UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як підібрати стабілізатор напруги до приватного будинку?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 01-02-2023
Рейтинг статті: (1)

Стабилизаторы напряжения

Практично будь-який тією чи іншою мірою стикається з перепадами напруги в електромережі. У більшості випадків ці перепади незначні і не становлять небезпеки для побутової техніки та електроніки. Тим не менш, достатньо одного різкого стрибка, щоб дороге обладнання вийшло з ладу.

Мешканці приватного сектора сильніше страждають від нестабільної роботи мережі, хоча, здавалося б, потенційних споживачів менше. Тут вища ймовірність фізичного ушкодження ЛЕП внаслідок метеорологічних факторів та впливу людини. Також, напевно, кожен мешканець приватного сектору мав справу із сусідом, який просаджує напругу своїм зварювальним апаратом.

Щоб захистити електрообладнання в будинку від небезпечних сплесків напруги, а також забезпечити його ефективну роботу внаслідок просідання, рекомендується встановити стабілізатор напруги.

Стабілізатор слід вибирати з розумом, оскільки помилка може вилитися в некоректну роботу техніки або, як мінімум, безглузді переплати за непотрібні характеристики. Як підібрати стабілізатор напруги до приватного будинку, максимально ефективно використовуючи витрачені кошти?

Дізнатися ціни

Який вид стабілізаторів вибрати

На ринку України доступно 4 основні види стабілізаторів.

Інверторні стабілізатори напруги є флагманами у своїй сфері. Це професійні прилади, які генерують стабільний сигнал без відхилень за будь-яких вхідних коливань. Їх установка для будинку чи квартири не має жодного сенсу. Ви отримаєте ідеальний за якістю сигнал, якого техніка не потребує.

А що щодо сервопривідних стабілізаторів? Це досить високоточні пристрої стабілізації на основі сервомотора та тороїдального автотрансформатора. Переміщуючи струмознімач поверхнею обмотки, сервомотор регулює вихідну напругу. Плавно, але дуже швидко. У деяких випадках це може бути проблемою, хоча при лавиноподібних стрибках у будь-якому випадку спрацює відсікач за принципом напруги.

Залишаються у нас ступінчасті електронні та релейні стабілізатори, які й розглядатимемо як оптимальний варіант для будинку чи квартири. Схема стабілізації тут також базується на автотрансформаторі. Тільки от переміщати струмознімач не потрібно, тому що з трансформатора заздалегідь виведені щаблі стабілізації. Комутуючи той чи інший висновок, ми отримуємо вищу чи нижчу напругу стосовно входу. Такий ступінчастий принцип регулювання відрізняється високою швидкістю регулювання, яка при цьому відбувається кроками.

Але що краще: електронні чи релейні стабілізатори із ступінчастим принципом регулювання? З погляду користувача основна різниця полягає в тому, що електромагнітні реле клацають при зміні ступеня, а тиристори електронних стабілізаторів працюють безшумно. Також тиристори надійніші (хоча комутаційний ресурс реле теж величезний і перевищує 100 тисяч комутацій).

Таким чином, як один з головного критерію вибору між релейним і електронним стабілізатором можна розглядати клацання при комутаціях. Якщо стабілізатор знаходиться в окремому нежитловому приміщенні, можна значно заощадити і вибрати модель релейного типу.

Вибираємо характеристики стабілізатора напруги

Кожен стабілізатор має величезний набір технічних характеристик. Якщо не знати матчасті, розібратися в них може бути проблематично. Тому краще виділити низку параметрів, які важливі для роботи пристрою. Інші, як кажуть, до смаку.

Починати слід із потужності. Зверніть увагу на важливу специфіку стабілізаторів, що працюють на основі силового трансформатора: під час компенсації коливань максимально допустима потужність падає. Майте це на увазі під час розрахунку. Також не варто забувати про можливе збільшення кількості споживачів із часом. Тому сміливо додайте близько 30% до сумарної потужності споживача.

А що щодо точності? Такий важливий показник, начебто. Проте, сертифікована в Україні побутова техніка та електроніка зобов'язана коректно працювати при відхиленнях від номіналу 220В до 10%. Будь-який, навіть бюджетний, стабілізатор забезпечує необхідну мінімальну точність, тому розглядайте високоточні стабілізатори тільки у разі наявності специфічної техніки.

Не оминайте робочий діапазон стабілізації. Чим ширший цей діапазон, тим більші коливання стабілізатор зможе компенсувати із заявленою точністю. Вихід за цей діапазон. як правило, призводить до захисного відключення.

Як не дивно, згаданих вище характеристик достатньо вибору стабілізатора. Далі залишається визначитися з такими деталями, як пристрої індикації та керування, наявність режиму "ТРАНЗИТ" та інше.

Стабилизаторы

А тепер трохи конкретики. Які моделі стабілізаторів найбільше підходять для приватного будинку? Якщо Ви зацікавлені у релейному стабілізаторі, найпопулярнішим прикладом є Елекс Гібрид У 9-1/40 V2.0. Цей пристрій потужністю 9 кВа відмінно підійде для приватного будинку чи квартири. Даний стабілізатор оснащений 9 ступенями стабілізації, які забезпечують точність 7,5% у розширеному робочому діапазоні 135-315В. Якщо ж потрібна максимально безшумна модель, придивіться до електронного аналога – Елекс Ампер У 9-1/40 v2.1. Ця модель має вужчий робочий діапазон, але точність стабілізації 4,5%.

Ми не випадково привели моделі від фірми Елекс, оскільки даний виробник випускає лінійки релейних та електронних однофазних та трифазних стабілізаторів, серед яких знайдеться відповідний варіант дійсно для інших завдань.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Як підібрати стабілізатор напруги до приватного будинку?Як підібрати стабілізатор напруги до приватного будинку?Як підібрати стабілізатор напруги до приватного будинку?Як підібрати стабілізатор напруги до приватного будинку?Як підібрати стабілізатор напруги до приватного будинку? (1)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все