Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як вибрати стабілізатор напруги для комп'ютера

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 18-10-2022
Рейтинг статті: (1278)

Luxeon VK-1000E

Комп'ютер є практично у кожного, чого не можна сказати про стабілізатор, незважаючи на часті випадки виходу з ладу під час перепадів напруги. Коли в електромережі виникають мережні коливання, найчастіше страждає саме комп'ютер. Це може здатися дивним, враховуючи наявність блоку живлення на вході системного блоку, який має вбудований захист. На жаль, навіть за наявності сучасного блоку живлення важко передбачити наслідки чергового стрибка напруги у мережі. Про непередбачуваність цього явища говорить кількість звернень до сервісів зі згорілими материнськими платами та іншими комплектуючими.

Тому наявність додаткового пристрою захисту не буде зайвим, враховуючи її невисоку вартість та дорожнечу сучасного пк. Коли йдеться про захист комп'ютера, користувачі найчастіше встановлюють джерела безперебійного живлення. Однак, якщо мережа не відрізняється надзвичайною нестабільністю, можна обійтися більш простим і доступним стабілізатором. Через велике розмаїття типів стабілізаторів вибір відповідної моделі може і, швидше за все, спричинить труднощі. Тому споживачі часто звертаються на різні форуми, щоб дізнатися, як вибрати стабілізатор напруги для комп'ютера. Правильно підібраний стабілізатор - це не тільки захист від перепадів напруги, але і зекономлені кошти. Кращі стабілізатори напруги для комп'ютера – це не ті моделі, які мають передові характеристики, а ті, які мають баланс між характеристиками та ціною.

Дізнатися ціни

Поради щодо вибору стабілізатора напруги для комп'ютера

Стабилизатор напряжения для компьютераСпочатку діапазон пошуку стабілізатора для комп'ютера дуже великий через доступне на ринку України різноманітність. Відмінний спосіб звузити цей діапазон – це ознайомитися з основними критеріями вибору та визначитися з кожним із них залежно від власних потреб. Спробуємо розібратися в тому, на що звертати увагу при виборі стабілізатора напруги для комп'ютера.

  • Призначення стабілізатора. І хоча стоїть завдання вибрати найкращий стабілізатор напруги для комп'ютера, слід розглянути варіант встановлення захисту на весь будинок чи квартиру. Стабілізатор високої потужності дорожчий, але й сумарна вартість захищеної домашньої техніки набагато вища. Тому споживачі часто воліють купити один пристрій для всієї техніки відразу, ніж для окремого приладу. Якщо бюджет дозволяє – чому ні?
  • Форм-фактор стабілізатора. Стабілізатори напруги випускаються у двох основних варіантах виконання: підлогове (поличне для компактних моделей) та настінне. У випадку з потужним стабілізатором для всієї квартири популярністю користується настінне виконання, а у випадку з компактною моделлю для комп'ютера та іншої техніки – поличка. Багато моделей, призначені спеціально для комп'ютера, формою нагадують мережевий фільтр, зручний для підключення системного блоку та іншої периферії.
  • Потужність стабілізатора. Уважно підрахуйте потужність усіх споживачів, які потрібно захистити. Варто враховувати, що коли стабілізатор компенсує просідання напруги, його максимальна потужність може знижуватися на 30-40%.
  • Тип стабілізатора. Рейтинг стабілізаторів напруги для комп'ютера очолюють моделі трьох основних типів: сервопривідні, релейні ступінчасті та електронні ступінчасті. Всі вони здійснюють регулювання вихідної напруги шляхом зміни коефіцієнта трансформації автотрансформатора, тільки робиться це різними способами. Сервопривідні стабілізатори переміщують струмознімальний механізм поверхнею трансформатора, релейні ступінчасті комутують той чи інший висновок (ступінь стабілізації) за допомогою електромагнітних реле, а електронні ступінчасті - за допомогою напівпровідникових тиристорів. Кожен із них за захисними властивостями підійде для захисту комп'ютера, проте топ очолюють саме електронні моделі. Тільки вони позбавлені «звукових ефектів» у процесі стабілізації. Наприклад, релейні стабілізатори при зміні ступеня стабілізації клацають електромагнітними реле. Це можна порівняти з клацанням кулькової ручки. Сервопривідні моделі злегка дзижчать сервомотором. І тільки електронні стабілізатори напруги для комп'ютера позбавлені додаткових джерел шуму, оскільки здійснюють комутацію сходів відкриттям необхідного напівпровідникового ключа. Напівпровідникові силові компоненти мають більшу ціну, ніж реле, що відбивається на кінцевій вартості стабілізатора напруги.
  • Робочий спектр стабілізації. Не кожен стрибок напруги по плечу стабілізатору. Допустимі відхилення на вході визначаються таким параметром як робочий діапазон. Якщо коливання виходять за діапазон – піде захисне відключення з метою безпеки. Буде не дуже приємно, якщо через раптове знеструмлення системного блоку втратяться незбережені дані. Тому звертайте увагу на стабілізатори напруги із високим робочим діапазоном.

Наведених вище критеріїв достатньо для відсіву більшості невідповідних моделей. Зрозуміло, існує маса інших менш важливих, але вартих уваги параметрів. Це можуть бути пристрої індикації та управління, тип системи охолодження та багато іншого. Точність стабілізації навмисне була опущена, оскільки у випадку з комп'ютером вона не має сенсу. Найменша точність бюджетного стабілізатора напруги становить 10%. Імпульсний блок живлення системного блоку та монітора запросто може працювати з такими відхиленнями. Тому немає сенсу шукати баланс між точністю та робочим діапазоном – віддавайте пріоритет робочому діапазону стабілізації.

Причин виникнення перепадів напруги безліч, що робить це явище непередбачуваним. Лише встановивши захист можна бути впевненим у тому, що техніка не вийде з ладу в найнесподіваніший момент.

Рейтинг статті: Як вибрати стабілізатор напруги для комп'ютераЯк вибрати стабілізатор напруги для комп'ютераЯк вибрати стабілізатор напруги для комп'ютераЯк вибрати стабілізатор напруги для комп'ютераЯк вибрати стабілізатор напруги для комп'ютера (1278)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все