Найкращий стабілізатор напруги для комп'ютера
Практично кожна українська сім'я, за винятком старшого покоління, має домашній комп'ютер — куди зараз без нього. Робота, навчання, дозвілля — для сучасної людини як мінімум одне з цих понять практично, напевно, тісно пов'язане з комп'ютером. Персональні комп'ютери дуже різноманітні: в одних встановлені офісні збірки, а в інших — потужні ігрові та медійні станції, ціна яких кусається.
Українські електромережі не вражають своєю стабільністю, тим самим становлячи небезпеку для побутової техніки та електроніки, у зв'язку з чим чимало жителів нашої країни замислюються про встановлення захисту в особі стабілізатора напруги. Ми спробуємо розібратися, чи небезпека для комп'ютера нестабільна напруга, чи потрібен для нього стабілізатор, а якщо потрібен, то який — найкращий. У цьому всьому Вам допоможе магазин стабільного електроживлення "Вольтмаркет".
Що таке "Вольтмаркет"? Це інтернет-магазин, що має в своєму розпорядженні торгові точки в Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі, де Ви можете купити за вигідною ціною стабілізатори напруги, безперебійники, паливні генератори, кліматичну техніку та багато іншого. Наша особливість – це максимальна клієнтоорієнтованість. Ви завжди можете не тільки проконсультуватися з питань, що Вас цікавлять, але і особисто випробувати товар перед покупкою, відвідавши будь-який з магазинів. Також ми працюємо по всій Україні завдяки послугам кур'єрської служби.
У чому користь стабілізатора напруги
Перш ніж обговорити корисність або марність стабілізатора напруги, спершу розберемо, яку небезпеку може становити нестабільна мережа і як з цим допоможе стабілізатор.
Існує величезна кількість найрізноманітніших факторів, що так чи інакше впливають на напругу в мережі. Воно завжди танцює у певному діапазоні, але якесь випадкове втручання в мережу або її несправність на рівні ліній електропередач або електропроводки будинку може призвести до різких перепадів напруги. Глибока просідання зазвичай не становить серйозної загрози. На Вас вона, швидше за все, позначиться у вигляді сильного зниження яскравості освітлення та відключення електрообладнання, так як серйозна просадка напруги певною мірою рівносильна короткочасному знеструмленню. Лавиноподібний сплеск напруги набагато небезпечніший і може вивести обладнання з ладу.
Сертифікована в Україні побутова техніка, згідно з ГОСТ, допускає відхилення напруги живлення на ±10% від номінальної, в інших випадках виробник просто не гарантує коректну роботу та справність в цілому. Це, у свою чергу, призводить до того, що під гарантію несправність, що виникла через мережні коливання, не підпадає, і ремонт або заміну Ви оплачуватимете зі своєї кишені. Саме тому жителі України дедалі частіше думають про надійний захист для дорогої техніки, встановлюючи стабілізатори напруги, широкий асортимент яких є у нашому інтернет-магазині.
Види стабілізаторів напруги
Тепер ми знаємо, що захист електрообладнання в умовах нестабільного електроживлення – досить корисна річ, що дозволяє уберегти техніку від негарантійного виходу з ладу. У процесі знайомства зі стабілізаторами напруги Ви побачите, що вони, крім основних технічних характеристик, таких як робочий діапазон стабілізації, точність та потужність, поділяються на 4 види. Кожен з них має і переваги, і недоліки, тому найкращий з них слід вибирати виходячи з конкретної ситуації.
Найбільш популярні на ринку України, судячи з відгуків — це стабілізатори напруги на основі автотрансформатора, принцип роботи яких полягає у зміні його коефіцієнта трансформації та, відповідно, вихідної напруги. На вході напруга надто висока? Зменшуємо коефіцієнт трансформації, зберігаючи шукані 220В. Мережеве напруження знизилося? Підвищуємо коефіцієнт. Залежно від способу зміни коефіцієнта трансформації дані стабілізатори напруги можна розділити на три види:
Він змінює коефіцієнт трансформації завдяки розділеній на щаблі вторинній обмотці автотрансформатора. Комутуючи за допомогою електромагнітного реле необхідний ступінь, Ви отримуєте напругу.
Зміна коефіцієнта трансформації відбувається таким самим чином, тільки дешеві електромагнітні реле замінені на силові тиристори (симістори), що робить схему надійнішою і безшумнішою. Ціна, на жаль, також зростає.
Якісь ступені відсутні, а зміна коефіцієнта трансформації досягається за рахунок комутації кожного витка вторинної обмотки шляхом переміщення по ній струмознімної щітки за допомогою сервомотора.
