Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Якої потужності потрібен стабілізатор для газового казана?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 06-02-2023
Рейтинг статті: (21)

Стабілізатор для газового казана

Стабілізатор напруги є звичним елементом у будинках та квартирах мешканців України, які бажають зробити опалення та гаряче водопостачання незалежним від централізованої системи. З одного боку це справді незалежність. З іншого боку - чергова турбота, пов'язана із забезпеченням котла якісним електропостачанням.

Стандартний побутовий газовий котел працює від однофазної мережі 220В із допустимими відхиленнями 10% (22В). Ні для кого не секрет, що цей допуск постійно порушується. Добре, що відхилення ці не критичні. Проте небезпечні коливання напруги теж трапляються. Варто розуміти, що виробник знімає з себе гарантійні зобов'язання, якщо причиною несправності стало порушення вимог до харчування, нехай навіть це сталося з незалежних від користувача обставин. Щоб не ризикувати, рекомендується забезпечити захист котельного обладнання за допомогою стабілізатора.

Обрати стабілізатор

Чи обов'язково встановлювати стабілізатор для котла

Іноді користувач не знає, чи можна вмикати газовий котел без стабілізатора. Для відповіді це питання слід розібратися, який вплив може на нього надати неякісне електроживлення.

Газовий котел складається з функціональних вузлів, кожен із яких піддається впливу перепадів напруги. Найголовніший вузол – автоматика котла. Саме вона знаходиться у максимальній зоні ризику при небезпечних значеннях вхідної напруги.

Іншими важливими компонентами є циркуляційний насос (вбудований або зовнішній), а також пальник. Тут, на відміну від плати, перепади напруги мають далекосяжні наслідки, такі як швидше знос двигуна насоса.

Таким чином, стабілізатор напруги захистить усі елементи газового котла як від швидшого зносу через постійні коливання, так і від виходу з ладу при позаштатних ситуаціях.

Потужність стабілізатора

Стабілізатор є джерелом живлення обладнання, яке він захищає. Це означає, що одним з основних критеріїв вибору є потужність, яка, у свою чергу, є важливим ціноутворюючим фактором. Який потужності потрібний стабілізатор для газового котла, щоб не переплачувати за непотрібні вати?

Споживання газового котла є сумою споживання його компонентів та циркуляційних насосів. Як правило, сума не перевищує 200-250 Вт. Однак є кілька моментів, у зв'язку з якими слід вибирати потужність із запасом.

  • Насосу, як і будь-якого електродвигуна, властиві пускові струми. Вкладайте потенційні пускові струми в запас для стабілізатора, якщо той не має здатності до перевантаження (хоча навіть за наявності перевантажувальної здатності не варто розраховувати на її регулярне використання). Працюючи на повну потужність, стабілізатор прослужить довше.
  • Зверніть увагу на тип стабілізатора. Найчастіше номінальна потужність стабілізатора вказується для показника 220В. При компенсації коливань максимальна вихідна потужність падає пропорційно. Тому звертайте увагу на мінімальну потужність стабілізатора, яка властива компенсації максимально допустимих відхилень (подальші відхилення напруги призводять до захисного відключення стабілізатора).

Тепер ми знаємо як розрахувати потужність стабілізатора для газового котла. З урахуванням описаних вище факторів варто придивитися до стабілізаторів потужністю 400-500Вт. Залишилося вибрати тип стабілізатора – і можна купувати.

Типы стабилизаторов для газового котла

Основной рынок стабилизаторов представлен 4 типами стабилизаторов:

  • Сервопривідний (електромеханічний). Такі стабілізатори регулюють вихідну напругу за допомогою трансформатора, знімаючи струм у різних частинах обмотки. Достоїнствами такого рішення є висока точність і плавність регулювання, коли недоліки більш вагомі: не найвища надійність рухомих компонентів і низька швидкість реакції.
  • Релейний стабілізатор. Такі пристрої також регулюють вихід за допомогою трансформатора, проте процес здійснюється за рахунок заздалегідь виведених ступенів, а не переміщення струмознімач по обмотці. Це робить регулювання набагато швидше, проте воно набуває ступінчастого характеру.
  • Електронний ступінчастий стабілізатор. Фактично, це розвиток релейної технології, в якій щаблі на електромагнітних реле замінені ступенями на напівпровідникових тиристорах. Це безшумно, блискавично, але ціна такого рішення вища, а ступінчастий тип регулювання нікуди не подівся.
  • Електронний стабілізатор інверторний. Це найдосконаліші та, відповідно, дорогі стабілізатори. Вони за будь-яких обставин підтримують вихід 220В з мінімальними відхиленнями та без будь-якої затримки регулювання.
Релейний стабілізатор

Наявність такого розмаїття лише заплутає користувача, проте все стане набагато простіше, якщо подумати про те, які вимоги до джерела живлення пред'являє газовий котел. Йому не потрібна ідеальна якість електропостачання – достатньо підтримувати живлення в межах 220В з відхиленнями не більше 10%. З цим впорається будь-який стабілізатор на ринку, а значить переплачувати за флагманські інверторні стабілізатори немає сенсу. Щоб уникнути проблем при лавиноподібних стрибках під час позаштатних ситуацій, варто звернути увагу на швидкодіючі стабілізатори, тобто релейні та електронні.

Як релейні, так і електронні стабілізатори впораються зі своїм завданням, тому вибір між ними робите з особистих уподобань. Варто лише врахувати, що модель електронного типу фактично не має обмеженого ресурсу роботи силових ключів, а також не клацає при комутації іншого ступеня.

Описаної вище інформації цілком достатньо для правильного вибору стабілізатора напруги, який забезпечить довгу та безвідмовну службу газового котла.

Обрати стабілізатор

Рейтинг статті: Якої потужності потрібен стабілізатор для газового казана?Якої потужності потрібен стабілізатор для газового казана?Якої потужності потрібен стабілізатор для газового казана?Якої потужності потрібен стабілізатор для газового казана?Якої потужності потрібен стабілізатор для газового казана? (21)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все