Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Вибір стабілізатора для зарядної станції електромобіля

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 20-01-2023
Рейтинг статті: (205)

Заміський будинок має безліч переваг та зручностей у порівнянні з квартирою. Одним із них можна назвати наявність гаража під будинком. У випадку з електромобілем це дуже важливо, тому що можна заряджати його вдома ночами. Мало який багатоквартирний будинок може похвалитися паркінгом із зарядними станціями, а ось встановити ЗС у гаражі не складе труднощів і серйозних матеріальних витрат. Жоден паркінг не пропонує такого комфорту.

У процесі експлуатації зарядної станції є актуальною проблема стабільності електропостачання. За містом вона може бути гострішою, особливо коли хтось із сусідів використовує трансформаторні зварювальні апарати, перевантажуючи мережу. Також коливання напруги в мережі можуть спостерігатися у зв'язку з метеорологічними умовами та іншими факторами. Це нерідко призводить до того, що зарядна станція відмовляється заряджати електромобіль, йдучи на захист. Цю проблему можна і потрібно вирішувати.

Щоб зарядна станція працювала ефективно в умовах нестабільного електроживлення, варто подумати про встановлення стабілізатора. Для розв'язання цього завдання ми розглянемо вибір стабілізатора напруги зарядної станції електромобіля.

Обрати стабілізатор

Быстрая или обычная зарядка

Яким би не було завдання, вибір стабілізатора напруги завжди починається з двох параметрів: потужність та кількість фаз.

Більшість користувачів заряджають електромобіль від звичайної однофазної розетки, вихідний струм якої дуже обмежений. Деякі воліють використовувати трифазну мережу, в рази прискорюючи процес заряду. Для однофазної станції все просто: встановлюємо однофазний стабілізатор. У випадку з трифазною є вибір: три однофазні стабілізатори або один трифазний. Якщо розглядати конструкцію стабілізаторів, то це те саме. Будь-який трифазний стабілізатор є три однофазні моделі, ергономічно укомплектовані в одному корпусі і синхронізовані між собою. Саме блок синхронізації є основною перевагою, через яку для трифазної мережі рекомендується встановлювати трифазні стабілізатори. Без блоку синхронізації стабілізатор однієї фази, що пішов на захист, ніяк не вплине на роботу інших.

Із потужністю все досить просто. Слід підібрати стабілізатор із невеликим запасом за потужністю щодо зарядної станції. В даному випадку ніяких пускових струмів немає, тому запасати більше 30% сенсу немає.

Таким чином, за наявності швидкої зарядної трифазної станції Ви встановлюєте потужний трифазний стабілізатор напруги, в іншому випадку - просту однофазну модель.

Стабілізатори напруги

Зовнішнє виконання стабілізатора

Коли йдеться про однофазний стабілізатор напруги, можна задуматися про його зовнішнє виконання та спосіб підключення. Якщо трифазний стабілізатор практично завжди підключається до щитка і має підвісний монтаж, у випадку з однофазними моделями є з чого вибрати.

Стабілізатори напруги бувають не тільки настінні, а й підлогові (поличні). Моделі, що підключаються в щиток, зазвичай настінні, коли як стабілізатори з підключенням в розетку можуть бути пристроями, які можна поставити куди завгодно без необхідності монтажу. Тут все залежить від того, скільки потужності Вам потрібне. Якщо вистачає 3,5 кВт, це зможе потягнути одна розетка (зазвичай, максимальний струм розетки становить 16 ампер). У такому випадку можна купити стабілізатор напруги із підключенням до розетки. Зручне рішення, що вимагає введення в експлуатацію мінімум зусиль. Стабілізатор підключається до розетки, а споживач - до виходу на корпусі стабілізатора. Якщо ж потужність зарядної станції висока для однієї розетки, слід підключатися тільки в щиток, а відповідно і монтаж буде настінний.

Вибір типу стабілізатора напруги

З кількістю фаз і потужністю все просто, тому що ці параметри не викликають запитань і не вимагають знання предметної галузі. А ось вибрати тип без певного розуміння конструкції стабілізатора буде складно. Зрозуміло, якщо займатися вивченням матчу немає часу чи бажання, можна довірити цю справу фахівцям. Але навіть у цьому випадку бажано мати хоча б базове уявлення.

Ми коротко розглянемо найпоширеніші в Україні види стабілізаторів та зробимо висновок про те, який з них найкраще підходить для заряджання електромобіля.

Бюджетні стабілізатори

До бюджетних відносяться два види стабілізаторів: релейні та сервопривідні. Обидві конструкції засновані на автотрансформаторі, з якого є можливість знімати різну вихідну напругу, змінюючи її коефіцієнт трансформації тим чи іншим способом.

Сервопривідний стабілізатор напруги робить це шляхом переміщення поверхнею обмотки струмознімальної щітки. При коливаннях на вході сервомотор переміщує щітку до того витку автотрансформатора, з якого знімається найближче до 220В напруга. Перевагою такого методу є висока точність, а недоліком – невисока швидкодія, що витрачається на фізичне переміщення щітки.

Релейний стабілізатор напруги регулює вихідну напругу завдяки наявності заздалегідь виведених щаблів автотрансформатора. Крок регулювання між ступенями залежить від кількості цих щаблів. Він може становити як пару вольт, і 15-20 вольт. Що стосується релейними стабілізаторами щаблів зазвичай небагато. Отже, перший недолік - це найвища точність. Другим недоліком є сам спосіб комутації щаблів за допомогою електромагнітних реле. Вони дуже доступні, але не такі довговічні, як напівпровідникові ключі.

Стабілізатори середнього та преміального сегмента

У даній категорії знаходяться виключно електронні стабілізатори, які позбавлені недоліків сервомотора та електромагнітних реле.

В Україні найбільш популярні електронні стабілізатори із ступінчастим принципом регулювання. Це ті ж релейні стабілізатори, але замість реле тут напівпровідникові тиристори, а кількість щаблів стабілізації, як правило, вища. Через відсутність механічних компонентів у конструкції дані стабілізатори дуже швидкі та надійні. Ви можете знайти як досить доступні моделі з невеликою кількістю щаблів та середньою точністю, так і високоточні професійні моделі, кількість щаблів у яких досягає 36, а крок регулювання – трохи більше вольта.

Найбільш преміальними є електронні стабілізатори із безступінчастим принципом регулювання. Вони відрізняються найвищими показниками точності та робочого діапазону стабілізації. Використовуються там, де небажані відхилення на вольт. Способи реалізації електронної стабілізації безступінчастої можуть відрізнятися.

Стабілізатори


То який тип стабілізатора вибрати? Зваживши переваги та недоліки кожного типу, можна зробити висновок, що електронні стабілізатори зі ступінчастим принципом регулювання будуть оптимальним вибором. Вони настільки швидкі, що не допустять спрацьовування захисту зарядної станції, а точності стабілізації навіть середньої моделі буде більш ніж достатньо. Характеристики флагманських безступінчастих стабілізаторів у більшості випадків будуть зайвими.

Тепер Ви знаєте, як правильно заряджати електромобіль, щоб коливання електромережі ніяк не впливали на процес. Також ми б рекомендували розглянути варіант установки стабілізатора для всього будинку, щоб захистити всю побутову техніку та електроніку від впливу неякісної електроенергії.

Обрати стабілізатор

Рейтинг статті: Вибір стабілізатора для зарядної станції електромобіляВибір стабілізатора для зарядної станції електромобіляВибір стабілізатора для зарядної станції електромобіляВибір стабілізатора для зарядної станції електромобіляВибір стабілізатора для зарядної станції електромобіля (205)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все