Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Які параметри потрібно враховувати під час розрахунку стабілізатора?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 07-02-2023
Рейтинг статті: (1)

Стабілізатори напруги

Останнім часом чути багато розмов про стабілізатори напруги. Що це взагалі за пристрої та навіщо вони потрібні?

Справа в тому, що існує маса причин, через які напруга в електромережі може плавати з високою амплітудою. Устаткування на підстанціях та лінії електропередач старіють, забудова ущільнюється, навантаження на мережу зростає. Додамо до цього всього нештатні ситуації, спричинені аваріями на підстанціях та пошкодженнями ЛЕП внаслідок погодних умов та впливу людини. Таким чином, причин виникнення надмірних мережних коливань більш ніж достатньо.

У більшості випадків діапазон перепадів напруги не виходить за допустимі рамки, проте іноді достатньо одного різкого стрибка, щоб дороге обладнання вийшло з ладу. Щоб цього уникнути і досягти стабільної роботи техніки, можна встановити стабілізатор.

Стабілізатор, що є проміжною ланкою між мережею та споживачем, потрібно вибирати виходячи з потреб споживача та особливостей мережі. Розглянемо, які параметри потрібно враховувати під час розрахунку стабілізатора.

В ідеалі підбирати стабілізатор потрібно з урахуванням усіх тонкощів, аж до наявності окремих пристроїв індикації. На рівень захисту це не впливає і є, можна сказати, смаківщиною. Тому розглянемо лише ті параметри, неправильний вибір яких призведе або виникнення проблем у роботі, або до переплати за непотрібні характеристики.

Обрати стабілізтор напруги

Розрахунок потужності

Коли Ви підбираєте джерело живлення (а стабілізатор, будучи проміжною ланкою між мережею та споживачем, фактично є джерелом живлення), насамперед розглядається потужність. Тому почнемо з того, як розрахувати потужність стабілізатора напруги за технічними характеристиками.

В першу чергу зверніть увагу, що, як правило, в характеристиках вказується повна потужність, тобто активна + реактивна у вольт-амперах. Тому звертайте увагу на показник чистої активної потужності, якщо стабілізатор потрібен для побутової техніки, де реактивна складова, як правило, мінімальна.

Крім цього, важливо звернути увагу на мінімальну потужність. Справа в тому, що специфіка конструкції більшості побутових і навіть промислових стабілізаторів (про типи стабілізаторів поговоримо пізніше) така, що допустима потужність пропорційна ступеню відхилення вхідної напруги. Тобто чим більші відхилення компенсує прилад, тим менша його максимальна потужність.

Щоб уникнути проблем, візьміть калькулятор і підрахуйте зразкову сумарну потужність споживачів, додавши 30% до результату.

Стабілізатори зсередини

Вибір виду стабілізатора

Здавалося б, досить визначитися з основними характеристиками і все, проте важливо звернути увагу на вигляд стабілізатора. Фактично вид стабілізатора - те, яка схема стабілізації у ньому застосовується. Від цього залежать основні характеристики пристрою та його ціна.

Як визначити потрібний вид стабілізатора? Крім доступного бюджету слід звернути увагу на стабільність електромережі та тип обладнання. Для професійних завдань зазвичай використовуються дорогі інверторні стабілізатори напруги, які не допускають навіть найменших відхилень на виході при нестабільній роботі мережі. Для будинку або квартири це зайве і варто звернути увагу на простіші моделі.

Якщо для мережі характерне стабільне відхилення від номіналу 220В, зверніть увагу на стабілізатори релейні або сервопривідні. В основі обох лежить регульований автотрансформатор. У першому випадку регулювання здійснюється за рахунок сервомотора, який переміщає струмознімач по обмотці, а в другому випадку обмотка спочатку розділена на щаблі стабілізації, які комутуються електромагнітними реле при такій необхідності.

У тому випадку, якщо напруга регулярно плаває, варто задуматися про електронні стабілізатори. Їх принцип роботи схожий з релейними моделями, різниця лише у типі ключів, які комутують щаблі стабілізації. Тут замість реле встановлюються швидкі, надійні та безшумні напівпровідникові тиристори.

На які характеристики варто звернути увагу

Якщо Ви визначилися з потужністю та типом, головними ціноутворюючими факторами, час звернути увагу на інші характеристики.

Почнемо з точності стабілізації. Кожен стабілізатор забезпечує точність не менше 10%, що є допустимим відхиленням для побутової техніки та електроніки. Якщо саме для такого обладнання Ви хочете купити стабілізатор, цілком можна зупинитися на бюджетній моделі. В іншому випадку слід придивитися до моделей з високою точністю, однак цей показник може значно впливати на ціну.

Робочий діапазон на думку багатьох користувачів є значно важливішим показником. Цей параметр вказує на те, яку амплітуду перепадів напруги може компенсувати стабілізатор із заявленою точністю. Якщо коливання виходять за робочий діапазон, або падає вихідна точність, або стабілізатор здійснює захисне відключення, щоб не допустити негативний вплив на споживача.

Якщо Ви хотіли дізнатися, які особливості вибору стабілізатора напруги, це, в принципі, все. Зрозуміло, при підборі потрібної моделі Ви обов'язково звернете увагу на інші параметри, такі як тип підключення, спосіб монтажу, можливості індикації, діагностики та управління, проте все це не потребує пояснення, тому що користувач у даному випадку сам вирішує, куди він хоче поставити або повісити стабілізатор і чи потрібні йому ті чи інші функції та можливості регулювання.

Просто купити стабілізатор - це чудовий спосіб захистити техніку від небезпечної дії перепадів напруги. А вибрати стабілізатор з розумом – це чудовий спосіб заощадити. Тому якщо вивчити питання та вибрати модель самостійно у Вас немає можливості, зверніться до фахівця.

Обрати стабілізатор напруги

Рейтинг статті: Які параметри потрібно враховувати під час розрахунку стабілізатора?Які параметри потрібно враховувати під час розрахунку стабілізатора?Які параметри потрібно враховувати під час розрахунку стабілізатора?Які параметри потрібно враховувати під час розрахунку стабілізатора?Які параметри потрібно враховувати під час розрахунку стабілізатора? (1)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все