Про що подумає пересічний мешканець України, почувши слово інвертор? Швидше за все, про те, що це якась техніка професійних потреб. Почасти, так воно і є, оскільки інверторами часто називають перетворювачі частоти, що застосовуються в промисловості та господарствах для управління роботою електродвигуна змінного струму. Проте чисто технічно інвертором дані перетворювачі називати некоректно, оскільки це пристрій зовсім іншого плану. Інвертор є лише функціональним вузлом частотника, що здійснює перетворення постійного струму, сформованого вхідним випрямлячем, змінний із заданими параметрами для підтримки тієї чи іншої швидкості обертання двигуна. Цей пристрій знайшов широке застосування та окремо від перетворювача частоти у багатьох сферах діяльності, у тому числі й у побуті. Щоб уявити призначення нормального інвертора, досить сказати, що він може, наприклад, перетворити 12В постійного струму в 220В змінного. І тут застосування цього пристрою стає очевидним: його можна використовувати для живлення електроустаткування від джерела постійного струму, яким може бути акумуляторна батарея.
Для коректної роботи даного перетворювача напруги слід здійснити вибір моделі з відповідними технічними характеристиками, виходячи з вимог конкретного споживача. Різноманітність доступних на ринку України інверторів дуже велика, тому для коректного вибору слід розглянути основні характеристики та різновиди даних перетворювачів. Цим ми зараз і займемося. Також ми намагатимемося визначити потенційно кращий інвертор для тієї чи іншої сфери застосування. Якщо Ви не знаєте, яку модель купити конкретно для Ваших потреб, проконсультуйтеся з нашими спеціалістами, або відвідайте магазини «Вольтмаркет» у Києві, Харкові, Дніпрі чи Одесі для випробування пристроїв, що Вас цікавлять. Ми пропонуємо тільки якісний товар за найкращими цінами.
Призначення та характеристики інвертора
Основне завдання інвертора - це забезпечення споживача резервним харчуванням при збоях у роботі центральної мережі, або робота як джерело живлення на відстані від неї. Звичайно, називати інвертор джерелом живлення не зовсім коректно, оскільки це лише перетворювач. Джерелом, очевидно, є акумуляторна батарея. Це означає, що цей перетворювач може застосовуватися скрізь, де є АКБ, або є обладнання, оснащене АКБ, наприклад автомобіль. Ви підключаєте прилад до акумулятора та отримуєте на вихід необхідні для роботи однофазних електроприладів 220В. Все просто та лаконічно.
Щоб вибрати найкращий інвертор для конкретної галузі застосування, слід правильно визначитися з характеристиками. Пам'ятайте, що найкращий інвертор – не той, який має передові характеристики, а той, який максимально близько відповідає вимогам споживача, що пред'являються до приладу. Далі ми побачимо, що в деяких ситуаціях найпростіша модель набагато краща за дорогу з зайвими характеристиками, а поки давайте розглянемо, за якими критеріями здійснювати вибір перетворювача.
Функціональність інвертора
Перше, що слід звернути увагу – це функціональність інвертора. Формально існує два типи перетворювачів, які значно відрізняються за призначенням та способом застосування. Стандартний інвертор є, так би мовити, «голий» перетворювач без додаткових можливостей. У разі потреби в автономному живленні, Ви просто підключаєте прилад до клем АКБ і отримуєте необхідні 220В змінного струму. Нічого зайвого. Прикладом таких інверторів є лінійка Luxeon IPS, безліч моделей якої доступні в нашому інтернет-магазині за демократичними цінами. Конкуренцію їм становлять звані автономні інвертори, які працюють за принципом OFF-LINE. Хоча конкуренцією це назвати важко, тому що прилади займають різні ніші і значно відрізняються за призначенням. Принцип OFF-LINE передбачає повністю автоматичну роботу інвертора без участі людини. У складі приладу є сам перетворювач, зарядний пристрій та система керування на мікроконтролері. Для роботи автономного інвертора Вам слід підключити до нього вхід, вихід та ланцюг постійного струму (АКБ). Підключення мережі до входу приладу необхідне здійснення контролю її напруги. Якщо напруга у нормі – інвертор просто пропускає сигнал у транзитному режимі безпосередньо до споживача. Якщо допустимі межі напруги було порушено, відбувається практично миттєве перемикання споживача на ланцюг перетворювача з АКБ. Після відновлення нормальної роботи мережі акумулятори будуть автоматично заряджені та готові до наступного введення в експлуатацію. Найкращі інвертори OFF-LINE на ринку нашої країни випускаються під ТМ Леотон.
