У багатьох великих містах України стабілізатори напруги є невід'ємним елементом будинку чи квартири. Це з тим, що стабільністю електроживлення мережі нашої країни похвалитися що неспроможні. Раз у раз виникають коливання, що становлять небезпеку для обладнання.
Ситуацію запросто виправляють стабілізатори напруги, здатні компенсувати коливання, що виникають в мережі, і видавати на виході чистий сигнал. Незважаючи на те, що стабілізатори покликані захищати електроустаткування від потенційних несправностей, вони самі не застраховані від виходу з ладу. Якою б надійною була конструкція пристрою, не можна виключати вихід його з ладу з тієї чи іншої причини.
Якщо напруги немає на виході стабілізатора напруги, не займайтеся ремонтом своїми руками. Єдине правильне рішення - це відправитися в сервіс, особливо якщо відсутня електротехнічна освіта. Незважаючи на це, не зайвим буде ознайомитися з тим, якими бувають несправності стабілізатора напруги. Поінформованість, наприклад, дозволить захистити свої інтереси у разі, якщо Ви натрапили на послуги недобросовісного сервіс-центру. Та й загальний розвиток зайвим не буває.
На ринку України Ви можете знайти 4 основних типи стабілізаторів напруги(релейні, електронні східчасті, електронні безступінчасті та сервопривідні), для кожного з яких характерні ті чи інші несправності. Найчастіше індикація стабілізатора здатна показувати наявність несправності без будь-якої конкретики. Але якщо вже й виникла аварійна ситуація, Ви з високою ймовірністю знатимете її причину.
Что может случиться со стабилизатором напряжения
Кожен тип стабілізатора напруги має надійну схему стабілізації, проте її простота не є гарантією відсутності несправностей. Причиною виходу приладу може стати як порушення вимог експлуатації, так і заводський шлюб. Розглянемо основні несправності стабілізаторів напруги всіх типів.
Релейні стабілізатори напруги
Релейні стабілізатори без перебільшення дуже гарні. Поєднання демократичної ціни та непоганих характеристик бачиться користувачем дуже привабливим. Тим не менш, у релейної конструкції є компромісне рішення, що найчастіше є причиною виникнення несправності. Звичайно ж, йдеться про електромагнітні реле, які здійснюють комутацію того чи іншого ступеня стабілізації. І хоча ресурс реле сягає 100 тисяч комутацій, несправність може статися значно раніше. Найпоширенішою причиною звернень у сервіс є залипання реле. Ця несправність лікується банальним чищенням контактів реле, проте так робити в жодному разі не варто. Будучи пошкодженими в процесі чищення, контакти швидко стануть непридатними і вимагатимуть повторити обслуговування. Єдиним правильним рішенням є заміна реле. Тим більше,
Електронні ступінчасті стабілізатори напруги
Електронні ступінчасті стабілізатори за принципом роботи аналогічні релейним. Уразливість у вигляді реле усунуто шляхом їх заміни на сучасні напівпровідникові ключі – тиристори. Проте навіть якісні тиристори можуть вийти з ладу. Якщо спрацьовує захист на стабілізаторі та відбиває автомат, то проблема очевидна – пробій тиристора. Тиристори за терміном служби ніяк не обмежені, але певний відсоток може вийти з ладу раніше, ніж хотілося б. На відміну від реле, напівпровідникові ключі не ремонтопридатні та потребують заміни.
Електронні безступінчасті стабілізатори напруги
Несправності стабілізатора напруги цього типу, в принципі, не відрізняються від електронних ступінчастих аналогів. Тут теж найнадійнішим і одночасно найуразливішим елементом є напівпровідникові ключі. Щоправда, тут можна говорити не про тиристори, а про транзистори, хоча й те й інше є різновидом напівпровідникових ключів. Вони дуже надійні, але, як і будь-який силовий компонент, можуть отримати пробій або згоріти.
Сервопривідні стабілізатори напруги
Ці стабілізатори напруги є менш надійними, ніж аналоги наведених вище типів. Це з наявністю рухливих компонентів у конструкції. Якими б якісними не були комплектуючі наявність сервомотора, що переміщує струмознімну щітку по поверхні автотрансформатора, робить конструкцію менш надійною. Механіка завжди зношується швидше за електроніку. Однією з очевидних проблем, які можуть виникнути в процесі роботи стабілізатора сервопривідного, є знос струмознімальної щітки. І все-таки ця несправність спливає рідко через тривалий ресурс сучасних щіток. Набагато частіше можуть виникнути проблеми з датчиками положення, що обмежують рух сервомотора. Якщо такий датчик виходить з ладу, сервомотор перестає контролювати своє становище, що може призвести до найрізноманітніших наслідків.
