Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Огляд ДБЖ для комп'ютера

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 11-01-2023
Рейтинг статті: (935)

ДБЖ

Уявити життя без комп'ютера просто нереально, адже він надає безліч можливостей сучасній людині. ПК - це можливість займатися різною професійною діяльністю, дивитися кіно, грати в ігри, серфити простори інтернету і таке інше. Поєднуючи розваги та роботу, людина проводить чимало часу за комп'ютером, а це збільшує ймовірність того, що раптове відключення електроенергії або короткочасний перебій живлення призведе до вимкнення системи. Чи це страшно? У більшості випадків немає і Вам просто доведеться включити ПК та продовжити дозвілля. А якщо під час відключення Ви працювали над важливим документом або займалися професійною діяльністю, результати якої не вчасно збережено? Ви просто втратите дані, а роботу доведеться переробляти з останнього збереження. І це не говорячи про те, що іноді перебої електропостачання небезпечні для працюючого обладнання, а продуктивна сучасна система коштує, м'яко кажучи, чимало. Розуміючи все це, питання встановлення захисту виникає саме собою.

На щастя, сучасні технології пропонують відмінний спосіб одночасно захистити комп'ютер від наслідків нестабільного електроживлення і забезпечити його безперервну роботу при короткочасних перебоях в електропостачанні. Що важливо, ціна питання вже давно не є якоюсь надхмарною і доступна кожному. Ми говоримо про джерело безперебійного живлення (ДБЖ).

Дізнатися ціни

Ми зробимо короткий огляд ДБЖ, щоб Ви отримали хоча б мінімальне поняття про можливості та популярні конструкції даного приладу, і розуміли, які безперебійники найкращі для комп'ютера за рядом критеріїв. Придбати ДБЖ Ви можете за чудовою ціною в магазинах «Вольтмаркет», які знаходяться в Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі, або через інтернет-магазин з можливістю своєчасної доставки у всі регіони України.

Види безперебійників

Джерело безперебійного живлення LOGICPOWER 650VA-PSОгляд ДБЖ слід почати з того, якими способами може бути реалізований функціонал приладу, що дозволяє захистити обладнання від мережевих коливань, і від знеструмлення мережі. Почнемо, мабуть, із найочевиднішого.

Що необхідно, щоб забезпечити автономну роботу споживача? Звичайно, відповідне джерело електроенергії. Зрозуміло, що джерелом є акумуляторна батарея. Коли централізоване електропостачання дає збій, комп'ютер отримуватиме живлення від акумулятора. Є тільки одна проблема: для комп'ютера потрібна подача на вхід змінного струму напругою 220В і частотою 50гц, а акуумлятор видає 12 вольт (є й інші номінали, але 12В в ДБЖ використовується найчастіше) з частотою 0 герц, тобто постійний струм. Це нікуди не годиться, і нам треба перетворити напругу, що знімається з клем акумулятора, в шуканий електричний сигнал. Зробити це дозволяє спеціальний електронний перетворювач – інвертор. Також невід'ємною частиною ДБЖ для комп'ютера повинен бути зарядний пристрій, який поповнюватиме заряд акумулятора після його використання під час перебоїв електропостачання.

Щойно ми, по суті, зробили огляд найпростішої функціональної схеми ДБЖ, якому для роботи потрібна акумуляторна батарея, інвертор, який перетворюватиме на змінний струм, що знімається з АКБ сигнал, і зарядний пристрій, що підтримує батарею в зарядженому стані за наявності мережі. Зрозуміло, весь процес повинен бути автоматизований за допомогою відповідної схеми мікроконтролера.

Тепер настав час перейти до актуальних конструкцій ДБЖ, після чого спробуємо розібратися, який безперебійник найкраще підійде для комп'ютера і чому.

