Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як відновити гелевий акумулятор

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 18-10-2022
Рейтинг статті: (5224)

Аккумулятор AGM изнутриАкумуляторна батарея – це важливий розхідник у системах резервного електропостачання, мотоциклах, скутерах, автомобілях та інших видах транспорту. Незважаючи на те, що ціна акумулятора не є надхмарною, часто міняти батареї ніхто не хоче. Щоб АКБ прослужила довго і безвідмовно, слід дотримуватись вимог експлуатації. Тим не менш, через недбалість або неуважність акумулятори часто значно втрачають свої початкові характеристики або, іншими словами, виходять з ладу.

Спершу визначимося, що таке акумуляторна гелева батарея. Гелевим називають свинцево-кислотний акумулятор із електролітом, властивості якого близькі до сухого. Йдеться про АКБ класу GEL. У ньому рідкий електроліт абсорбований гелевим наповнювачем. Це наділяє батарею масою корисних властивостей та переваг у порівнянні з традиційними АКБ. Через схожість реалізації та «маркетингових трюків» гелевими також називають акумулятори класу AGM. І дійсно: принцип той самий, тільки замість гелю вільний простір заповнений пористим скловолоконним наповнювачем.

Як GEL, так і AGM акумулятори необслуговуються. Йдеться про відсутність необхідності доливати дистильовану воду у зв'язку з перебігом процесу рекомбінації. Багато хто трактує це інакше і, наприклад, не підтримує високий рівень заряду, хоча це необхідно для будь-якої свинцево-кислотної АКБ. Гелеві акумулятори часто експлуатуються в режимах із тривалими періодами зберігання. За таких умов можна легко упустити неприпустимо низький заряд батареї. Тому рекомендується завести мультиметр та періодично перевіряти напругу між клемами. Тільки воно опуститься нижче за 10,5-11В – потрібно здійснити обслуговування у вигляді заряду. Якщо ж ситуацію запустити, можливо, доведеться виконати відновлення гелевого акумулятора після глибокого розряду.

Дізнатися ціни

Що треба знати про сульфатацію та десульфатацію

У процесі розряду позитивні пластини покриваються шаром свинцевого сульфату. Коли починається заряд - шар дрібнокристалічного сульфату, що утворився, розчиняється і акумулятор повертається в початковий стан. Умова незворотного утворення великокристалічного сульфату свинцю – це глибокий розряд. Такий наліт не знімається повністю в процесі заряду, знижуючи активність реакцію, що протікає між електролітом і електродами. Існують різні способи очищення пластин:

  • Спосіб №1. Найпростіший і найбезпечніший спосіб частково позбутися нальоту в домашніх умовах – це використання режиму відновлення, який доступний у багатьох сучасних зарядних пристроях. Цей режим полягає в чергуванні лавиноподібних імпульсів струму з періодами розряду, що дозволяє досягти деякого відновлення ємності. Від великокристалічного сульфату, звичайно, такий спосіб не допоможе.
  • Спосіб №2. Існують розчини, що дозволяють розчинити сульфат свинцю, що утворився на пластинах. Якщо перший спосіб можна назвати електричним, цей – хімічним. Хімічна очищення сульфату ефективніша і дозволяє добитися очищення більшого нальоту сульфату.
  • Спосіб №3. Нікуди не подівся старий добрий механічний спосіб видалення сульфату свинцю. Це найбільш небезпечний спосіб, який ні в якому разі не рекомендується використовувати. Для цього доведеться незворотно пошкодити корпус та, можливо, самі пластини.

Здійснювати будь-які фізичні та хімічні маніпуляції над електродами з метою їхнього очищення вкрай не рекомендуються. Тому важливо стежити за рівнем заряду та не допускати глибокого розряду, що сприяє сульфатації. Тільки так Ви можете забезпечити тривалий термін служби акумулятора.

Сульфатация

Відновлення електроліту

І все ж таки, як відновити гелевий акумулятор, якщо маніпуляції з електродами здійснювати не рекомендується? Єдине, що Ви можете зробити, не нашкодивши – це долити дистильовану воду, якщо та все-таки випарувалася. У гелевих акумуляторах випаровування можливе лише при неправильній експлуатації. Якщо струм заряду перевищує допустимі значення, електроліт може закипати, а випари, що утворилися, - виходити через запобіжні клапани.

Якщо потрібно долити воду, необхідно зняти кришку та ковпачки з банок, після чого заливати дистильовану воду дрібними порціями. Кожній порції води слід дати поглинати наповнювач. Випаровування води – це, повторимося, єдиний випадок, коли можна досить безпечно відновити характеристики акумулятора гелю. У багатьох інших випадках батарея не підлягає відновленню.

