Принцип роботи автотрансформатора
Автотрансформатор лабораторний призначений для регулювання напруги. В основі ЛАТР лежить тороїдальний автотрансформатор, що не має гальванічної розв'язки між первинною і вторинною обмоткою. Використання трансформатора такого типу надає ЛАТР деякими перевагами, такими як менший переріз магнітопроводу. Регулювання напруги повністю зав'язане зміні коефіцієнта трансформації даного автотрансформатора. Для цього, як відомо, слід змінити співвідношення між кількістю витків первинної та вторинної обмотки. Щоб це зробити, на обмотку встановлюється струмознімальний щітковий механізм. Обертаючи рукоятку, традиційно встановлену на верхньому торці ЛАТР, користувач переміщає по поверхні автотрансформатора щітку, змінюючи його коефіцієнт трансформації та вихідну напругу.
Цей класичний принцип регулювання напруги на основі автотрансформатора застосовується в сервопривідних стабілізаторах. Різниця полягає в тому, що ЛАТР здійснює регулювання у ручному режимі, а стабілізатор – в автоматичному (щітку переміщує сервомотор). Лабораторні автотрансформатори, незважаючи на застарілу конструкцію, не просто виготовляються досі, але й мають попит завдяки дешевизні, простоті конструкції та неймовірній надійності.

Сфера застосування ЛАТР
- Освітня діяльність. ЛАТР є невід'ємною частиною лабораторій технічних коледжів та університетів. Лабораторний автотрансформатор часто застосовується для демонстрації реакції певних електронних компонентів та різного електрообладнання на зміну напруги. З демонстраційною метою ЛАТР застосовуємо і ми, показуючи роботу стабілізаторів напруги, джерел безперебійного живлення та реле напруги та іншого обладнання. До речі, побачити роботу товару, що Вас цікавить Ви можете не тільки в наших відеороликах на каналі YouTube, але і особисто, відвідавши магазини "Вольтмаркет" у Києві, Харкові та Дніпрі;
- Діагностика та ремонт електроустаткування. Лабораторний автотрансформатор можна зустріти на робочому місці більшості радіоаматорів, які займаються ремонтом електроустаткування. У процесі ремонту та діагностики нерідко потрібно подати напругу, відмінну від мережевого;
- Робота нестандартного електроустаткування. Нерідко буває, що споживач купує електроприлад, що працює від іншого стандарту електромереж, наприклад, 110В. Лабораторний автотрансформатор буде найпростішим вирішенням цієї проблеми, проте є і спеціалізовані перетворювачі з 220 до 110 Вольт;
- Професійна діяльність. Як не дивно, ЛАТР може бути основним компонентом цілого верстата по різанні пінопласту, або згинання пластику. Чимало технологічних прцеесів, що використовуються у професійній діяльності, використовується нагрівальна ніхромова нитка. При подачі 220В вона просто згорить, напруга слід істотно обмежувати залежно від потужності нитки. Професійні верстати надто дорогі, тому жителі України віддають перевагу саморобним, де ЛАТР відіграє найважливішу роль, регулюючи нагрівання ніхромової нитки.
Характеристики лабораторних автотрансформаторів
Зважаючи на те, що ЛАТР - пристрої вкрай прості, вибір відповідної моделі здійснюється буквально за декількома характеристиками:
- Кількість фаз. ЛАТР бувають однофазні та трифазні. Однофазні ЛАТР дають на виході напругу в діапазоні 0-250, а трифазні - 0-430 В;
- Вихідна потужність. У нашому інтернет-магазині можна з доставкою по Україні купити лабораторний автотрансформатор потужністю до 45 кВа. Звертаємо Вашу увагу, що номінальна потужність ЛАТР вказується для напруги мережі, коли коефіцієнт трансформації дорівнює одиниці. При зниженні коефіцієнта трансформації та, відповідно, напруги вихідна потужність пропорційно знижується. Обов'язково враховуйте цей факт та вибирайте ЛАТР із запасом по потужності;
- Кошти індикації. Лабораторні автотрансформатори зазвичай оснащуються аналоговим або цифровим вольтметром, що відображає вихідну напругу, проте існують моделі, які обмежуються лише шкалою навколо регулювальної рукояті.
Важливо пам'ятати, що не можна купити автотрансформатор замість стабілізатора, оскільки зміна вхідної напруги спричиняє пропорційну зміну напруги на виході ЛАТР.
Різновиди ЛАТР
Добрі відгуки від покупців з Києва та Дніпра отримали автотрансформатори торгових марок Rucelf, Мегомметр та Luxeon. Товари цих виробників вважаються найкращими за співвідношенням ціни та якості.
1. Автотрансформатор Rucelf. Прилади цієї торгової марки прості та надійні в експлуатації. ЛАТР Rucelf обладнані стрілочним вольтметром та посиленими щітками та підключаються за допомогою клемних колодок. Модельний ряд ЛАТР в Україні включає прилади для однофазної та трифазної мережі, які гарантують неспотворену синусоїдальну форму вихідної напруги та мають потужність від 0,5 до 40 кВА.
2. ЛАТР от предприятия Мегомметр. Компанія Мегомметр тривалий час (з часів СРСР) займається виробництвом вимірювального електротехнічного обладнання та встигла зарекомендувати себе з найкращого боку на ринку України. Автотрансформатори цього виробника зовні нагадують Латр радянський. Модельний ряд автотрансформаторів складається з приладів потужністю 1,25 і 2,5 кВА і струмом навантаження 5-10 Ампер. Вихідна напруга знаходиться в межах 0-250; деякі моделі автотрансформаторів мають цифровий індикатор напруги.
3. Автотрансформатори Luxeon. Компактні за розмірами та недорогі за ціною, ЛАТР Luxeon отримали хвалебні відгуки від покупців Києва та Дніпра. У нашому інтернет-магазині можна купити автотрансформатор з потужністю від 0.5 кВА до 10 кВА.
Купити ЛАТР в Україні
Інтернет-магазин
"Вольтмаркет" пропонує широкий асортимент лабораторних автотрансформаторів для будь-яких потреб. Спеціалісти нашого магазину із задоволенням допоможуть вам зробити правильний вибір. Купити автотрансформатор можна в один клік, обравши модель із каталогу. Ми здійснимо доставку продукції до будь-якого населеного пункту України протягом 1-3 робочих днів. Також у нас відкриті фізичні магазини в Києві, Харкові та Дніпрі, де Ви завжди можете випробувати товар, що Вас цікавить.
Бажаємо вам вдалих покупок в інтернет-магазині
"Вольтмаркет"!