Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як підібрати стабілізатор напруги

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 23-09-2022
Рейтинг статті: (825)

Стабилизаторы

Для тривалої та безвідмовної роботи електрообладнання потрібно суворо дотримуватись вимог з експлуатації. Однією з найважливіших вимог є харчування від мережі з певними параметрами. Однофазна техніка, сертифікована в Україні, розрахована на роботу в мережі 220В, а трифазна - 380В. На жаль, електромережі нашої країни не справляються зі своїм завданням та характеристики електроенергії постійно відхилені від необхідних значень. Іноді ці відхилення такі великі, що становлять небезпеку для техніки, що працює в мережі. Важливо розуміти, що вихід обладнання з ладу через нестабільне електроживлення не є гарантійним випадком, оскільки подача напруги з відхиленням понад 10% від номінального вважається порушенням вимог експлуатації. Враховуючи величезну кількість зовнішніх факторів, які можуть викликати перепади напруги в широкому діапазоні, виходить досить неприємна ситуація: техніка може вийти з ладу з незалежних від Вас причин, а платити - Вам. Навіщо чекати, доки непередбачена ситуація не застане зненацька, коли можна купити доступний і надійний захист у вигляді стабілізатора напруги, тим самим гарантуючи тривалий термін служби споживача? Широкий асортимент стабілізаторів напруги всіх типів, технічні характеристики та відгуки на них Ви знайдете в інтернет-магазині стабільного електроживлення "Вольтмаркет". У нас можна підібрати якісний стабілізатор за демократичною ціною зі швидкою кур'єрською доставкою у Київ, Харків, Дніпро, Одесу та інші міста України.

Ринок стабілізаторів напруги нашої країни дуже різноманітний і включає моделі з різними принципами роботи і характеристиками. Так як підібрати найбільш підходящий стабілізатор напруги, що задовольняє вимоги як навантаження, так і безпосередньо користувача? Ми розглянемо, які бувають стабілізатори та які переваги та недоліки тих чи інших конструкцій.

Дізнатися ціни

Принцип роботи стабілізаторів напруги

Основний вплив на техніко-експлуатаційні характеристики стабілізатора напруги робить схема стабілізації, що застосовується. У зв'язку з цим, перш ніж підібрати потрібну модель, слід ознайомитися з доступними на нашому ринку типами стабілізаторів. Їх лише три, тому труднощів виникнути не повинно:

Класичний варіант, принцип роботи якого реалізовано багато десятиліть тому у лабораторних автотрансформаторах (ЛАТР). ЛАТР дозволяють регулювати вихідну напругу шляхом переміщення струмознімального контакту (щітки) за вторинною обмоткою автотрансформатора. Сервопривідні стабілізатори напруги працюють так само з тією лише різницею, що процес переміщення щітки автоматизований і залежить від напруги на вході. Для таких стабілізаторів характерна висока точність та плавність регулювання, а також дуже низька ціна. Очевидним, але некритичним недоліком є ​​швидкість реакції: на переміщення щітки поверхнею автотрансформатора потрібно деякий час (зазвичай - не більше секунди).

Це, судячи з відгуків, найпопулярніша в Україні конструкція. Основу таких стабілізаторів також становить автотрансформатор, проте зміна його коефіцієнта трансформації відбувається за рахунок комутації щаблів, на які поділена вторинна обмотка. Процес комутації може здійснюватися за рахунок електромагнітних реле (релейні стабілізатори) та напівпровідникових тиристорів (електронні стабілізатори). Відсутність необхідності механічного переміщення контактів робить роботу ступінчастих стабілізаторів напруги дуже швидкою, проте не плавною, оскільки вихідна напруга змінюється кроками, розмір яких залежить від кількості ступенів. Більше ступенів – вища точність. Релейні стабілізатори напруги ступінчастого типу відносяться до бюджетного цінового сегменту, коли як електронні — до середнього та преміального залежно від кількості щаблів, що пов'язано з дорожнечею напівпровідникових силових ключів.

Це преміальні електронні моделі, що працюють на напівпровідникових силових компонентах, які відрізняються плавним регулюванням вихідної напруги. Існує різні способи реалізації безступінчастої стабілізації, проте всі вони відрізняються найвищою точністю, високою плавністю та широким робочим діапазоном.

Стабилизаторы напряжения ЭЛЕКС

Який тип стабілізатора напруги слід підібрати в тій чи іншій ситуації, залежить від вимог споживача та особливостей мережі живлення. Сервопривідні стабілізатори хороші для роботи чутливої техніки в більш-менш стабільних мережах, в яких рідко трапляються різкі сплески та просідання. Моделі ступінчастого типу завдяки високій швидкості регулювання відмінно підійдуть для більшості споживачів у вкрай нестабільних мережах, а безступінчасті – чудовий вибір для найбільш чутливого навантаження активного типу.

Щоб отримати більше інформації про переваги того чи іншого типу стабілізації, ознайомтеся з відгуками покупців, проконсультуйтеся з нашими фахівцями, або відвідайте магазини «Вольтмаркет», відкриті в Києві, Харкові та Дніпрі, щоб випробувати стабілізатори напруги, що Вас цікавлять, і купити найбільш підходящий з них по вигідна ціна з доставкою по всій території України.

