Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Який стабілізатор напруги кращий для газового котла

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 06-02-2023
Рейтинг статті: (97)

Стабілізатор для котла

Мешканці України поступово відходять від використання централізованого опалення та гарячого водопостачання, віддаючи перевагу газовому котелу, що дозволяє самостійно контролювати дані процеси. Причому це стосується не лише приватних будинків, а й квартир.

Котельне обладнання дешевим назвати не вийде, відповідно кожен хоче, щоб воно служило максимально довго та безвідмовно. На жаль, існує маса факторів, які не залежать від споживача, через які обладнання може вийти з ладу. Одним із них є сильні перепади напруги в мережі. Взагалі напруга не буває повністю стабільною, плаваючи в залежності від завантаженості мережі, комутаційних збурень та інших процесів. Але іноді відбуваються позаштатні ситуації, що призводять до небезпечних стрибків, здатних вивести електроустаткування з ладу. Це означає одне: котельне обладнання потребує захисту.

Якщо Ви не потребуєте безперебійного живлення обладнання, оптимальним рішенням буде встановлення стабілізатора. Цей пристрій компенсує вхідні коливання, видаючи стабільний та безпечний вихід. Давайте розглянемо, який стабілізатор напруги найкраще для газового котла.

Чи потрібний котлу стабілізатор?

Доцільність встановлення захисту багато в чому залежить від двох факторів: ціна захисту та ціна споживача. Якщо пристрої захисту коштують дорого, користувач навряд чи отримає якусь вигоду. Зовсім інша ситуація, коли захисне обладнання дуже доступне та здатне забезпечити безпечну роботу дорогого споживача.

Виходячи з вищесказаного, поки важко відповісти на запитання, чи потрібен стабілізатор для газового котла. Для цього слід розглянути специфіку ринку стабілізаторів, їх типи, характеристики та, звичайно ж, ціни.

Дізнатися ціни

Основні типи стабілізаторів

Стабілізаторів напруги та їх видів досить багато. Це з тим, що підбирати відповідну модель слід за вимогою споживача до якості електроживлення.

Умовно розділимо стабілізатори на 3 категорії: бюджетні, середні та флагманські. Всі вони є автоматичними регуляторами напруги, що підлаштовують вихід залежно від відхилень на вході.

Бюджетні стабілізатори представлені моделями релейного та сервопривідного типу. Обидва вони засновані на регульованому автотрансформаторі. У разі зі ступінчастим стабілізатором вихідна напруга регулюється за рахунок комутації відповідного з безлічі висновків вторинної обмотки. У сервопривідних стабілізаторах аналогічний процес відбувається за рахунок переміщення струмознімальної щітки безпосередньо по обмотці трансформатора.

Середній ціновий сегмент є електронні стабілізатори зі ступінчастим принципом регулювання. Працюють вони так само, як і релейні, тільки релейні ключі замінені на напівпровідникові.

Флагманські стабілізатори є або електронні ступінчасті моделі зі збільшеною кількістю ступенів стабілізації, або моделі з безступінчастим регулюванням.

У межах кожного типу існує величезна кількість моделей з різноманітними характеристиками, зокрема потужністю. Тоді який стабілізатор потрібний для газового казана? Котел не відрізняється підвищеною чутливістю до мережевих коливань, тому очевидно, що переплачувати флагманські стабілізатори немає сенсу. Вибирати слід між моделями з бюджетного та середнього цінового сегмента.

Стабілізатори зсередини

Вибір стабілізатора для котла

Якщо із захистом газового котла впорається як стабілізатор середнього цінового сегменту, так і бюджетний аналог, то яку модель вибрати?

Ми рекомендували б вибирати між пристроями зі ступінчастим принципом регулювання, виключивши сервопривідні аналоги. Справа в тому, що сервопривідний стабілізатор гарний високою точністю і плавністю регулювання, але має не кращу швидкість реакції на мережні коливання через необхідність фізично переміщати струмознімач по обмотці. Релейні та електронні ступінчасті стабілізатори такої проблеми позбавлені, тому що для стабілізації автоматики потрібно лише скомутувати правильний ключ, що займає лише десятки мілісекунд. Єдина видима різниця для користувача – це клацання, яке видається релейним ключем при стабілізації. У житловому приміщенні за умови частих мережних коливань регулярні клацання можуть викликати дискомфорт, тому місце розташування котла може, як не дивно, бути одним із ключових критеріїв вибору стабілізатора.

Крім типу, головним ціноутворюючим фактором є потужність. Газові котли відрізняються малою споживаною потужністю, у зв'язку з чим буде достатньо стабілізатора кілька сотень ват. Маломощные стабілізатори як релейного, і електронного типу коштують зовсім недорого, що робить установку захисту більш ніж доцільною. Це та ситуація, коли недорогий пристрій дозволить дорогому прослужити значно довше, позбавивши його впливу неякісного електроживлення.

Звичайно ж, потужність є не єдиною ключовою характеристикою, тому не варто оминати їх увагу. Якщо точність стабілізації вторинна, оскільки будь-який стабілізатор забезпечує безпечний вихід, робочий діапазон вже важливий. Цей параметр характеризує амплітуду мережних коливань, які можуть бути стабілізовані із заявленою точністю. У разі порушення робочого діапазону стабілізатор знеструмлює споживача, щоб захистити його від небезпечного значення напруги. Таким чином, ширший робочий діапазон дозволить уникнути аварійних відключень у разі нестабільної роботи електромережі.

Інші характеристики стабілізатора напруги котла можна назвати вторинними. Це не означає, що їх можна ігнорувати: вони не вплинуть на роботу котла, але можуть вплинути на досвід експлуатації, ергономіку та інше.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Який стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котла (97)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все