Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Вибір реле напруги

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 05-01-2023
Рейтинг статті: (1536)

Після того, як чергова неполадка в мережі живлення призводить до нестабільної напруги і, відповідно, виходу будь-якої техніки з ладу, багато жителів України починають серйозно замислюватися про встановлення захисту. І добре, якщо це рішення приймається не на особистому досвіді, а після знайомства з чужим. Хоч би що говорили скептики, а захист від перепадів напруги для обладнання, що працює в нестабільній мережі, потрібний. Це ж кажуть і цифри. Виробники сертифікованого в Україні електрообладнання, згідно з ГОСТ, гарантують справну роботу лише при відхиленні напруги не більше ніж на 10% від номінального значення, що для однієї фази становить 198-242В. У мережі стався лавиноподібний сплеск напруги та обладнання вийшло з ладу? Про гарантію доведеться забути, оскільки формально Ви допустили роботу обладнання в мережі, яка не відповідає вимогам.

Якщо ж Ви хочете забезпечити довгу та безвідмовну роботу техніки, в інтернет-магазині стабільного електроживлення «Вольтмаркет» для Вас доступний широкий вибір допоміжного захисного обладнання різних типів, яке можна купити за привабливою ціною у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та з доставкою по всій Україною. Дане обладнання можна розділити на три групи, кожна з яких відрізняється ступенем захисту та відповідно ціною:

Джерела безперебійного живлення - забезпечують багаторівневий захист від будь-яких проблем в мережі живлення і безперервну роботу при короткочасних перебоях електропостачання;

Стабілізатори напруги забезпечують захист від перепадів напруги, дозволяючи чутливому обладнанню нормально працювати в досить нестабільній мережі;

Реле напруги — наш сьогоднішній герой, про вибір якого ми говоритимемо. Реле надають найпростіший захист, а саме недопущення роботи споживача в нестабільній мережі.

Дізнатися ціни

Ми розглянемо, що таке реле напруги, як воно працює, і на що дивитися, щоб зробити найбільш правильний вибір серед величезного різноманіття моделей. А Ви, у свою чергу, можете проконсультуватися з нашими фахівцями та випробувати модель, що сподобалася, в магазинах «Вольтмаркет» у Києві, Харкові, Одесі та Дніпрі, або оформити замовлення зі швидкою кур'єрською доставкою в будь-яке місто країни.

Реле напруги та її захисні властивості

Для того, щоб зробити найбільш усвідомлений вибір, слід хоча б почасти розуміти, що таке реле напруги та як воно працює. Давайте почнемо. І почнемо, мабуть, здалеку.

Електромагнітне реле - це найпростіший пристрій, який знаходить широке застосування у схемах автоматизації. Реле — немов тригер — може бути в одному з двох станів, а саме в замкнутому або розімкнутому. Стан реле залежить від подачі керуючого сигналу на котушку, що намагнічує. Сигнал прийшов — котушка намагнічується, притягує до себе спеціальний якір, а той у свою чергу переміщає контакти, змінюючи їхній стан. Були розімкнуті — стали замкнутими, або навпаки. Ось цей пристрій є основним силовим компонентом будь-якого реле напруги.

Як такий простий пристрій може забезпечувати захист споживача від нестабільного живлення? Все набагато простіше, ніж здається. У будь-якому реле напруги, окрім силової частини, є «мозки» в особі мікроконтролера, які здійснюють керування процесом роботи всього приладу. Зрозуміло, також є вхідний вольтметр - приладу якось треба вимірювати мережеву напругу. Напевно, багато хто до цього моменту вже здогадався про те, як функціонує захист у реле напруги. Проте, давайте розберемося детальніше.

Новатек-Електро

Вольтметр вимірює вхідну напругу та подає відповідний сигнал на мікроконтролер. Той, своєю чергою, обробляє це значення і порівнює його з тими, які припустимі відповідно до встановленої програми. Якщо виміряна напруга знаходиться в межах допустимих меж - електромагнітне реле залишається замкненим і споживач отримує живлення. Якщо ж напруга вийшла за так званий робочий діапазон, відбувається миттєве захисне відключення. Ну як миттєве ... Багато виробників розробляють реле напруги таким чином, щоб відключення обладнання проводилося в найсприятливіший момент, а саме в момент проходження синусоїдою нульової осі. Та й деякі навмисно встановлені затримки не варто виключати. Після спрацьовування реле напруги відбудеться автоматичне відновлення електропостачання, як тільки параметри мережі відновляться та відпрацюють необхідні затримки. Таким чином, своєчасне захисне відключення дозволяє вберегти споживача від впливу на нього небезпечних номіналів напруги.

Ось і весь принцип роботи реле напруги. Просто? Так. Доступно? Так. Ефективно? Теж так. Зрозуміло, такий радикальний підхід до захисту шляхом відключення споживачів поступається тому, що пропонують стабілізатори напруги, які відключаються тільки при сильній амплітуді коливань мереж, а в рамках робочого діапазону утримують вихідну напругу в межах 220В з певною похибкою. Проте ціна реле напруги в деяких випадках не залишає стабілізаторам жодних шансів. Оцінити можливості реле напруги та особисто протестувати їхню роботу на випробувальному стенді можна у наших торгових точках, що працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.

