Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Що краще стабілізатор напруги чи реле напруги?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 18-10-2022
Рейтинг статті: (4)

 

Багато хто сумнівається у необхідності захисту електроустаткування від нестабільного електроживлення. Як правило, тривають ці сумніви до першої техніки, яка виходить з ладу через різкі сплески. Також не слід виключати чутливе обладнання, яке потребує стабільної напруги для коректної роботи.

Існують різні способи захисту, а будь-яка альтернатива завжди робить вибір складнішим. Тому не дивно, що багато хто цікавиться, що краще - стабілізатор напруги чи реле напруги? Щоб це з'ясувати, розглянемо принцип роботи обох варіантів, їх переваги та недоліки.

Дізнатися ціни

Реле напряжения

Що таке реле напруги

Електромагнітне реле - це ключ, робота якого заснована на притяганні якоря котушкою, що намагнічує, при протіканні через неї струму. Раніше реле були частиною будь-якої системи автоматики, проте зараз вони зустрічаються рідше, тому що пріоритет віддається компактним, швидкодіючим та надійнішим напівпровідниковим ключам.

Зазвичай реле, а точніше автоматика, що керує живленням котушки цього реле, реагує зміну тієї чи іншої зовнішнього чинника. У реле напруги (часто пристрій називають реле контролю напруги або відсікач напруги) цим зовнішнім фактором є величина вимірюваної напруги. Якщо напруга в межах допуску - на котушку подається струм і силове електромагнітне реле подає живлення споживача. В іншому випадку реле розмикається і споживач знеструмлюється. Такий радикальний і ефективний спосіб захисту.

Реле напруги має 3 обов'язкові параметри, що налаштовуються: два пороги спрацьовування (верхня і нижня межа по напрузі), а також час затримки на повторне включення після спрацьовування. Крім цього, можуть бути інші як параметри, що настроюються, так і встановлені.

Які переваги та недоліки реле напруги? Почнемо з гарного.

Переваги реле напруги

  • Низька ціна щодо потужності. Пристрій ціною з один чек у супермаркеті може захищати весь будинок чи квартиру;
  • Місцями широкий функціонал, що настроюється. Найбюджетніші моделі дозволяють підлаштувати під свої потреби мінімум 3 параметри. Прилади із вищої цінової планки функціонал розширюють і навіть допускають контроль через Wi-Fi;
  • Надійність як наслідок найпростішої конструкції.

Недоліки реле напруги

  • Пристрій ефективний лише проти значних відхилень напруги. Встановлення більш вузького діапазону може призвести до помилкових спрацьовувань навіть за безпечних відхилень напруги.
Стабилизаторы

Що таке стабілізатор напруги

Вже з назви приладу зрозуміло, що стабілізатор - це прилад, який компенсує ковбання на вході, видаючи більш стабільний сигнал на виході.

Стабілізатори бувають різних видів, що, своєю чергою, впливає ціну, швидкість стабілізації, точність стабілізації, плавність стабілізації, робочий діапазон стабілізації та інші параметри. Розглядати кожен із них не будемо - ознайомитися з типами стабілізаторів напруги можна у відповідній статті. Розділимо лише стабілізатори на дві основні групи, які кардинально відрізняються принципом роботи.

Перша група - це стабілізатори на основі автотрансформатора, де регулювання вихідної напруги відбувається за рахунок зміни його коефіцієнта трансформації тим чи іншим способом (релейні, електронні та сервопривідні). Такі пристрої використовуються для захисту побутової техніки та електроніки. Кожен тип має свої взаємовиключні переваги та недоліки.

Друга група – це стабілізатори з подвійним перетворенням, які використовуються для професійної та чутливої ​​техніки. Їх принцип роботи повторює ДБЖ класу on-line, де вхідна напруга AC перетворюється на еталонний сигнал DC, а потім знову в AC, але вже ідеальної якості. Наявність буферної зони постійного струму робить вихід незалежним від входу, тому таким стабілізатором властиво точну підтримку виходу 220В без будь-яких відхилень навіть при різких коливаннях на вході.

Кожен стабілізатор спрацьовує як реле напруги, якщо вхідні коливання виходять за рамки передбаченого діапазону стабілізації. Багато моделей навіть мають режим “ТРАНЗИТ”, у якому стабілізатор працює як відсікач, минаючи схему стабілізації.

Які переваги та недоліки стабілізатора напруги? Тут все складніше, ніж з реле, тому що ціна та характеристики можуть відрізнятись у багато разів залежно від обраного типу. Тому розглянемо абстрактні плюси та мінуси, властиві для всіх стабілізаторів.

Переваги стабілізаторів

  • Підтримка стабільного виходу, а отже можливість забезпечити коректну роботу чутливого та професійного обладнання;
  • наявність додаткових систем захисту;

Недоліки стабілізаторів

  • Ціна може кусатися
  • Що ж вибрати?

Як бачите, список переваг і недоліків стабілізаторів і реле досить мізерний, якщо порівнювати їх між собою. Куди більший список виходить у випадках, якщо потрібно порівняти між собою різні типи стабілізаторів або різні моделі реле.

Але навіть із цього невеликого порівняння можна винести одну головну відмінність: стабілізатор спочатку підтримує стабільний вихід і лише за різких сплесків відключається, коли як реле може тільки відключатися. Цей висновок потрібно використовувати, щоб визначитися, що саме Вам потрібно. Чи вимагає Ваша техніка підтримувати вхідну напругу з певною точністю через специфіку своєї роботи, чи достатньо забезпечити захист від небезпечних сплесків, що виникають нечасто у разі аварійних ситуацій на підстанціях, ЛЕП або у проведенні об'єкта? відповівши це питання, зробити вибір між стабілізатором напруги і реле контролю напруги буде простіше простого.

Якщо вибір падає у бік стабілізаторів, рекомендуємо ознайомитися з відповідною статтею, де детальніше порівнюються їх типи.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Що краще стабілізатор напруги чи реле напруги?Що краще стабілізатор напруги чи реле напруги?Що краще стабілізатор напруги чи реле напруги?Що краще стабілізатор напруги чи реле напруги?Що краще стабілізатор напруги чи реле напруги? (4)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все