Загальні несправності
Існує також ряд несправностей, притаманних всіх стабілізаторів напруги незалежно від їх типу. Наприклад, у будь-якому трансформаторі (а сервопривідні та ступінчасті стабілізатори працюють на основі силового автотрансформатора) може статися коротке міжвиткове замикання або обрив обмотки. Якщо стабілізатор напруги не включається, можна говорити про проблеми в схемі управління. Якщо проблема не банальна (до стандартних неполадок можна віднести висохлі несправності, які неважко перепаяти), очевидним рішенням є заміна відповідної плати.
Після всього переліченого вище може здатися, що стабілізатори напруги страждають величезною кількістю проблем і вразливостей. Це, на щастя, зовсім не так. Якщо встановити стабілізатор напруги від надійного виробника, можливість походу в сервісний центр наближається до нуля.
Як вставити фото!
Добрий день.Стабілізатор DOMO-II-S-500 вистрілив конденсатор на трансформаторі.Яка марка і ємність конденсатора? Причина поломки?
Добрий день. Ви жартуєте ?
Попробував вставити фото.Неможу.
Василь, ми не сервісний центр, і не ремонтуємо по фото) Краще звернутися в сервіс
Ні.
У стабілізатора вхідна і вихідна напруга однакові на індикаторах
Добрий вечір. Це може бути, коли вихідна напруга, коливається в межах точності стабілізатора напруги, і він в даний момент не потребує стабілізувати напругу. Або це режим транзиту
Сервоприводный ста.билизатор не выдает ампер
Входное напряжение на стабилизатор поступает, но стабилизатор не стабилизирует напряжение. После включения выходное напряжение 180 вольт и с каждой секундой падает на одну единицу.
Я более чем уверен что вьі не разобрались с устройством. Ибо, то что увидели 180, то скорее вмего таймер на три минутьі. Нажмите кноку и подержите ее, секундьі две, тогда перейдете в режим не таймера, а режим показа напряжения сети. И будет вам счастье. Я серьезно, у мрих соседей бьіла подобная пробл. Толтко там значение бьіло 500 ( заводская настройка прошитая , в инструкции так написано) и каждую секунду убьівало. Пробуйте и разберетесь
Добрий день. Нужно в сервис
Здрастуйте, сегодня наш стабилизатор показал 240 а теперь вовсе 4 показывает и не включается от него работает котёл в чем может быть причина?
Стабілізатор Volter СНПТ 7ш показує "пробой тиристора". На скільки це критично і чи можливо його експлуатація в такому стані?
Доброго дня ! У мене питання ! В сервопривідному стаб (елім 500) з'явився дивний ,тихий тихий періодичний гул .Трошки погуде ,а гуде та 2секунди гуде 2 секунди не гуде,і так хв 10-20 ,потім може не густи довго ,а може ні.На скачкі напруги реагує вроді норм.Але вот гул цей щось мене смуща.(стаб 10років) і ще один є автоматичний sturn ps 93010rv) також з'явились періодичні звуки,і вихідна напруга пише 270.проконсультуйте по пару слів по кожному...Шукати майстрів чи то вже все по стурму? Через елім 500 працює котел..Дякую
Доброго дня. Яко напруга дуже висока на вході(270) - то це нормально, коли є гул.
установил недавно ступенчатый стабилизатор. после него стоит авр для генератора ( генератор выключен, обесточен авр генератора на прием сети.). на одном стабилизаторе через полчаса выбило неисправность входных ключей затем он сам перешел в режим байпас ( и запустить его не удалось на стабилизацию. один снял поставил второй поработал сутки выбил ошибку неисправность выходных ключей. стабилизаторы по марке и мощности одинаковые. это просто брак или же где надо обратить на что то внимание
Думаю просто проблема в ключах. Сейчас, из-за кризиса полупроводников, многие производители вынуждены менять поставщиков, и бывают проБлемы с качеством силовых ключей