Принцип роботи джерела безперебійного живлення
ДБЖ нерозривно пов'язаний з акумулятором, який входить у єдину електричну схему ДБЖ. Працюючи в штатному режимі, джерело безперебійного живлення заряджає акумуляторну батарею, тим самим "готовлячи" її до можливого відключення електрики. Більшість сучасних ДБЖ підтримують транзитний режим роботи, який передбачає коригування параметрів електромережі без увімкнення самого ДБЖ.
Крім того, безперебійники мають ступінчастий автотрансформатор, який працює на нормалізацію напруги у разі виходу за безпечні рамки. ДБЖ надзвичайно оперативно реагують на зміни в мережі, а в ситуації з постійною «підсадкою» електроенергії вони триваліше можуть працювати без залучення акумуляторів, що заощаджує заряд і продовжує період експлуатації батареї.
Основні характеристики ДБЖ
З відгуків наших клієнтів випливає, що ДБЖ надійно захищають побутову техніку від збоїв та поломок, які можуть бути викликані відхиленням частоти струму від необхідних параметрів, різкими стрибками напруги протягом певного проміжку часу, високочастотним шумом та імпульсними перешкодами, а також раптовим відключенням живлення.
На що потрібно звернути увагу, якщо ви зібралися купити ДБЖ? Варто відзначити кілька найважливіших параметрів безперебійника:
- Номінальна потужність. Потужність є найважливішою характеристикою будь-яких джерел харчування, яких і ставляться безперебійники. Підбираючи джерело безперебійного живлення для конкретного електрообладнання, звертайте особливу увагу, що деякі споживачі (наприклад, холодильник) мають високі пускові струми, у зв'язку з чим слід встановлювати ДБЖ з деяким запасом потужності. Професійні безперебійники, призначені для особливо відповідальних споживачів, за нестачі потужності автоматично переходять у транзитний режим, паралельно видаючи аварійний сигнал;
- Час роботи в автономному режимі. незважаючи на те, що практично весь час ДБЖ працюватиме в режимі нормалізації мережної напруги без використання акумуляторів, рано чи пізно може статися тривале відключення електроенергії, у зв'язку з чим заряду АКБ може не вистачити. Якщо споживач має високий рівень важливості, слід подбати про те, щоб уникнути подібних ситуацій. UPS із вбудованими акумуляторними батареями зазвичай забезпечують близько 15 хвилин автономної роботи. Якщо такого показника недостатньо, звертайте увагу на джерела безперебійного живлення з роз'ємом для підключення зовнішніх акумуляторів. Підключивши батарею високої ємності, Ви гарантовано захистите електроустаткування від перебоїв у роботі;
- Діапазон вхідної напруги. Для кожного UPS характерний такий показник, як робочий діапазон вхідної напруги, у якому акумуляторні батареї перебувають у режимі зберігання чи заряджаються у разі потреби. При виході за робочий діапазон джерело безперебійного живлення автоматично перемикається на живлення від АКБ, запобігши пошкодженню або вимкненню споживача. Поведінка безперебійника за наявності напруги в рамках робочого діапазону залежить від конструкції UPS, які будуть розглянуті нижче.
- Показники вихідної напруги. Для чутливого електрообладнання важлива не тільки сама наявність напруги, але і її якість. За наявності мережі сучасні UPS або спотворюють форму електричного сигналу, або доводять її до ідеалу. А ось при роботі від акумулятора справа інакша. Не кожен ДБЖ здатний інвертувати постійний струм АКБ в чисту синусоїду з ідеальними характеристиками. Джерела безперебійного живлення з бюджетного і навіть середнього цінового сегмента видають при автономній роботі від акумулятора так звану модифіковану синусоїду. Вона абсолютно нешкідлива для приладів, на вході яких є імпульсний блок живлення, але для техніки на кшталт газового опалювального котла слід обов'язково підбирати UPS з вихідним сигналом у вигляді чистої синусоїди;
- Довговічність акумулятора. Термін служби тягових гелевих акумуляторів дуже залежить від правильної експлуатації. Незважаючи на те, що всі безперебійники використовують АКБ в автоматичному режимі, у дорожчих UPS передбачено більше систем контролю за станом акумулятора, а зарядний пристрій підтримує правильну технологію заряду та зберігає батарею в оптимальних умовах, що дозволяє значно продовжити термін служби АКБ. До цього варто ставитись серйозно, адже якщо Ви купите дорогий акумулятор високої ємності, Вам навряд чи захочеться купувати новий через кілька років;
- Мережеві можливості. Для особливо важливого обладнання, такого як сервери або системи автоматизації, потрібен постійний контроль за роботою ДБЖ, тому преміальні безперебійники оснащені різними інтерфейсами для зв'язку з комп'ютером або інтеграцією в систему
Все це можна прояснити та підібрати відповідну модель ДБЖ, відвідавши демонстраційний зал нашого магазину у Дніпрі. Мешканці Києва та інших міст України можуть отримати професійну консультацію за телефонами чи скайпами, вказаними на сайті.
Види джерел безперебійного живлення
Враховуючи особливості ДБЖ, на ринку України їх прийнято ділити на три умовні групи:
- OFF-Line ДБЖ. Безперебійники з цієї категорії найбільш демократичні за ціною і використовуються лише за відсутності напруги у мережі. Оскільки магазини Києва та Дніпра не рясніють ДБЖ із вбудованими стабілізаторами, виконання функції регулювання напруги цими приладами поки не передбачено. Безперебійники цієї групи мають невисоку потужність і здатні працювати практично безшумно. Дані прилади підключаються до акумулятора, а тривалість роботи безпосередньо залежить від ємності АКБ.
- Лінійно-інтерактивні ДБЖ. Безперебійники з цієї серії виконують функцію запасного джерела живлення та регулюють напругу в мережі подібно до стабілізатора. Вони використовуються разом із вбудованою або зовнішньою акумуляторною батареєю. Перша не відрізняється значним резервом ємності. ДБЖ може видавати як правильну, так і спотворену синусоїду. Перші дорожчі, тому що інвертор з правильною синусоїдою дорожчий, а другі дешевші, за рахунок спрощеного інвертора. ДБЖ з спотвореною (апроксимованою) синусоїдою підходять тільки для електроніки, і не годяться для пристроїв, що мають у своєму складі електродвигуни.
- ON-Line ДБЖ. Багатофункціональний пристрій, що має потужність від 0,2 кВт до сотні кіловат і є системою аварійного живлення приладів на випадок відключення електрики. Ці джерела безперебійного живлення фільтрують мережеві перешкоди, перевіряють частоту струму та його синусоїдальну форму, гарантують якість вихідного сигналу та безступінчасту стабілізацію напруги до 220 В і підключаються до будь-якого електрогенератора. Ці безперебійники гідні найкращих відгуків; їх можна купити для захисту найпримхливішої сучасної техніки в Україні. До недоліків даного типу ДБЖ можна віднести хіба високу ціну виробу і значне виділення тепла при роботі.
Спеціалісти нашого магазину допоможуть вибрати модель безперебійника, який найбільше відповідає вашим запитам. Ви можете купити ДБЖ у Києві чи Дніпропетровську за актуальною ціною, вказаною на сайті. Телефонуйте!