І хоча ми ще не наводили жодної конкретики щодо класів ДБЖ, нами «непомітно» був описаний один із них, хай і з деякими спрощеннями. Безперебійники, силову частину яких можна розділити на акумулятор, інвертор та зарядний пристрій, належать до класу off-line. Ця назва говорить про те, що прилад ніяк не взаємодіє з мережевою напругою. Він чи активний, чи ні. Коли off-line ДБЖ неактивний, працює лише зарядний пристрій, і то лише доти, доки акумуляторна батарея не буде заряджена, після чого її рівень заряду просто підтримуватиметься на високому рівні. Єдиною умовою переходу в активний режим роботи є невідповідність напруги мережі робочому діапазону, індивідуальному для кожної конкретної моделі ДБЖ. Повне знеструмлення мережі, як неважко здогадатися, також рівнозначне виходу за робочий діапазон. Так ось, при невідповідності напруги необхідним параметрам off-line безперебійник перекидає споживача на роботу від інвертора, який отримує живлення від акумулятора. У такому режимі ДБЖ працюватиме до критичного падіння рівня заряду АКБ або до відновлення нормальних параметрів мережі. Перехід мережа – інвертор та інвертор – мережа здійснюється буквально за мілісекунди, завдяки чому для комп'ютера та інших споживачів перебій електропостачання помічений не буде.

ДБЖ Luxeon UPS-800DОгляд ДБЖ розумно продовжити з line-interactive (лінійно-інтерактивні безперебійники). Назва говорить нам про якусь інтерактивність, тобто взаємодію з мережею. Так воно і є: мережна напруга зазнає стабілізації завдяки вбудованому стабілізатору напруги. Ступінчасті стабілізатори також випускаються окремо і є, судячи з відгуків, найпопулярнішими в Україні. Так вже збіглося, що і безперебійники line-interactive, у складі яких є малопотужний ступінчастий стабілізатор, також мають найбільший попит. Відповідно, принципова різниця між лінійно-інтерактивними та off-line ДБЖ полягає лише у можливості стабілізувати мережеву напругу, коли вона не виходить за робочий діапазон. Вбудовані ступінчасті стабілізатори зазвичай мають малу кількість ступенів, через що точність не висока. Зазвичай, це стандартний показник у 10%, що є допустимим значенням для будь-якої сертифікованої в Україні побутової техніки. Ефективне рішення, особливо з огляду на його доступну ціну. Про доступність ми поговоримо далі в цьому огляді ДБЖ для комп'ютера, а зараз розглянемо третій тип безперебійників.

Незважаючи на те, що за назвою on-line ДБЖ близькі до off-line і, здавалося б, вони повинні описуватися разом, насправді все інакше. Безперебійники on-line нічого спільного з переліченими вище не мають. Недоліки лінійно-інтерактивних та off-line ДБЖ полягають у тому, що хоч при роботі в автономному режимі від інвертора їх вихідний сигнал може бути ідеальним, під час наявності мережі є коливання напруги у певній межі. Для line-interactive ця межа коливань визначається точністю стабілізатора, тобто найчастіше це 10%, а для off-line взагалі допускаються коливання в межах усього робочого діапазону. ДБЖ on-line не допускають нічого подібного і підтримують ідеальний вихідний сигнал за будь-яких обставин. Давайте розберемося, як це відбувається, а пізніше в даному огляді ДБЖ пояснимо, чому on-line не підходить для комп'ютера за всіх переваг. І так, у схему безперебійника on-line, крім перерахованих раніше функціональних елементів, додається випрямляч. Тепер мережна напруга не йде безпосередньо до споживача, а випрямляється, щоб отримати чистий сигнал у вигляді прямої, зручний для подальших маніпуляцій. Отриманий постійний струм йде і інвертор, і на клеми АКБ одночасно. Вже тут простежується важлива перевага ДБЖ on-line. Для інших типів існують два окремих режими - мережний та автономний. У першому випадку на споживача йде звичайний або трохи стабілізований сигнал, а в другому інвертований від акумулятора. У on-line, у свою чергу, на споживача абсолютно завжди йде чистий інвертований сигнал або від випрямляча, або від акумулятора - різниці для інвертора немає, оскільки вони знаходяться в одному ланцюзі. Тобто хоч би якими були коливання, виходять вони за робочий діапазон чи ні, в ланцюзі так чи інакше формується сигнал постійного струму, який потім інвертується в чисті 220В.

