Як обрати стабілізатор напруги
У якій частині України Ви б не жили, скрізь має місце та сама проблема — нестабільна робота централізованої мережі. Це призводить до постійних коливань напруги. На жаль, багато хто не в курсі небезпеки, яку становить нестабільне електроживлення і сприймають цей факт як належне. Насправді чимала частина поломок електроприладів, наприклад компресора холодильника, пов'язана саме з неякісною електроенергією, на роботу з якою техніка просто не розрахована. Вся сертифікована побутова техніка гарантовано працює під напругою 220В з відхиленням до 10%. Виробник не може відповідати за справність електроприладу, на який подається, наприклад, 190 або 250 вольт. Отже, Ви повинні подбати про захист побутової техніки від неякісної електроенергії. Саме на цьому спеціалізується магазин стабільного електроживлення «Вольтмаркет».
Найпопулярнішим засобом боротьби з неякісною електроенергією є стабілізатори напруги. Стабілізатор напруги - це пристрій, який приймає на вході небезпечну нестабільну електроенергію, а на виході видає якісний, безпечний сигнал, придатний для роботи побутової техніки та електроніки. Ринок України сповнений найрізноманітніших вітчизняних та імпортних моделей. Від вибору може закружляти голова, однак, ми виділимо основні критерії, визначившись з якими масштаби пошуку звузяться з сотень стабілізаторів напруги до одиниць.
Як обрати стабілізатор напруги - основні критерії вибору
1. Кількість фаз
Перше, на що варто звернути увагу при виборі стабілізатора напруги це тип навантаження. Вся побутова побутова техніка - телевізор, комп'ютер, холодильник - працюють від однофазної мережі 220В. Відповідно, якщо Ви вибираєте стабілізатор напруги для дому, звужуйте пошук до однофазних моделей. Спеціально для промислового обладнання в каталозі інтернет-магазину "Вольтмаркет" Ви зможете знайти трифазні стабілізатори.
2. Потужність
Потужність стабілізатора напруги це вкрай важливий критерій. Якщо вибрати занадто слабку модель, пристрій буде регулярно «йти на захист» при перевищенні максимально допустимого струму. А купивши занадто потужний стабілізатор напруги, Ви банально переплатите за непотрібні характеристики. Зазвичай, для квартир та невеликих приватних будинків вибирають моделі із середнього сегменту, такі як ЕЛЕКС АМПЕР 12-1/40 v2.0 або Укртехнологія OPTIMUM 9000. Інтернет-магазин «Вольтмаркет» здійснює всі стадії обслуговування своїх клієнтів: від консультації щодо вибору обладнання до підключення та налаштування. Тому, якщо Ви не знаєте, яку потужність розраховувати при виборі стабілізатора, зверніться до наших фахівців.
3. Тип стабілізації
Усі особливості роботи стабілізатора напруги залежить від застосовуваного типу стабілізації. Найпопулярніші з них – це релейний, електронний та сервопривідний. Кожен має переваги і недоліки, зваживши які Ви зможете легко та правильно вибрати стабілізатор.
- Електронні стабілізатори напруги є найпоширенішими нашій країні. Їх принцип роботи заснований на ступінчастому тороїдальному трансформаторі з безліччю обмоток (східців), які комутуються напівпровідниковими тиристорами. Залежно від обраного ступеня змінюється коефіцієнт трансформації і, відповідно, вихідна напруга. До переваг даного типу стабілізаторів напруги можна віднести відсутність рухомих деталей, що робить їх вкрай надійними, практично безшумну роботу та високу швидкість реакції. Електронний стабілізатор реагує на мережні коливання протягом 20 мілісекунд, видаючи чистий сигнал на виході. До мінусів можна віднести ступінчастий принцип регулювання. Вихідна напруга змінюється не плавно, а стрибкоподібно з різницею в один щабель, який, залежно від точності конкретної моделі, в середньому становить 5-10В. Цей недолік не сприймається холодильником та іншою побутовою технікою, через що електронні стабілізатори напруги - вкрай популярний вибір для будинку та квартири.