Параметри схеми перетворення
Друге, що слід звернути увагу після вибору типу інвертора – це параметри його силової схеми. Їх лише три. Перший - це, зрозуміло, потужність. Вибирайте потужність перетворювача відповідно до вимог споживача, враховуючи запас 20-30%. Це допоможе уникнути перевантаження у разі незначного зростання споживаної потужності. Другий параметр силової схеми - це напруга ланцюга постійного струму. Думаємо, очевидним є той факт, що проста схема перетворення розрахована на конкретний номінал напруги на вході, і конкретний номінал на виході. Збільшення гнучкості схеми відповідним чином позначалося б на її складності та ціні. Найчастіше перетворювач вимагає підключення до входу ланцюга постійного струму з напругою 12В, навіщо підійде стандартний 12-вольтовий акумулятор. Зі зростанням потужності може знадобитися ланцюг на 24В і навіть вище. В даному випадку Вам слід подбати про придбання двох і більше 12-вольтових АКБ, з'єднаних послідовно. Третій параметр силової схеми – це форма вихідної напруги. Залежно від реалізації схеми, інвертор може видавати сигнал із правильною та модифікованою синусоїдальністю струму. Правильна синусоїда придатна для роботи будь-якої техніки, а модифікована (має східчасту форму) лише для невибагливої. Добре, що в сучасних реаліях більшість електроприладів мають на вході імпульсний блок живлення, нечутливий до форми сигналу. До речі, автономні інвертори Леотон завжди видають на виході правильну синусоїду, тому цей критерій для них є неактуальним.
Спосіб підключення
У цьому питанні все дуже просто, тому що вибору не дуже багато, та й у більшості випадків він зумовлений типом інвертора. Наприклад, автономні інвертори підключаються клем як до входу, так і до виходу. Акумулятор підключений крокодилами. Звичайні перетворювачі не вимагають жодних клем, вихід реалізований у вигляді розетки, а підключення входу також здійснюється крокодилами. Єдиний виняток – це автомобільні інвертори, які не потребують прямої взаємодії з АКБ. Їхнє підключення реалізовано через прикурювач, а значить, по-перше, Вам не потрібно купувати акумулятор для роботи автомобільного інвертора, і, по-друге, живити навантаження буде не сам акумулятор, а генератор (за винятком ситуацій, коли двигун автомобіля заглушений).
Найкращий інвертор
Коротко ознайомившись з основними критеріями вибору, спробуймо навести приклади того, який інвертор кращий для тих чи інших ситуацій.
Почнемо з найбанальнішої ситуації, коли потрібно зарядити ноутбук або запитати інший гаджет під час поїздки автомобілем. Зважаючи на те, що зарядні пристрої не чутливі до форми сигналу, чудово підійде Luxeon IPS-300M на 0.2 кВа з модифікованою синусоїдою. Якщо ж Вам потрібний інвертор для живлення споживача не всередині автомобіля, а зовні (наприклад, на відпочинку), відмінно підійде аналог із підключенням «крокодилами», такий як Luxeon IPS-600MC з модифікованою синусоїдою або IPS-600S з правильною синусоїдою. Останній, судячи з відгуків, є шикарним варіантом для забезпечення автономної роботи опалювального котла у разі тривалих перебоїв електропостачання.
А як використовувати автономні інвертори? Перетворювач виводиться на якийсь окремий автомат, який живить ті розетки, від яких працює потрібна техніка, повну автономність якої Ви бажаєте забезпечити. Залежно кількості споживачів, слід вибрати модель тієї чи іншої потужності. У нашому інтернет-магазині можна з доставкою до Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України купити автономні інвертори Леотон потужністю аж до 8 кВа. Пам'ятайте, що зростання потужності зобов'язує Вас встановити ланцюг постійного струму більшої ємності для забезпечення тривалої автономної роботи, оскільки система резервного електропостачання з «млявим» блоком акумуляторів не має сенсу. У нас, крім інверторів, є безліч тягових гелевих акумуляторів для них. Звертаємо Вашу увагу, що встановлювати автомобільні АКБ не рекомендується через невідповідні експлуатаційні характеристики. Тільки тягові гелеві АКБ. Про їх різновиди та особливості можна прочитати, пройшовши за цим посиланням.
І так, підіб'ємо підсумок. Який інвертор можна назвати найкращим? Відповідь проста: та, яка за мінімальну ціну відповідає вимогам споживача. Відповідальний підхід до вибору відповідної моделі дозволяє не переплачувати за надмірні характеристики, а також уникнути ситуацій, коли пристрій банально не справляється зі своїм завданням. Якщо Ви не можете вибрати найкращий інвертор для потрібної задачі, приходьте товар до стаціонарних магазинів «Вольтмаркет», або проконсультуйтеся з нашими фахівцями, зв'язавшись будь-яким зручним для Вас способом.
Ну почему демонстраторы всех считают лохами? Подключить шуруповерт без нагрузки и говорить - шуруповерт на 600Вт, а инвертор держит.... А просто подключить китайский измеритель, показывающий напряжение, потребляемый ток и сразу мощность , чтоб получить хоть какую-то объективную информацию - это религия не позволяет?
Сплошная реклама