П'ять аргументів на користь РЕЛЕ КОНТРОЛЮ НАПРУГИ:
-
максимальна швидкість спрацьовування – гарантія захисту техніки. При небезпечних коливаннях напруги, які здатні вивести електроустаткування з ладу, реле напруги спрацьовує протягом лічені мілісекунди, не даючи найменшого шансу пошкодити апаратуру;
-
мінімальна ціна – доступність для будь-якого покупця. Реле напруги для цілого будинку або квартири потужністю в районі 10 кВт мають ціну близько кількох сотень грн., що в жодному порівнянні не йде з потенційною шкодою, яку може завдати неякісна електроенергія;
-
простота конструкції - зручність в експлуатації. Реле напруги не вимагає професійних навичок для монтажу та підключення. Досить дотримуватися найпростіших офіційних інструкцій, які, до речі, доступні для завантаження на сторінках товару;
-
корпус із самозагасаючого пластику - безпека. Самозагасаючий пластик та клеми з фібергласу – стандартний набір практично будь-якого реле напруги. Деякі виробники йдуть далі у питанні пожежної безпеки та встановлюють у корпус відсікача термодатчик, який контролює температуру контактів, які можуть нагріватися внаслідок поганого контакту;
-
регульовані налаштування - ідеальне «підганяння» під Ваші потреби. Будь-яке реле напруга за рідкісним винятком має базовий функціонал, що налаштовує, що дозволяє встановити межі спрацьовування за напругою і час затримки на повторне включення. Більше професійні реле напруги мають набагато ширший набір параметрів, що дозволяють повністю налаштувати реакцію відсікача на окремі види несправностей, максимальний струм і т.д.
Як вибрати реле напруги?
Як і раніше, стабільна і довговічна робота електроустаткування залежить від особливостей мережевої напруги, проте техніка стає все більш точною та вимогливою, що практично зобов'язує споживача користуватися відсікачами напруги, щоб уникнути відмов та поломок побутових приладів. Здавалося б, немає нічого простішого, ніж об'єднати пристрій контролю напруги та переривник навантаження, але відгуки покупців говорять про протилежне: купити потрібний відсікач напруги стало складно як ніколи завдяки їхньому великому розмаїттю на ринку України.
Сучасні реле напруги відрізняються компактними розмірами та розумною електронікою, значно перевершують своїх попередників по дизайну та виконані у будь-якій формі та кольорах. Їм властиві різні налаштування порога відключення та часу включення після нормалізації параметрів мережі, різна похибка у вимірі напруги, а також потужність, що споживається і комутується. Не менш важливим критерієм вибору є ціна приладу.
Рекомендуємо купити реле з урахуванням наступного:
- діапазон мінімальної та максимальної вхідної напруги;
- сумарна потужність приладів, які можна підключити до напруги відсікача;
- поріг спрацьовування захисту;
- встановлення таймера на увімкнення;
- можливість роботи у безперервному режимі;
- наявність теплового захисту на контактах реле
- наявність незалежної пам'яті для збереження налаштувань приладу;
- наявність заземлюючого контакту та зручність підключення до подовжувачів та розеток;
- особливості монтажу та експлуатації.
Різновиди реле напруги в залежності від способу підключення:
- «Вилка-розетка». Дані реле напруги призначені для захисту одного пристрою від мережевих коливань. Найчастіше такі відсікачі підключають до холодильників. Максимально допустимий струм реле напруги формату «Вилка-розетка» зазвичай не перевищує 16А, що саме пояснюється орієнтованістю на один потужний прилад.
- Подовжувач.Вкрай комфортне зовнішнє виконання реле напруги. Ви підключаєте відсікач до розетки, а блок розеток (від 2 до 6 штук) встановлюєте куди Вам зручно. При покупці відсікача у вигляді подовжувача звертайте увагу, що максимально допустимий струм таких реле напруги найчастіше можна порівняти з аналогами «Вилка-розетка», тому підключенням великої кількості споживачів можна легко перевантажити прилад, що призведе до захисного відключення.
- Реле на DIN-рейку.Найпоширеніший тип реле напруги. Відсікачі на DIN-рейку монтуються в електрощитовій та здійснює захист всього електрообладнання у будинку чи квартирі. Якщо для Вашої мережі властиві постійні перепади напруги, рекомендуємо все ж таки встановити варіанти для підключення в розетку, які здійснюватимуть захисне відключення тільки чутливих споживачів, а не всієї техніки в будинку.
Технічні характеристики сучасних реле напруги
На сучасному етапі розвитку електроприладів більшість відсікачів напруги у магазинах Харкова, Києва та Дніпра обладнані мікропроцесором, який дозволяє плавно та точно регулювати верхній та нижній пороги спрацьовування реле. Крок налаштування зазвичай становить 1 В. Нижній поріг відключення, як правило, встановлюється в межах 130-210 В, тоді як верхній поріг можна відрегулювати в межах 225-280 В. У багатьох моделей заводські налаштування напруги встановлені в діапазоні від 175 до 253 В .
Ви можете відстежувати напругу в мережі за допомогою вольтметра, дані якого відображаються на цифровому дисплеї. Максимально допустимою напругою на вході, як правило, вважається 400 В при можливості пікових стрибків напруги до 630 В. Деякі виробники розширюють можливості реле напруги, встановлюючи трансформатор струму в його корпусі. Цей пристрій дозволяє вимірювати струм навантаження, який згодом відображається на дисплеї (нерідко навіть на додатковому дисплеї). У таких моделях користувач може, окрім допустимої напруги, виставити максимальний струм.
Реле напруги розраховані на безперервну експлуатацію в мережі, встановлюються на DIN-рейку або у розетку. Багато моделей мають заземлюючий контакт. Оповіщення про роботу або вимкнення приладу здійснюється за допомогою світлодіодної індикації у зеленому або червоному кольорі відповідно на передній панелі корпусу. Іноді відсікачі мають енергонезалежну пам'ять, яка зберігає не лише встановлені користувачем параметри, а й аварійні повідомлення.
Найчастіше потужність приладів, які можна підключити до реле напруги, коливається від 2,2 кВт до 22 кВт, проте при виборі моделі необхідно враховувати потужність із запасом 20-30%. Це з тим, деякі споживачі, у складі яких є електродвигуни (наприклад, холодильник), мають високі пускові струми, багаторазово перевищують номінальну потужність, споживану приладом у звичайному режимі.
Найважливішим параметром відсікача напруги є його швидкодія, знижена у деяких моделей до кількох мілісекунд і підлягає регулюванню користувачем. Якщо ж перепади напруги не мають лавинного характеру, а амплітуда коливань лише трохи виходить за встановлені користувачі рамки, відсікач зазвичай відраховує час затримки, щоб унеможливити помилкові спрацьовування. Реле напруги не здатне вирівняти напругу, але ефективно захищає електротехніку у разі замикання, перекосу фаз (для трифазної мережі), перевантаження, перепадів напруги або обриву нейтралі. Після виникнення небезпечної ситуації в мережі прилад увімкнеться через 10 секунд, якщо інше значення таймера не встановлено користувачем.
Клієнти з Києва, Дніпра та інших міст України знайдуть у нашому інтернет-магазині реле напруги з найкращими відгуками та за розумною ціною. Ми намагаємось постійно тримати весь асортимент на нашому центральному складі-магазині, розташованому за адресою: м. Дніпро (Дніпропетровськ), проспект Богдана Хмельницького, 15. Там же, у демонстраційному залі, Ви зможете протестувати вибране Вами реле або (чому б і ні) стабілізатор напруги.
Реле напруги - найпростіший засіб захисту вашої побутової техніки.