Типи реле напруги та їх вибір

Реле напруги Новатек-Електро РКН-150Реле напруги - це досить різноманітний клас пристроїв захисту, проте вибір відповідної моделі не складає труднощів, оскільки відмінності, в основному, радикальні та очевидні.

Давайте спочатку пройдемося за типами реле напруги з погляду монтажу.

Найпопулярніші реле напруги, судячи з відгуків, призначені для монтажу в електрощитовій або електрошафі на стандартну 30-мм DIN-рейку. Вхід та вихід, відповідно, підключаються клемами. Такий варіант має більш «домашню» альтернативу, а саме — реле напруги з настінним монтажем. Все те саме, тільки ось DIN-рейка не потрібна. Прекрасний приклад – вітчизняне реле напруги Новатек-Електро РН-102.

Перелічені вище реле напруги найчастіше застосовуються для захисту всієї квартири, цілого будинку або промислового обладнання. Існують реле напруги, призначені для захисту від нестабільного електропостачання лише одного електроприладу. Такі реле підключаються безпосередньо до розетки, коли як вихідна розетка дублюється на корпусі. Жодних проводів. Вставили в розетку — і прилад одразу готовий до роботи. Цей спосіб підключення має ще більш цікавий варіант виконання, а саме — у вигляді подовжувача. Ви підключаєте вхідний кабель до розетки, а на виході отримуєте від 2 до 6 штук. Просто та зручно. Вибір способу монтажу реле напруги дуже простий, тому що сфера застосування того чи іншого варіанта більш-менш очевидна. Наприклад, навряд чи для захисту одного приладу комусь спаде на думку купити реле з монтажем на DIN-рейку і навпаки, для будинку встановити реле-розетку.

Реле напруги З точки зору типу споживача реле напруги бувають однофазні та трифазні. Різниця між ними, думаємо, зрозуміла і пояснення не потребує. Інша справа - це спеціальні реле, призначені для роботи однофазних споживачів у трифазній мережі. Йдеться про реле вибору фази, наприклад Рубіж РВФ-3/40. Дане реле напруги дозволяє вибирати найбільш оптимальну фазу до роботи споживача. Якщо на поточній фазі виник серйозний перекіс напруги, прилад переводить споживача на іншу, причому цей перехід відбувається дуже швидко, не дозволяючи обладнанню відключитися через короткочасне знеструмлення.Реле напруги

Очевидно, одним з найважливіших критеріїв вибору є номінальна потужність, що характеризує кількість споживачів, які можуть працювати під захистом реле напруги. Моделі з монтажем у розетку та у вигляді подовжувача мають обмежену потужність 3.5 кВт, оскільки живлення великої кількості споживачів від однієї розетки небезпечне. Трифазні реле напруги також зазвичай не мають високої потужності, тому що ненажерливих промислових споживачів розумніше захищати, контролюючи роботу контактора відповідної потужності. Хоча бувають і винятки, наприклад РУБІЖ РКН3Ф-40. Дане трифазне реле напруги дозволяє працювати без зовнішнього контактора, маючи власну потужність 26.4 кВа.

Та й останній по порядку, але не за значенням критерій вибору - це пристрої індикації та управління. Реле напруги в цьому плані досить різноманітні. З точки зору елементів керування, за допомогою яких встановлюються основні параметри (верхній поріг спрацьовування по напрузі, нижній поріг спрацьовування по напрузі і час затримки на повторне включення після відновлення мережі), реле напруги можуть містити звичайні кнопки або регулятори. Кнопки керування мають на увазі наявність дисплея, який потрібен для переміщення по меню під час встановлення параметрів. Якщо ж реле напруги містить регулятори, екран зовсім не обов'язковий, так як навколо кожного регулятора нанесена шкала зі значеннями. Тим не менш, моделі з дисплеями теж є, наприклад, Новатек-Електро РН-150 VOLT CONTROL.

Деякі виробники намагаються розширити можливості індикації своїх напругових реле. Наприклад, високою популярністю, судячи з відгуків покупців з України, користуються реле напруги Adecs, оснащені двома дисплеями: один для відображення напруги, а інший — для навантаження. На жаль, можливість вимірювати струм опціональна. Виміряний струм може виводитися на екран як в амперах, так і в перерахунку на потужність кіловат. А ось DigiTOP MP-63 відображає все одразу за допомогою трьох LED-дисплеїв. Існують також нові моделі, що дозволяють виводити інформацію про роботу на екран смартфона через мобільний додаток, наприклад TESSLA SR16. Погодьтеся, дуже зручно контролювати прилад та керувати його роботою звідки завгодно.

Отже, який можна зробити висновок? Незважаючи на те, що ми перерахували чимало можливих критеріїв вибору реле напруги, важкого в підборі відповідної моделі нічого немає, оскільки необхідність наявності тієї чи іншої особливості очевидна, виходячи зі сфери застосування. Якщо ж у Вас виникли труднощі у виборі, зверніться до наших фахівців за консультацією, після чого реле напруги можна купити з доставкою до Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Вибір реле напругиВибір реле напругиВибір реле напругиВибір реле напругиВибір реле напруги (1536)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все