Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Який стабілізатор напруги кращий для газового котла

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 29-05-2023
Рейтинг статті: (263)

Все частіше мешканці України встановлюють у будинках та квартирах газові котли, оскільки не задоволені стабільністю централізованого гарячого водопостачання та опалення. Воно то відсутнє, то працює з перебоями. Таким чином, газовий казан підвищує домашній комфорт.

Сучасне котельне обладнання досить чутливе і дороге, у зв'язку з чим не зайвим буде його захистити від перепадів напруги. Мережа постійно схильна до впливу різних факторів, які призводять до коливань напруги. Це, у свою чергу, становить небезпеку для автоматики котла та заважає стабільній роботі циркуляційних насосів. Деякі виробники взагалі не здійснюють гарантійне обслуговування за відсутності стабілізатора. Так що, чи потрібен стабілізатор напруги для газового котла? Безумовно так.

Людині, далекій від електротехнічної тематики, важко розібратися в різноманітності стабілізаторів, доступних на ринку. Щоб полегшити Ваше завдання, розглянемо, який стабілізатор напруги є кращим для газового котла. Намагатимемося уникнути конкретики, орудуючи лише основними параметрами.

Дізнатися ціни

Основні типи стабілізаторів

Для початку коротко розглянемо основні типи стабілізаторів, щоб на основі цих знань вибрати відповідне рішення:

  • Релейні та електронні стабілізатори зі ступінчастим принципом регулювання. Популярний вид стабілізаторів, робота яких ґрунтується на ступінчастому автотрансформаторі. Кожен ступінь відповідає певному коефіцієнту трансформації як у бік збільшення, і у бік зменшення напруги. Принцип регулювання полягає в тому, щоб вхідні відхилення компенсувати комутацією відповідного ступеня. Релейні стабілізатори використовують для цього електромагнітні реле, а електронні (симісторні та тиристорні) відповідні напівпровідникові ключі.
  • Електромеханічні (сервопривідні) стабілізатори з плавним принципом регулювання. За своїм змістом такі стабілізатори схожі на описані вище: вихідна напруга також регулюється зміною коефіцієнта трансформації автотрансформатора. Тільки ось досягається це не комутацією до того чи іншого ступеня, а зняттям напруги прямо з потрібного витка обмотки. Для цього використовується сервомотор, що переміщає по обмотці струмознімну щітку.
  • Електронні з принципом безступінчастим регулювання. Це найсучасніші стабілізатори, які відрізняються флагманськими характеристиками та дозволяють підтримувати вихідну напругу з ідеальною точністю. Технічні реалізації цього типу стабілізаторів бувають різні.. Это самые современные стабилизаторы, которые отличаются флагманскими характеристиками и позволяют поддерживать выходное напряжение с идеальной точностью. Технические реализации у данного типа стабилизаторов бывают разные.
Стабилизатор для котла

Кожен тип стабілізатора має свої переваги та недоліки, ґрунтуючись на яких можна зробити свій вибір. Газовий котел не є надзвичайно вимогливим до якості електроживлення, тому електронні моделі з безступінчастим принципом регулювання можна відкидати. Їх характеристики зайві, а ціна – висока. Залишіть такі пристрої для професійних та високоточних приладів.

Сервопривідні стабілізатори дуже доступні, проте їх недоліком є ​​не найвища швидкодія. При різкому стрибку напруги сервомотору потрібно перемістити струмознімач на тривалу відстань по поверхні автотрансформатора, що займе кілька десятих секунд. Сервопривідні стабілізатори хороші для компенсації постійних у часі, але не різких відхилень.

Якби ми вели рейтинг стабілізаторів напруги для газових котлів, напевно, всі основні позиції були б зайняті моделями зі ступінчастим принципом регулювання. Вони добре збалансовані і дуже швидкі. Недоліком є ​​крок регулювання між ступенями і не найвища точність, однак у багатьох моделях це вирішується банальним збільшенням ступеня. Газовому котлу висока точність зовсім ні до чого.

Таким чином, якщо Ви хочете вибрати стабілізатор напруги газового котла. включайте фільтр за електронним та релейним типом зі ступінчастим принципом регулювання.

Параметри стабілізатора для газового казана

Продовжимо вибір стабілізатора напруги для газового котла більш конкретними параметрами і почнемо з потужності. Основна ідея полягає в тому, щоб підібрати потужність без надлишку, тому що даний параметр є одним з основних з погляду ціноутворення. У більшості випадків для побутового газового котла та циркуляційних насосів 500 вт буде більш ніж достатньо.

Далі варто вибрати місце розміщення та спосіб монтажу. Якщо котел встановлений у відповідному нежитловому приміщенні (у котельні), зазвичай підбирається стабілізатор для монтажу навісного, який монтується там же. Іноді котел встановлюється на кухні - у такому разі спосіб монтажу стабілізатора слід підбирати, виходячи з обставин.

До речі, ми не дарма притримали вибір між електронним та релейним стабілізатором напруги на потім. Відмінності у них хоч і невеликі, різниця в ціні може становити 200-300%. Напівпровідникові ключі, зрозуміло, багаторазово дорожчі за релейні. Також вони надійніші та не видають шуму. Якщо бюджет дуже обмежений, можна не думаючи брати стабілізатор релейного типу. В іншому ж випадку варто подумати, наприклад, чи Вас турбуватиме клацання при кожній комутації щаблів релейним стабілізатором. Під час монтажу в котельні це питання відпадає. З погляду користувальницького досвіду це єдина помітна відмінність. Точність, яка у релейних стабілізаторів зазвичай нижча, ролі не відіграє через специфіку газового котла. Менш надійні релейні силові ключі протягом багатьох років експлуатації вийдуть з ладу з дуже малою ймовірністю. Тобто, незважаючи на очевидні відмінності на користь електронних стабілізаторів, сенс за них доплачувати при захисті газового котла в багатьох випадках немає.

Як завжди, висновки кожен зробить сам. Ми лише звернули увагу на ті чи інші аспекти при виборі стабілізатора напруги для газового котла. Навіть сама базова модель забезпечує достатню ступінь захисту, а доплачувати ті чи інші переваги варто лише за такої необхідності.

 

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Який стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котлаЯкий стабілізатор напруги кращий для газового котла (263)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все