Як бачите, перераховані вище типи стабілізаторів напруги пов'язує загальний принцип роботи на основі зміни коефіцієнта трансформації автотрансформатора. Наявність аж трьох схем навколо одного принципу роботи дозволяє вибрати найбільш підходящу під конкретні потреби, тому що кожна з них має недоліки. Релейні стабілізатори напруги видають клацання при зміні ступеня (тобто при виникненні стрибків напруги). Точність зазвичай невелика і коливається не більше 7-10%. Користувачі віддають перевагу релейним стабілізаторам за їх швидкодію та доступну ціну. Електронні стабілізатори напруги позбавлені шуму при комутації через відсутність механічних компонентів, точність їх зазвичай вища завдяки збільшенню кількості ступенів, проте ціна, при цьому, значно зростає у зв'язку з дорожнечею силових тиристорів. Точність може досягати 1%, як, наприклад, у 36-ступінчастого Елекс Герц У 36-1/40 V3.0. Сервопривідні стабілізатори напруги пропонують високу плавність і точність регулювання, а також доступну ціну, порівнянну з релейними аналогами, проте мають не найвищу швидкодію і також видають певний шум під час роботи сервомотора під час стрибків напруги.
Це найпросунутіші стабілізатори напруги, що володіють найкращими характеристиками точності, плавності та найширшим робочим діапазоном вхідної напруги. Мінусами є ціна та, що актуально для низки моделей, залежність від типу навантаження. Під типами навантаження розуміються активна та реактивна. Деякі стабілізатори напруги з безступінчастою електронною стабілізацією вимагають коефіцієнт потужності (частку активного навантаження) щонайменше 0.8.
Вибір стабілізатора напруги для комп'ютера
І так ми коротко розглянули типи стабілізаторів напруги, тепер саме час подумати, який з вищенаведених типів найкращий для комп'ютера.
Спочатку розберемося, чи потребує комп'ютер захисту. Комп'ютер, тобто системний блок, складається з багатьох комплектуючих, однак Ви не підключаєте кожен з них до мережі. До мережі підключається лише імпульсний блок живлення на вході. У надрах блоку живлення формуються сигнали постійного струму різного вольтажу (12В, 5В, 1.5В) потреб тих чи інших комплектуючих. Те саме, наприклад, стосується монітора, який також живиться від блока живлення, тільки цей блок видає один номінал напруги (найчастіше 19В). Відповідно, перепади мережевої напруги впливають не на самі комплектуючі, а на імпульсний блок живлення, який може працювати в досить широкому діапазоні вхідних напруг, видаючи, при цьому стабільні сигнали постійного струму необхідних номіналів. Зазвичай блок живлення оснащений захистом, щоб у разі надмірно високої напруги не постраждали комплектуючі, проте практика показує, що сплеск у мережі нерідко призводить до поломки цих комплектуючих. Саме тому можна сміливо говорити, що стабілізатор напруги для комп'ютера не завадить, нехай і ситуації зі сплесками в мережі можуть виникати нечасто.
Потужність, що споживається комп'ютером, зазвичай невелика: офісні системи разом з периферією можуть «їсти» підлогу кіловата, коли як ненажерливі ігрові системи споживають трохи більше, аж до кіловата і навіть вище. Відповідно до цього підбирається відповідна потужність стабілізатора напруги. Стабілізатори малої потужності зазвичай випускаються із застосуванням однієї з трьох основних конструкцій на основі автотрансформатора. Враховуючи, що серйозної шкоди можуть завдати саме сплески напруги, то найкращий вибір — це стабілізатори напруги з широким робочим діапазоном стабілізації, яким під силу стабілізувати навіть найсильніші відхилення. Наприклад, стабілізатор напруги Аріана А-1200 з подвійним перетворенням потужністю 600 Вт здатний впоратися зі сплесками до 310В, тим самим захистивши комп'ютер від можливого виходу з ладу. Що стосується конструкції, то найкраще підійдуть моделі ступінчастого типу (релейні та електронні), так як їхня швидкодія дозволить впоратися навіть з лавиноподібним сплеском у мережі, коли як плавність і точність сервопривідних стабілізаторів для комп'ютера, а точніше для його блоку живлення, значення не має .
Стабілізатор напруги LVT АСН-1000Якщо Ви всерйоз занепокоєні захистом техніки від нестабільного електроживлення, ми б запропонували встановити стабілізатор напруги не для комп'ютера, а для всієї квартири або будинку, тому що існують значно чутливіше обладнання, ніж ПК. Щодо самого комп'ютера, то найкращий варіант для його індивідуального захисту — це джерело безперебійного живлення. Справа в тому, що при сильному просіданні напруги або у разі повного знеструмлення мережі на комп'ютері можуть залишатися незбережені дані, які будуть втрачені. Безперебійник дозволить продовжити роботу системи в автономному режимі, тим самим давши можливість зберегти дані та коректно вимкнути комп'ютер. Саме такий підхід нам бачиться найбільш вірним: стабілізатор напруги захищає весь будинок від нестабільного електропостачання, а безперебійник забезпечує автономну роботу затребуваного обладнання на випадок відключення електропостачання. В інтернет-магазині «Вольтмаркет» Ви можете купити як стабілізатори напруги, так і безперебійники з доставкою до Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України.