Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Підбір стабілізатора напруги за параметрами

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 18-10-2022
Рейтинг статті: (896)

Стабилизаторы

Вибір стабілізатора напруги – це украй відповідальне завдання, до якого не можна підходити легковажно. Стабілізатор - це не іграшка, яку можна вибрати тільки тому, що вона подобається. Стабілізатор буде джерелом живлення для одного електроприладу або групи споживачів, справність яких багато в чому залежить від якості електроживлення.

Стабілізатор - це пристрій, завдання якого забезпечувати стабільну вихідну напругу при коливаннях на вході. Як стабілітрон у світі електроніки, тільки більший, потужніший і для роботи в мережі змінного струму. Завдання даного приладу полягає в тому, щоб забезпечити надійний захист споживача при небезпечних перепадах напруги в мережі живлення. Для цього потрібно задовольнити вимоги того чи іншого обладнання щодо параметрів вхідної напруги. Від правильного підбору стабілізатора залежить ефективність роботи та термін служби споживача. Тому ми розглянемо підбір стабілізатора напруги за параметрами. Залежно від ситуації, споживачем є один прилад, будинок, дача, офіс або навіть виробниче обладнання. Від цього і відштовхуватимемося в процесі розрахунку стабілізатора напруги.

Дізнатися ціни

Вибираємо стабілізатор

Кожен користувач хоче отримати найкращі характеристики за меншу ціну. І хоча ці два параметри обернено пропорційні, завжди можна знайти збалансоване рішення, яке одночасно задовольняє всі потреби і, при цьому, коштує недорого. Для цього ми здійснюємо підбір стабілізатора напруги за параметрами. В іншому випадку Ви ризикуєте або купити недостатньо функціональний пристрій, або переплатити за надлишкові характеристики та можливості абсолютно непотрібні у Вашому конкретному випадку. Пам'ятайте, що немає кращого стабілізатора на всі випадки життя, але є оптимально підібраний під ті чи інші потреби.

Стабилизатор напряжения Элекс АмперДля того щоб Ви зробили грамотний параметричний вибір стабілізатора напруги, пройдемося по важливих і не дуже критеріях. І хоча деякі параметри пов'язані один з одним, ми розглянемо кожен з них окремо, абстрагувавшись від зв'язків.

Кількість фаз

Важливий і, звичайно, найочевидніший параметр – це кількість фаз. Навряд чи комусь треба пояснювати, що трифазна техніка не працюватиме від однофазної мережі, хоча робота однофазного навантаження у трифазній мережі з нульовим висновком цілком можлива.

Потужність стабілізатора

На цьому етапі беріть калькулятор і починайте розрахунок потужності стабілізатора напруги. Важливо врахувати кожного споживача та залишити достатній запас на той випадок, якщо, наприклад, у квартирі збільшиться кількість обладнання. Особливу увагу приділяйте найбільш ненажерливій техніці з електронагрівачами у своєму складі. Підбір потужності вкрай важливий не тільки тому, що її недолік обіцяє захисні відключення, а й тому, що зі зростанням потужності зростає і ціна. Якщо поставитися до цього питання легковажно і купити стабілізатор із занадто великим запасом потужності, Ви просто заплатите занадто високу ціну ні за що.

Точність стабілізації

Дуже важливий параметр, але не для кожної сфери застосування. Для сертифікованої в Україні побутової техніки та електроніки допускаються відхилення напруги з амплітудою 10%. Таку точність забезпечить будь-який навіть бюджетний стабілізатор, тому значення точності не особливо велике. Для професійних сфер, своєю чергою, точність то, можливо критична. Тому не завжди слід переплачувати за високу точність стабілізації напруги.

Робочий діапазон

Конструкція стабілізаторів не дозволяє підтримувати стабільну вихідну фазну напругу 220В при надмірних стрибках на вході. Тому для кожної моделі наводиться робочий діапазон вхідної напруги, при якому вихід відповідатиме заявленій точності. Наприклад, 140-260В. Порушення робочого діапазону зазвичай призводить до зниження вихідної точності з наступним захисним вимкненням.

Тип стабілізатора

Найчастіше користувачі плутаються під час вибору типу стабілізатора. Як дізнатися, який стабілізатор напруги краще за такої потужності? Для стислості та наочності наведемо таблицю з найпоширенішими типами стабілізаторів напруги та їх властивостями. Звертаємо увагу, що той чи інший параметр може відрізнятись у рамках одного типу, тому ми використовуємо усереднене значення.

 Релейний східчастийЕлектронний східчастийСервопривіднийЕлектронний безступінчастий
Точність стабілізаціїНаближається до допустимого мінімуму 10%СредняНаближається до 1-2%Наближається до 0,5%
Робочий діапазонСредниій Ширше середньогоСредний широкий 
Плавність регулюванняРегулирование осуществляется шагами, которые могут достигать 20ВРегулювання здійснюється кроками, розмір яких нижчий через збільшену кількість ступенів ПлавнаПлавна
Швидкість регулюванняВисокаМиттєваНизька, що пов'язано з необхідністю переміщати струмознімну щітку по обмотці автотрансформатора Миттєва
ЦінаСтабілізатори цього типу є бюджетними Середня (залежить від кількості щаблів)Дані стабілізатори також є бюджетнимиВисока

З таблиці видно, що найкращі властивості пропонують електронні безступінчасті стабілізатори напруги, проте користувачі, судячи з численних відгуків, найчастіше віддають перевагу ступінчастим електронним, що пояснюється балансом ціни і характеристик. Релейні теж не варто скидати з рахунків, тому що вони чудово справляються з побутовими потребами за доступну ціну, а сервопривідні – взагалі можна зустріти в промисловості.

Зовнішнє виконання

Якщо з промисловими трифазними стабілізаторами високої потужності все більш-менш очевидно (вони мають підлогове виконання через великі габарити), то з побутовими все набагато різноманітніше. Моделі малої потужності нерідко випускаються в корпусах поличного типу, які зручно переносити з місця на місце. Вони не вимагають монтажу та найпростіші в експлуатації за рахунок підключення безпосередньо до розетки. Більш потужні настінні стабілізатори мають клемне підключення та вимагають монтажу, проте їх захист зазвичай поширюється на цілий будинок чи квартиру, тому витрачені на монтаж зусилля не є марними.

Наведеного вище вистачить для вибору стабілізатора напруги за параметрами. Кожна модель має свої особливості індикації та управління, а деякі і зовсім володіють функціоналом, що налаштовується. Пам'ятайте, що правильний підбір стабілізатора – це розумні витрати, а й довгий термін служби споживача. Якщо у Вас виникають труднощі, краще довірити цю справу професіоналам.

Дізнатися ціни

Стабилизаторы напряжения

Рейтинг статті: Підбір стабілізатора напруги за параметрамиПідбір стабілізатора напруги за параметрамиПідбір стабілізатора напруги за параметрамиПідбір стабілізатора напруги за параметрамиПідбір стабілізатора напруги за параметрами (896)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все