Ринок улаштований таким чином, що якщо якийсь ресурс поставляється з перебоями, бажано якнайшвидше забезпечити незалежність від цього ресурсу, або від його постачальника. Зробити життя сучасного людини незалежною від електрики просто неможливо. Електрифікація досягла небувалих масштабів і продовжує відбуватися досі. Як дозвілля, так і професійна діяльність багатьох людей так чи інакше пов'язані з використанням електроустаткування, тому без електроенергії просто ніяк. Інша річ — забезпечити незалежність від централізованого електропостачання, адже проблема не в самому явищі електрики, без якого нікуди, а як послуги, що надаються електромережами України. Незалежність від централізованого електропостачання дозволяє виконувати професійну діяльність та забезпечувати підвищений комфорт там, де мережа ніколи не була проведена, або коли в ній виник збій. Усі перераховані вище здатні забезпечити універсальні джерела резервного електроживлення – бензогенератори.
Чому бензогенератори, а не їх дизельні аналоги, вибір яких є дуже великим на ринку України? Справа в тому, що більшість дизельних генераторів - це потужні та дорогі електростанції, призначені для резервного електропостачання промислових об'єктів та інших серйозних споживачів. Так, їх витривалість і надійність вища, проте універсальність під питанням через великі габарити та високу масу. Саме бензогенератор це те, що шукає рядовий споживач у більшості випадків. Саме бензогенератори забезпечують компактність, мобільність, універсальність для багатьох сфер діяльності та, що дуже важливо, мають доступну ціну, особливо в порівнянні з дизельними генераторами.
Якщо Ви хочете купити паливний генератор, який допоможе у різних завданнях, а не буде прикутий до одного місця в очікуванні аварії в електромережі, то Ваш вибір – це бензогенератор. В інтернет-магазині «Вольтмаркет» Ви можете ознайомитись зі значним асортиментом бензогенераторів, з їх характеристиками та відгуками, та оформити замовлення зі швидкою доставкою до Вашого міста. У Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі, де відкриті стаціонарні магазини «Вольтмаркет», Ви можете наживо випробувати бензогенератор, що Вас цікавить, щоб переконатися в його справності та відповідності заявленим характеристикам, а заразом і ознайомитися з особливостями роботи агрегату.
Вибір бензогенератора можна поділити на два, скажімо так, етапи. Перший - це вибір силового агрегату, який визначає основні техніко-експлуатаційні характеристики бензогенератора. Другий - це додаткові опції, що роблять експлуатацію пристрою зручніше, або конкретніше, що визначають його призначення.
Силовий агрегат бензогенератора
Вибір бензогенератора починається з силового агрегату, що складається з двигуна внутрішнього згоряння та альтернатора. Звичайно, у більшості випадків користувачі вибирають не безпосередньо мотор та альтернатор, а керуються характеристиками, які вони забезпечують.
Принцип дії бензогенератора дуже простий. Верхнеклапанний (OHV) двигун створює крутний момент на валу. Цей вал, своєю чергою, обертає ротор альтернатора (альтернатор — і є генераторна частина всієї установки). Альтернатор працює на основі закону електромагнітної індукції, відкритого Фарадеєм ще в 19 столітті. Цей закон у спрощеному вигляді звучить приблизно так: «будь-яка зміна магнітного поля тягне за собою створення ЕРС (електрорушійної сили)». Таке формулювання чуло на уроках не одне покоління. Цей багатьом відомий закон, відкритий давно, грає чільну роль розвитку електроенергії сучасними бензогенераторами. У бензогенераторах може застосовуватися два види альтернаторів: щіткові та безщіткові. Різниця в них полягає у способі збудження ротора. У щітковому альтернаторі цей процес відбувається безпосередньо, подаючи напругу за допомогою струмознімальних щіток, а в безщітковому - за рахунок самоіндукції. Нічого ідеального у світі не існує, так і обидві ці конструкції мають недоліки. Щітковий альтернатор дозволяє виробляти максимально стабільний електричний сигнал, але вимагає активного охолодження та періодичного обслуговування, коли як у безщіткового аналога стабільність не така висока, проте немає необхідності в охолодженні та обслуговуванні.
Силовий агрегат відповідає за головний параметр бензогенератора – його потужність. Будь-яке підвищення потужності, у свою чергу, спричиняє збільшення витрати палива та пропорційне зниження мобільності. Наприклад, бензогенератор потужністю 1 кВт можна запросто піднімати в одній руці і переносити або перевозити на легковому авто на будь-які відстані, коли як бензогенератор на 7 кВт можна переміщати лише на колесах транспортування, хоча і це не викликає особливих труднощів. Але в легковий автомобіль такий агрегат не поміститься.
Сказане вище підтверджує той факт, що саме силовий агрегат визначає основні характеристики бензогенератора, такі як номінальна потужність, мобільність і витрата палива. Якщо ж говорити не загалом, а про конкретних виробників, то від силового агрегату залежить надійність бензогенератора. Погодьтеся, двигун дорогого французького бензогенератора від SDMO, зібраний спільними зусиллями з американським гігантом Kohler, буде якіснішим та технологічнішим, ніж у «народного» аналога від Hyundai, хоча останній теж відрізняється високою надійністю і, при цьому, має демократичну ціну.
