Шановні клієнти, магазини в м.Дніпро, та Київ працюють до 15:00. Далі робота із замовленнями, які зроблені на сайті. З причини великого навантаження, існує невелика затримка обробки замовлень, телефонні дзвінки обробляються по мірі можливості! Дякуємо за розуміння, приносимо вибачення за незручності !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Які джерела безперебійного живлення мають найвищий ККД?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 06-02-2023
Рейтинг статті: (21)

ДБЖ

Джерела безперебійного живлення потрібні як у побуті для автономної роботи газових котлів та іншої техніки, так і в промисловості для надійного захисту дорогого обладнання. Вибір безперебійника – завдання серйозне. Завжди можна встановити надмірно функціональний та дорогий пристрій, проте переплачувати за непотрібні можливості безглуздо.

Існує безліч критеріїв вибору ДБЖ, які мають різний пріоритет залежно від сфери застосування. Одним із них є коефіцієнт корисної дії. Ми розглянемо, які джерела безперебійного живлення мають найвищий ККД і де це насправді важливо.

Обрати безперебійник

Коли потрібен безперебійник

Спершу розберемося, для захисту якого навантаження найчастіше використовують ДБЖ. Умовно розділимо обладнання на промислове (професійне) та побутове.

У побуті рядові користувачі вважають за краще встановлювати захист для газового котла та комп'ютера. Котел забезпечує гаряче водопостачання та опалення, і повинен працювати завжди незалежно від наявності напруги в мережі живлення та її якості. Комп'ютеру, у свою чергу, тривала автономність не потрібна: досить уникнути раптового відключення при глибоких просіданнях і дати можливість зберегти дані при аварійній ситуації в мережі. Відповідно, для котла та комп'ютера потрібні зовсім різні ДБЖ. Як правило, це OFF-LINE з правильною синусоїдою в першому випадку, і line-interactive комп'ютерний ДБЖ з апроксимацією синусоїди - у другому.

У промисловості та професійній діяльності захист встановлюється для промислових контролерів, серверів та інших пристроїв. Тут пріоритет віддають безперебійникам типу on-line з правильною вихідною синусоїдою, які мають різні мережні можливості для інтеграції в систему автоматики.

ДБЖ зсередини

Залежність ККД від конструкції ДБЖ

Ми відхилилися у бік того, які ДБЖ застосовуються у тих чи інших сферах, оскільки тип джерела безперебійного живлення має певний вплив на коефіцієнт корисної дії. Давайте розберемося, як це відбувається.

Найненажерливішим елементом конструкції є інвертор. Саме тут силові компоненти найбільше виділяють теплову енергію, яку необхідно розсіяти радіаторами охолодження. Інвертори, які перетворюють постійний струм АКБ на сигнал правильної синусоїдальної форми, витрачають більше енергії, ніж простіші з апроксимацією синусоїди. Але це якщо виключити вплив якості компонентної бази. Насправді все виявляється дещо інакше. У доступних ДБЖ, які видають апроксимацію синусоїди, встановлюються дешеві компоненти, коли як ДБЖ on-line, будучи флагманськими пристроями, оснащені набагато якіснішими комплектуючими. Як бачите, щось конкретне поки що сказати складно, тому перейдемо до більш очевидних деталей, які впливають на ККД.

Ми маємо три типи ДБЖ: OFF-LINE, ON-LINE та Line-Interactive. Їхні режими роботи сильно відрізняються, що тим чи іншим чином позначається на теплових втратах. Давайте перейдемо до конкретики.

Джерела безперебійного живлення ON-LINE працюють за принципом подвійного перетворення. Інвертор тут активний завжди: як за наявності напруги в мережі, так і за його відсутності. Отже, інвертор постійно перебуває в роботі та виділяє теплову енергію, що розсіюється радіаторами.

У line-interactive ДБЖ інвертор активний тільки при знеструмленій мережі, коли як в основному режимі працює ступінчастий стабілізатор, заснований на автотрансформаторі з кількома висновками та силовими ключами для комутації. Головний силовий компонент цієї схеми - автотрансформатор - має ККД під 99%, тому при роботі від мережі line-interactive безперебійники можна вважати більш енергоефективними, ніж ON-LINE аналоги, однак і вони не зрівняються з ефективності з ДБЖ OFF-LINE.

Чому “оффлайнові” джерела безперебійного живлення найефективніші? Все просто: за наявності мережі ДБЖ працює у транзитному режимі, пропускаючи сигнал через фільтр. Лише за надмірних відхиленнях вхідної напруги відбувається комутація навантаження на резервний ланцюг з інвертором. Тобто ніяких втрат на інверторі чи стабілізаторі в основному режимі не відбувається, а саме в цьому режимі ДБЖ “чергує” практично весь час.

Таким чином, якщо виключити різні змінні, такі як якість та енергоефективність окремих компонентів, ДБЖ OFF-LINE можна назвати найбільш ефективними з точки зору ККД.

Чому важливо ретельно вибирати потужність ДБЖ

При виборі джерела безперебійного живлення можна легко замахнутися на модель, яка за потужністю значно перевищує навантаження. Це позбавить проблем, пов'язаних з нестачею потужності, проте не дуже енергоефективно.

Справа в тому, що коефіцієнт корисної дії джерела безперебійного живлення при низькому навантаженні стає нижчим, ніж при повному. Чим вище навантаження сучасного джерела живлення, тим сильніше його ККД прагне заповітним і неможливим фізично 100%.

Можливо, в умовах побутового навантаження, коли ми маємо справу з пристроєм в умовні 500 ват, це не відіграє ролі, проте у випадку з промисловими установками на десятки кіловат кожен відсоток ККД значно впливає на енергоефективність усієї системи.

Потужність до ККД

Робимо висновки

Таким чином, ми переконалися, що серйозний вплив на ККД має тип пристрою та правильність розрахунку потужності. Якщо ви підбираєте джерело безперебійного живлення для котла або комп'ютера, то втрати від не зовсім точного вибору будуть незначними. У випадку промислових установок різниця вже відчутна. Також не останню роль відіграє якість компонентів, на основі яких побудована схема ДБЖ, тому не варто вибирати вживані або відверто погані безперебійники.

Обрати безперебійник

Рейтинг статті: Які джерела безперебійного живлення мають найвищий ККД?Які джерела безперебійного живлення мають найвищий ККД?Які джерела безперебійного живлення мають найвищий ККД?Які джерела безперебійного живлення мають найвищий ККД?Які джерела безперебійного живлення мають найвищий ККД? (21)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все