабілізатори для холодильника. Вибір у їхній бік падає не в останню чергу через доступну ціну. Обидва ці типи належать до бюджетного сегменту.

В основі даних стабілізаторів напруги для холодильника лежить автотрансформатор, за рахунок зміни коефіцієнта трансформації якого регулюється вихідна напруга. Збільшуємо коефіцієнт - зростає та вихідна напруга. І навпаки. Різниця полягає у способі зміни цього коефіцієнта. Сервопривідні стабілізатори для холодильника використовують сервомотор з струмознімальним механізмом на основі щітки графітової. Автоматика стабілізатора переміщує щітку на той виток вторинної обмотки автотрансформатора, з якої зніматиметься близька до 220В напруга. Подібний принцип регулювання мають лабораторні автотрансформатори. Для стабілізаторів даного типу характерна висока точність і плавність регулювання, але не найкраща швидкість реакції через необхідність переміщення щітки. Тому найкраще сервопривідні стабілізатори напруги для холодильників підійдуть у мережах, яким властиві не різкі перепади напруги, а постійне відхилення у той чи інший бік. Чудовий приклад доступного та надійного сервопривідного стабілізатора для холодильника – Luxeon LDS-2500 SERVO. Релейні стабілізатори працюють дещо інакше. Жодних струмознімних щіток тут немає. Обмотка розділена на щаблі, кожна з яких комутується електромагнітним реле. Коли виникають перепади напруги, автоматика комутує за допомогою реле той ступінь трансформатора, з якого зніматиметься максимально близька до 220В напруга. Зрозуміло, точність такого рішення нижча, проте швидкодія – на висоті. Приклад хорошого вибору стабілізатора напруги для холодильника - релейний LogicPower LPT-2500RD, що має функцію затримки на повторне включення.

Релейні стабілізатори напруги для холодильника мають електронні аналоги, де реле замінені на напівпровідникові ключі - симістори. Це багаторазово підвищує як надійність, і ціну. Точність таких електронних стабілізаторів зазвичай вища через більшу кількість ступенів стабілізації. Хорошим прикладом такого стабілізатора напруги для холодильника є ПРОЧАН СНОПТ-2.2.

На зображеннях Ви можете побачити будову релейних, сервопривідних та ступінчастих електронних стабілізаторів напруги.

Також існує преміальний клас стабілізаторів напруги для холодильника – електронні безступінчасті. Завдяки електронній схемі стабілізації на основі ФІМ, дані пристрої забезпечують найвищу точність та швидкодію, не маючи об'єктивних недоліків крім чималої ціни, прикладом чого є Донстаб СНПТО-2.2.

Якщо цього матеріалу на вибір стабілізатора напруги Вам недостатньо, зверніться до наших фахівців, які врахують усі Ваші вимоги, розмір бюджету та особливості мережі для підбору моделі, що найбільш підходить для холодильника. Купити обрану модель можна як онлайн, так і в наших магазинах, що працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.

Рейтинг статті: Вибір стабілізатора напруги для холодильникаВибір стабілізатора напруги для холодильникаВибір стабілізатора напруги для холодильникаВибір стабілізатора напруги для холодильникаВибір стабілізатора напруги для холодильника (908)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все