Опції бензогенератора
«Нульове» оснащення бензогенератора характерне лише для наймолодших моделей, у яких виробники намагаються досягти максимальної простоти та найдоступнішої ціни. Відгуки говорять про непогану популярність таких бензогенераторів серед пересічних споживачів. Проте більшість воліє отримувати більший комфорт від роботи агрегату, в чому і допомагають опції. Вибір бензогенератора за конкретними опціями не складає труднощів, оскільки, по-перше, виробники люб'язно вказують комплектацію безпосередньо в назві моделі, і, по-друге, у нашому інтернет-магазині доступні опції винесені у зручні фільтри, щоб Вам було максимально просто скласти список лише з тих бензогенераторів, які відповідають Вашим вимогам. Вам залишається лише розставити галочки навпроти потрібних опцій, зробити вибір із запропонованого списку, проконсультуватися з нашими менеджерами та оформити замовлення з доставкою у Київ, Харків, Дніпро, Одесу та інші міста України.
Почнемо, мабуть, з найпоширенішої настройки — електростартера. Бензогенератори із електростартером використовуються повсюдно. Дана опція нехай і не додає будь-який функціонал, все ж таки робить експлуатацію комфортніше. Для роботи електростартер в сталеву раму встановлюється акумулятор.
Мало електростартера? Спробуйте автозапуск! Сучасні бензогенератори можуть оснащуватись підтримкою автоматичного введення резерву (АВР або ATS). Сам автозапуск здійснюється за рахунок спеціального контролера ATS. Зверніть увагу, що лише частина бензогенераторів мають контролер ATS у комплекті постачання. Автоматичне введення резерву може просто підтримуватись електростанцією, тоді Вам доведеться купити контролер окремо. Обов'язково уточнюйте цю деталь наших фахівців на стадії вибору моделі. Силова частина контролера ATS і двох контакторов. Один відповідає за харчування споживача від мережі, а інший – за харчування споживача від бензогенератора. Якщо контролер виявив відключення централізованого електропостачання, генератор одразу вводиться в роботу за допомогою електростартера, який за наявності автозапуску йде за умовчанням. Як тільки бензогенератор буде готовий — мережевий контактор відключається, а споживач перекидається на резервний. У разі відновлення електропостачання відбувається зворотний процес. Таким чином, завдяки ATS бензогенератор може самостійно чергувати і включатися при необхідності без Вашої участі. Прекрасний вибір для резервного електропостачання будинку чи дачі. Майже кожен виробник випускає версії бензогенераторів з автозапуском. Наприклад, Matari MX9000E-ATS, Konner & Sohnen KS 10000 ATS, Hyundai HHY7010FE ATS і так далі. Як бачите, підтримку автоматики введення резерву прийнято вказувати в назві.
Хочете подорожувати автомобілем з компактним бензогенератором, який дозволить забезпечити на природі штучне освітлення та інші блага цивілізації? Зверніть увагу на інверторні бензогенератори. Тільки уявіть, що генератор може важити не менше десяти кілограмів! Наприклад, суха маса Konner&Sohnen KS1000i складає якихось 8.5 кілограмів! По ширині цей бензогенератор ледь перевищує 30 сантиметрів. Ідеальний варіант, щоб усюди брати із собою на автомобілі на відпочинок та рибалку. Також особливістю інверторних бензогенераторів є бездоганна якість вихідного сигналу. Ви можете використовувати дані пристрою для резервного живлення котла опалення.
Досить екзотичними можна назвати двопаливні бензогенератори. Дані пристрої адаптовані до роботи як у газі, і на бензині. Досить популярні варіанти, так як на газі електроенергія, що виробляється, виходить дешевше.
Якщо Ви використовуєте бензогенератор для професійних цілей, які передбачають проведення зварювальних робіт, зверніть увагу на зварювальні генератори. Зварювальні бензогенератори мають вбудований зварювальний апарат і, при цьому, мають стандартні розетки для паралельної роботи звичайних споживачів. Особливо універсальними вважаються трифазні зварювальні бензогенератори, що дозволяють здійснювати електродугове зварювання, і живити трифазного споживача напругою 380В.
Все, що ми зараз перерахували, — це лише короткий огляд того, наскільки різноманітними та універсальними можуть бути бензогенератори. Було опущено чимало деталей, таких як зовнішнє виконання, елементи індикації, керування тощо. Максимально близько ознайомитися з кожною деталлю бензогенератора, що цікавить Вас, і навіть випробувати його в роботі можна в магазинах стабільного електроживлення «Вольтмаркет», що працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі. Також купити товар Ви можете не виходячи із дому, оформивши замовлення онлайн. Пам'ятайте, що вибір бензогенератора – завдання відповідальне, яке краще довірити фахівцям. Наші менеджери з радістю все зроблять за Вас, вислухавши Ваші вимоги та побажання до товару.
Очень лаконичная статья. Вполне достаточно для фундаментальных знаний для дальнейшего выбора нужного прибора.