- Релейні стабілізатори працюють за тим самим принципом, що й електронні, тому здебільшого мають ті самі переваги та недоліки. Різниця лише в тому, що комутацію ступенів трансформатора роблять не тиристори, а електромагнітні реле, які мають менше (але, проте, теж дуже великий) ресурс роботи і видають характерне клацання при кожному перемиканні. Їх гідністю є найнижча ціна серед усіх інших типів, проте вони поступово поступаються місцем електронним моделям.
- Сервопривідні, вони електромеханічні стабілізатори напруги є гідним конкурентом електронним моделям. Детальна інформація допоможе вибрати потрібний. Особливістю сервоприводу є те, що замість ступеня він комутує за допомогою ковзного контакту кожен виток трансформатора. Як результат – максимально плавне регулювання напруги та висока точність вихідного сигналу. Вибрані стабілізатори відмінно підходять для мереж, яким характерно стабільно завищену або занижену напругу без різких перепадів, так як сервопривід не може миттєво підлаштуватися під різку зміну вхідного сигналу, як це роблять електронні та релейні аналоги. Це відбувається через те, що при сильних коливаннях напруги сервоприводу може знадобитися ціла секунда, і навіть більше, щоб встановити струмопровідний контакт в необхідне положення. Іншим недоліком даних стабілізаторів є звук, що видається сервоприводом в момент обертання, тому їх бажано підключати в окремому приміщенні, наприклад котельні.
- Також є електронні безступінчасті стабілізатори, які завдяки різним додатковим схемам здатні здійснювати стабілізацію електронного типу з високою швидкістю спрацьовування, але без характерних для ступенів “кроків” регулювання. Основним недоліком даного типу стабілізаторів є висока ціна, через що їх затьмарили дешевші аналоги, згадані вище.
4. Характеристики
З потужністю ми вже досить легко визначилися, проте кількість характеристик окремо взятого стабілізатора напруги дуже велика. Не варто цього лякатися, адже при виборі особливо важливими є кілька з них.
-
Точність стабілізації
Як вибрати потрібний апарат, спираючись на цей параметр? Відповідь – легко! Саме він визначає, наскільки вихідна напруга може відхилятися від необхідних 220В (380В у випадку з трифазними моделями). Стабільно високою точністю мають сервопривідні моделі, у яких цей показник зазвичай становить 1-3%. Це просто відмінний вибір для найчутливіших електроприладів, проте побутова побутова техніка, така як холодильник або газовий котел, допускають відхилення до 10%, що пояснює величезну популярність електронних стабілізаторів. Моделі електронного типу в залежності від кількості ступенів стабілізації найчастіше мають точність 2,5-7%, чого цілком достатньо. Деякі флагманські електронні стабілізатори напруги, наприклад ЕЛЕКС ГЕРЦ 36-1/40 v3.0 завдяки наявності 36 ступенів досягають точності 1%, наздогнавши і впевнено обігнавши сервопривідні аналоги.
-
Робочий діапазон стабілізації
Стабілізатори напруги не можуть забезпечувати вихід 220В при будь-якому номіналі на вході. Кожна модель має свій допустимий робочий діапазон, на який слід звертати увагу. В наявності нашого інтернет-магазину також є особливі стабілізатори зі зрушеним в той чи інший бік робочим діапазоном, розраховані на мережі, для яких характерні сильні просідання, або регулярні стрибки напруги. При виході за робочий діапазон стабілізатор найчастіше відключає навантаження і повідомляє про аварію, тому дана характеристика є вкрай важливою при виборі конкретної моделі.
-
Інші особливості та функції стабілізаторів
Кожен стабілізатор напруги індивідуальний. Тому, визначившись з критично важливими характеристиками, Ви вийшли на фінішну пряму і подальший вибір залежить від Ваших індивідуальних переваг у дизайні корпусу, типі монтажу, органах управління, функціоналі меню тощо.
Про те, як вибрати стабілізатор напруги для газового котла, читайте рекомендації в нашій статті.
Купуючи стабілізатор напруги в інтернет-магазині «Вольтмаркет», Вам не варто хвилюватися за підключення та налаштування пристрою, з цим Вам з радістю допоможуть наші кваліфіковані фахівці. Якщо Ви хочете розібратися як вибрати стабілізатор напруги, найкраще відвідайте одну з наших торгових точок у Києві або Дніпрі, щоб особисто ознайомитися з функціоналом моделей, що цікавлять, і отримати відповіді на всі питання, що Вас цікавлять.