Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Що таке реле напруги?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 20-01-2023
Рейтинг статті: (27)

Реле напруги

Кількість електрообладнання, яке виходить з ладу через перепади мережевої напруги, важко піддається підрахункам. Як правило, жителі України не дбають про якість електроживлення доти, доки через нештатну ситуацію в мережі один або кілька електроприладів не вийдуть з ладу. Потім слід логічний пошук способу вирішити проблему з плаваючою мережевою напругою.

Найпоширенішим пристроєм захисту від неякісного електроживлення є стабілізатор напруги. Цей прилад здійснює безперервний контроль вхідної напруги і компенсує його коливання тим чи іншим способом залежно від схеми стабілізації, що використовується. Стабілізатор безперечно заслуговує на увагу, проте якщо потрібно захистити обладнання високої потужності або весь будинок, вартість відповідного пристрою захисту може бути занадто високою. Тому користувачі, зіткнувшись із проблемою електроживлення, часто відмовляються від захисту, або шукають простіше рішення. Саме про таке рішення ми й поговоримо.

Дізнатися ціни

Не змінювати, але контролювати

Стабілізатор відноситься до такого виду пристроїв, що впливає на вхідну напругу, змінює її до необхідних значень, тим самим захищаючи споживача від неприпустимого номіналу. У випадку високої потужності такий спосіб не може бути дешевим, так як потрібні потужні і дорогі силові компоненти. Є, звичайно, бюджетні типи стабілізаторів (релейні стабілізатори), проте за високої потужності їхню ціну дуже низькою не назвеш. Зрозуміло, ціна такого стабілізатора по відношенню до ціни техніки, що їм захищається, завжди виправдана, проте не кожен готовий платити за такий рівень захисту. Особливо якщо перепади напруги не мають систематичного характеру і трапляються рідко. У такій ситуації для захисту підійде реле напруги

Що таке реле напруги? Це компактний пристрій контролю напруги, завдання якого полягає у своєчасному відключенні навантаження при неприпустимих коливаннях у мережі. На відміну від стабілізатора зміни електричного сигналу не відбувається.

Зі сказаного вище зробимо висновок, навіщо потрібен реле напруги. Захист даним приладом заснований не на компенсації просадок, а на безперервному контролі стану електромережі та своєчасному обриві ланцюга при фіксації неприпустимих значень напруги. Такий спосіб захисту хороший для роботи у звичайній мережі, якій властиві періодичні коливання. Якщо мережа відрізняється своєю нестабільністю, все-таки варто задуматися про стабілізатор, так як реле спрацьовуватиме занадто часто, постійно знеструмлюючи електрообладнання.

У рядового користувача може виникнути логічне питання: навіщо потрібний такий компромісний захист, який не рекомендується застосовувати в сильно нестабільних мережах? Тут важливо розуміти, скільки коштує реле напруги. Прилад одну фазу потужністю 11 кВа може коштувати дешевше, ніж стабілізатор на 0,5 кВа. Тобто настільки доступний прилад здатний захистити весь будинок або квартиру від небезпечних стрибків напруги, нехай при цьому і знеструмлюючи навантаження.

Пристрій реле напруги та їх різновиди

Реле напругиКонструктивно реле напруги - це дуже простий прилад. Функціональна схема складається всього з двох умовних вузлів: "мозки" на мікроконтролері та силове електромагнітне реле. Принцип роботи пристрою захисту полягає в тому, що вольтметр постійно вимірює вхідну напругу і порівнює його з заданими параметрами. Електромагнітне реле при цьому замкнуте і подає харчування на споживача. Якщо номінал напруги виходить за допустимі рамки, мікроконтролер відразу або з вичікуванням невеликої паузи перестає живити котушку реле, внаслідок чого воно розмикається, тим самим знеструмлюючи споживача. Таке банальне на перший погляд виконання дозволяє надійно захистити навантаження від негативного впливу сильних перепадів напруги.

Перейдемо до найцікавішого - основних характеристик реле напруги, з урахуванням яких розглянемо різновиду приладів.

  • Тип з'єднання. В якісь віки вибір пристрою подібного типу варто починати не з потужності. Тип підключення фактично визначає призначення реле. Глобально можна виділити два типи підключення для реле напруги: клемне та безпосередньо в розетку. Реле з клемним підключенням – це пристрої для монтажу в електрощиті на DIN-рейку. Такі реле мають високу потужність і мають захистити всю техніку в будинку. Інший варіант – це реле із підключенням безпосередньо в розетку. Потужність таких пристроїв захисту вбирається у 3,5 кВа, оскільки сильніше навантажувати одну розетку вкрай рекомендується. Такі реле напруги служать захисту одного електроприладу чи групи приладів, підключених подовжувачем. До речі, існує реле напруги у форматі подовжувача з кількома вихідними розетками.
  • Кількість фаз та потужність. Тут усе стандартно: фазність вибирається залежно від типу споживача, а потужність - із запасом близько 30%. Варто відзначити такий тип трифазних приладів, як реле вибору фази. Такі прилади служать для комутації однофазного споживача до найбільш сприятливої ​​за своєю напругою фазі.
  • Параметри, що настроюються, і діапазон регулювань. Стандартними параметрами більшості реле напруги є робочий діапазон і час затримки на повторне включення. Більш функціональні моделі можуть пропонувати не просто визначити межі допустимої напруги, але й виставити кілька діапазонів та затримки спрацьовування при їх досягненні.
  • Додаткові можливості. Функціонал окремих моделей реле напруги, що настроюється, дійсно вражає. Крім базових параметрів, користувачеві може бути доступна можливість регулювання допустимих потужностей, температур та інших параметрів. Непоганим попитом користуються реле з підтримкою керування через wi-fi за допомогою мобільного додатка. Також часом хорошим варіантом буде реле часу з функцією реле напруги. Так Ви зможете налаштувати не лише захист, а й режим роботи споживача.

З одного боку реле напруги значно простіше стабілізаторів та інших пристроїв захисту. З іншого боку вони пропонують величезну різноманітність можливостей, що настроюються, що дозволяє оптимізувати роботу приладу в залежності від власних потреб.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Що таке реле напруги?Що таке реле напруги?Що таке реле напруги?Що таке реле напруги?Що таке реле напруги? (27)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все