ДБЖ Luxeon

Настав час обговорити, який клас ДБЖ краще підійде для комп'ютера. Відразу варто зазначити, що за фактом підійде будь-який із них через невибагливість комп'ютерного блоку живлення. Але який вибрати? Правильна відповідь - найдоступніша, а саме line-interactive. Справа в тому, що як для on-line, так і для off-line ДБЖ характерна одна загальна риса - інвертори, що встановлюються в них, мають чималу ціну через чистий вихідний сигнал у формі правильної синусоїди. Імпульсний блок живлення комп'ютера не висуває таких вимог, тому підійде дешевий інвертор, що видає модифіковану синусоїду. Абсолютно неважливо. Відповідно, переплачувати за ДБЖ для комп'ютера, який має кращі характеристики, ніж потрібно — це, як мінімум, нераціонально. Саме в лінійно-інтерактивні безперебійники встановлюються прості зарядники та прості інвертори, за рахунок чого їхня ціна вкрай доступна. Переплачувати варто лише у тому випадку, якщо ДБЖ необхідний як комп'ютера.

Ступінчаста синусоїда

Давайте коротко підіб'ємо підсумок огляду ДБЖ і наведемо основні характеристики безперебійника для комп'ютера

  • Тип ДБЖ. Не важливо, якщо Ви не плануєте додатково підключати до безперебійника чутливе обладнання. Лінійно-інтерактивні ДБЖ навіть із правильною синусоїдою мають найбільш демократичну ціну.
  • Правильність синусоїди під час роботи від інвертора. Чи не принципова. Знову ж таки, якщо Вам потрібен ДБЖ виключно для комп'ютера, можна заощадити, встановивши безперебійник, який видає модифіковану синусоїду.
  • Потужність. Береться з розрахунку сумарної потужності системного блоку, монітора та периферії. Для звичайного ПК може вистачити і 500 Вт, коли потужна ігрова система вимагає куди більше.
  • Автономність. ДБЖ для комп'ютера повинен мати вбудовані батареї, оскільки на комп'ютерному столі зовнішнім акумуляторам не місце. Автономності вбудованих АКБ цілком вистачить, щоб зберегти дані та вимкнути систему, якщо до цього часу не відновиться електропостачання.
ДБЖ LogicPower

Останнє, що ми зробимо в даному огляді ДБЖ, наведемо ідеальні варіанти для комп'ютера. Судячи з відгуків, високою популярністю користуються такі моделі, як Luxeon UPS-800D або LogicPower 650VA-P. Якщо Ви плануєте підключати додаткове чутливе навантаження, таке як опалювальний котел, треба подбати про потужнішого безперебійника, що видає чисту синусоїду, наприклад LogicPower LP UL2200VA з трьома вбудованими АКБ на 9 Ач, який при всіх перевагах все ще залишається досить доступним.

Будь-який з ДБЖ для комп'ютера, що Вас цікавить, Ви можете випробувати особисто, відвідавши наші торгові точки в Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі. Це дозволить Вам на власному досвіді познайомитися з принципом роботи лінійно-інтерактивних безперебійників, що досить цікаво. Також у нас можна купити будь-який товар із доставкою по всій Україні.

Рейтинг статті: Огляд ДБЖ для комп'ютераОгляд ДБЖ для комп'ютераОгляд ДБЖ для комп'ютераОгляд ДБЖ для комп'ютераОгляд ДБЖ для комп'ютера (935)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все