Труднощі підбору стабілізатора напруги на типі стабілізації не закінчуються, тому що потрібно визначитися з масою техніко-експлуатаційних характеристик та індивідуальних особливостей. Ми обмежимося основними з них.

Основні характеристики стабілізаторів напруги

ЭЛЕКС Ампер DUO У 16-1/63 v2.0На чолі всього, як завжди, потужність. Стабілізатор напруги повинен бути значно потужнішим за потенційне навантаження, що пов'язано не тільки з можливими пусковими струмами. Справа в тому, що у стабілізаторів на основі автотрансформатора при компенсації зниженої вхідної напруги знижується і максимально допустима потужність навантаження. Якщо Ви хочете купити стабілізатор напруги для квартири, відмінно підійдуть електронні ступінчасті моделі середньої потужності, такі як ЕЛЕКС АМПЕР 16-1/40-Т, коли як для котла вистачить бюджетного варіанта потужністю кілька сотень ват, наприклад Luxeon slim 500.

Якщо Вам потрібно захистити трифазного споживача, що працює в мережі 380В, зверніть увагу на відповідні стабілізатори напруги. Так, теоретично можна скористатися трьома однофазними моделями, «повісивши» по одному стабілізатору на кожну фазу, однак так фази не будуть пов'язані між собою і обрив однієї з них або захисне відключення стабілізатора ніяк не вплине на сусідні фази. Щоб уникнути подібних ситуацій для споживачів, що працюють в мережі 380В, слід підібрати трифазний стабілізатор напруги, який є три однофазними моделями, робота яких синхронізована спеціальним блоком. Таким чином, обрив або аварія на одній із фаз призведуть до захисного відключення сусідніх. В інтернет-магазині "Вольтмаркет" можна купити трифазні стабілізатори напруги потужністю до 100 кВт.

Багато користувачів, судячи з відгуків, головною характеристикою стабілізаторів напруги вважають їхню точність. Сервопривідні та безступінчасті стабілізатори традиційно дуже точні, коли як для моделей ступінчастого типу цей показник досить сильно варіюється в межах від 10 до 1%. Не варто без потреби гнатися за найвищою точністю, тому що, наприклад, для більшості побутових споживачів цілком достатньо підтримувати напругу на рівні 220В ±10%.

Точність стабілізатора нерозривно пов'язана з робочим діапазоном стабілізації. Даний показник відображає допустимі коливання напруги, при яких на виході дотримуватиметься заявлена ​​точність. Вихід за робочий діапазон зазвичай призводить до зниження точності та/або захисного відключення. Якщо коливання напруги у Вашій мережі мають значну амплітуду, слід подбати про підбір стабілізатора з широким робочим діапазоном. І хоча найширший робочий діапазон при ідеальній точності притаманний безступінчастим стабілізаторам напруги, існує маса доступніших моделей ступінчастого типу, в яких даний діапазон розширений в меншу, більшу або в обидві сторони. Наприклад, Елекс ампер 16-1/50-Р (Р - розширений діапазон) підтримує точність 10% у робочому діапазоні 110-290В.

Не останнє місце посідає зовнішнє виконання. Стабілізатори напруги можна розділити на поличкові, настінні та стійкові. Їхні назви говорять самі за себе і навряд чи потребують роз'яснення. Деякі стабілізатори напруги мають підвищений ступінь захисту від зовнішніх впливів відповідно до стандарту IP56, наприклад, Прочан СНОПТ-11.0 IP56. Подібні стабілізатори напруги з пило- та вологозахистом пристосовані для встановлення на вулиці, що є непоганим варіантом для дачі та муніципальних установ.

Виходячи з відгуків, деякі користувачеві при підборі стабілізатора напруги приділяють особливу увагу можливостям управління та індикації. Деякі моделі, такі як Елекс Герц У 36-1/40 V3.0, пропонують широкі можливості контролю вихідних параметрів та діагностики до перегляду графіків коливань напруги за певну кількість днів. Якщо стабілізатор встановлюється в квартиру, то особливу увагу слід приділяти дизайну, оскільки він стане частиною інтер'єру. Спеціально для таких випадків виробники пропонують спеціальні дизайнерські рішення, які чудово впишуться у будь-які сучасні інтер'єри.

Стабилизаторы напряжения Volter

Якими б не були Ваші потреби, наші фахівці допоможуть підібрати стабілізатор напруги, що підходить для будь-яких потреб. Наш асортимент сповнений найрізноманітніших моделей від різних виробників, у тому числі й вітчизняних, які мають чудове співвідношення ціни та якості. Будь-яку модель можна особисто випробувати на тестовому стенді в магазинах «Вольтмаркет», відкритих у Києві, Харкові та Дніпрі, що допоможе максимально близько ознайомитися з особливостями зовнішнього виконання стабілізатора, що цікавить Вас, і перевірити у справі його функціональні можливості та техніко-експлуатаційні характеристики.

Правильно підібраний стабілізатор напруги — це гарантія того, що несправності мережі живлення не вплинуть на споживача, у зв'язку з чим техніка відпрацює свій ресурс без будь-яких нарікань і раптових «сюрпризів».

Рейтинг статті: Як підібрати стабілізатор напругиЯк підібрати стабілізатор напругиЯк підібрати стабілізатор напругиЯк підібрати стабілізатор напругиЯк підібрати стабілізатор напруги (825)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все