Визначити, чи можна зробити щось з акумулятором, можна візуально. Якщо акумулятор втратив ємність, то перше, на що треба звернути увагу, - це форма акумулятора. Якщо можна помітити навіть найменше здуття – експлуатувати АКБ не можна. У такому разі лише заміна. Якщо ж акумулятор не змінив свою форму, слід переконатися, що з пластинами все гаразд – цілком можливо, вони просто почали розсипатися. Для цього можна потрясти АКБ і постаратися почути шум від руху потерті, яка відшарувалася від електродів. Наступний крок – візуальний огляд через отвори банок. Зніміть ковпачки і посвітите всередину, намагаючись розглянути контури пластин. Якщо вони розсипалися – настав час купувати новий акумулятор.

Вздутый аккумулятор

Перевіряємо ємність

Перш ніж робити висновки про стан свинцево-кислотної акумуляторної батареї, треба дізнатися про поточні показники ємності. А як перевірити ємність гелевого акумулятора, коли технічних пристроїв для цього просто немає? Тут на допомогу приходить класичний контрольний розряд. Для «експерименту» потрібно лише споживач із відомою потужністю (в ідеалі лампочка) та мультиметр.

Зарядіть акумулятор гелю до 100% і повісьте на нього навантаження. Слід зафіксувати час, коли акумулятор втратить половину заряду. Скільки залишилося заряду можна визначити за допомогою мультиметра, вимірюючи напругу. Для гелевих акумуляторів при 50% ємності напруга становитиме 12В. Перевірити ємність акумуляторної батареї шляхом розряду до нуля не рекомендується зі зрозумілих причин: Ви не тільки перевірите ємність акумулятора, але й скоротите його термін служби глибоким розрядом.

Таким чином, ми приходимо до одного важливого висновку: практично будь-які проблеми, пов'язані з гелевим акумулятором, викликані порушенням вимог експлуатації. Закипання електроліту пов'язане з неправильним зарядом, сульфатація пластин - з глибоким розрядом, а їхнє осипання - з експлуатацією під високою температурою.

Отже, єдиний спосіб досягти максимально тривалого терміну служби – це вчасно заряджати акумуляторну батарею якісним зарядним пристроєм, а також експлуатувати АКБ у прохолодному приміщенні. Банальним дбайливим обслуговуванням батареї Ви досягнете таких показників тривалості роботи та терміну служби АКБ, яких не досягнете жодним існуючим способом відновлення.

Рейтинг статті: Як відновити гелевий акумуляторЯк відновити гелевий акумуляторЯк відновити гелевий акумуляторЯк відновити гелевий акумуляторЯк відновити гелевий акумулятор (5224)

Ваша оцінка:

Як відновити гелевий акумулятор 4.9 из 5 на основе 8 оценок.
4

Хорошая статья, доступно.

5

Вітаю! Дякую за статтю. Забрали гелевий акумулятор з Нової пошти і вже вдома помітили на ньому пошкодження (схоже на те, що він падав). Продавець, звичайно, сказав, що вони нічим не можуть допомогти, бо потрібно було перевіряти на Новій пошті. Коротше, питання у тому, як зрозуміти, що акумулятором можна безпечно користуватися? Навіть, якщо він , до прикладу, падав. Дякую

добрий день.
Тут або все добре, і він працює, або ні...

5

Цікава стаття, корисна, але бажано б було більше ілюстрацій.

5

50% зарядки сугубо зависит от конкретной батареи , надо паспорт смотреть, 12.1 это гелевые LP.

5

Аккумулятор Logic Power LPM-GL 12 120AH простоял неиспользованный 3 года, сейчас показывает 1,4Вольта.
Его можна как то реанимировать?

5

Здравствуйте, у меня гелевый аккумулятор гелий немного подсох и стал как резина выдаёт максимум 9v есть ли шанс восстановить его долив дестилированой воды

добрый день. Думаем, нет.

5

Дякую за статтю ( хоч і руззькою;) )
Є 2 АГМ акуми на 65 Аг кожен, під"єднані послідовно, на ДБЖ. Ток заряду 10А. За 9 місяців ДБЖ "спрацьовув" разів 10, ні разу до повного вимикання. Потім, 3 місяці (зі зрозумілих причин) акуми простояли, але заряджені, від"єднані. Тепер, ємність системи впала до 100-150 Вт (тобто, при наявності мінімального навантаження у вигляді інверторного холодильника і 2 діодних ламп, система вимикається по розряду акумів за 2-3 години). На "холосту", АКБ після цього видають 12.7В, але навіть при приєднанні автомобільної зарядки (2.4А, 5В) напруга просідає до 12.3-124В за десять хвилин. Це хана акумуляторам чи ще є сенс пробувати заряджати?

Дякую за консультацію.

5

У меня вопрос. А что если мой GEL акамулятор на 12V 9 Ah разрядился до 7.3V?
Он стоял так где то 10 дней я как толька я про єто узнала сразу поставила на зарядку на интеллектуальное зарядное устройство (ARM-SC4E) и сейчас на них 14.6V при заряде, и 0.6 A. Все ли с ним будет хорошо? Мой gmail - olymper777@gmail.com спасибо

тут уже как повезет.
Думаем, как минимум, часть своей емкости он уже потерял.

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все