Незважаючи на те, що акумуляторні батареї найбільш популярні в автомобільній сфері, їхня частка на ринку джерел автономного електропостачання не просто залишається високою, а постійно зростає. Для мешканців України вже не в новинку такі поняття, як безперебійник чи інвертор, що пов'язано з дедалі більшою затребуваністю резервного харчування. В одних випадках резервне електропостачання необхідне для забезпечення роботи обладнання при перебоях у мережі, в інших – для забезпечення електроенергією на відстані від мережі. І скрізь головною складовою стабільного та тривалого автономного електропостачання є саме джерело живлення, а саме – тягова акумуляторна батарея. Сфера застосування таких акумуляторів по-справжньому широка. Тут Вам і безперебійники, і дитячі електрокари, і моторні човни, і багато іншого. Яке перед Вами не стояло б завдання, Ви можете бути впевнені, що в інтернет-магазині «Вольтмаркет» серед величезного вибору товарів обов'язково знайдеться акумуляторна батарея, характеристики якої ідеально відповідають вимогам споживача. Дізнатися більше подробиць про представлений у нас товар можна з детального опису та відгуків покупців, а також проконсультувавшись з нашими менеджерами. У нас Ви можете купити тільки оригінальні акумуляторні батареї за демократичними цінами зі швидкою доставкою Київ, Харків, Дніпро, Одесу та інші міста країни.
Загальні відомості про тягові гелеві акумулятори
Коли користувач стоїть перед вибором акумуляторної батареї для тієї чи іншої мети, він нерідко стикається з різноманітними термінами, які можуть неабияк заплутати. Посилює цю велику кількість недостовірної інформації в інтернеті.
Так що взагалі прийнято називати гелевим акумулятором? У наш час даний термін прижився для позначення всіх герметичних акумуляторів, що не обслуговуються, що використовуються в системах автономного електропостачання. Скорочено їх можуть називати як VRLA (valve regulated lead acid – свинцево-кислотна АКБ з регулювальним клапаном), або SLA (sealed lead acid – герметична свинцево-кислотна АКБ). Тут уважний споживач може помітити, що акумуляторні гелеві батареї, виявляється, теж свинцево-кислотні, так само як і стартерні автомобільні. То в чому ж різниця? В автомобільних свинцево-кислотних акумуляторах є електроди з різним вмістом кальцію та сурми, що визначає ступінь необслуговуваності (ступінь випаровування води) та рідкий кислотний електроліт. Більше кальцію – менше випарів і, відповідно, необхідності доливати дистильовану воду, проте гірша переносимість до сильних розрядів. Більше сурми – сильніше випаровування, але переносимість до розрядів краща.
У гелевих акумуляторних батареях все інакше і необслуговуваність не впливає на інші характеристики. Спершу розберемося, що взагалі за поняття «гелевий акумулятор». Багато хто вважає, що в гелевих АКБ електроліт має гелеву консистенцію, що цілком логічно. І це правда лише частково. Насправді ж поняття «гелевий акумулятор» - це лише звичний термін, який використовується через те, що спочатку герметичні акумуляторні батареї, що не обслуговуються, були дійсно з гелевим електролітом, і лише потім до них додалася альтернатива у вигляді батарей з абсорбованим електролітом, які тепер відносять в групу гелевих.
Що можна сказати про тягові гелеві акумулятори, що не обслуговуються, знаючи лише те, що вони герметизовані? Як мінімум той факт, що дані акумуляторні батареї не бояться витікання електроліту при експлуатації в різних положеннях, трясіння і вібраціях. Єдиною умовою виходу випарів з корпусу є надлишковий тиск, який може виникнути лише при несправності. У цьому випадку спрацює запобіжний клапан.
Якщо Ви хочете купити тягову гелеву акумуляторну батарею для будь-яких завдань, Вам доведеться зробити вибір із двох варіантів: AGM VRLA та GEL VRLA. Обидва типи хоч і мають різні технології виробництва, є свинцево-кислотними, про що свідчить абревіатура VRLA, розглянута раніше. Їхні експлуатаційні характеристики багато в чому схожі, однак є деякі відмінності, у зв'язку з якими можна визначитися з перевагою у бік тієї чи іншої технології виробництва. Якщо вибір викликає у Вас труднощі, проконсультуйтеся з нашими менеджерами, після чого обрану батарею можна купити з доставкою до Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України.
AGM та GEL – у чому різниця?
Почнемо, мабуть, із класичної гелевої технології. Акумуляторні батареї GEL дійсно мають в'язкий гелеподібний електроліт. Тим не менш, це все той же свинцево-кислотний акумулятор, просто спосіб утримання електроліту значно змінився. Завдяки додаванню оксиду кремнію електроліт набуває в'язкої пористої консистенції на зразок силікагелю. Такий склад електроліту забезпечує рекомбінацію газів, близьку до 100%. Рекомбінація - це процес утворення води з іонів кисню і водню, які виділяються в результаті хімічних реакцій, що відбуваються. Тобто вода з електроліту випаровується, але залишити батарею може, тому що іони кисню та водню знову утворюють воду, з'єднуючись у порах гелю. Таким чином і забезпечується повна необслуговування батареї. Чудовий вибір для систем автономного електропостачання.
А що тоді за батареї AGM VRLA, які теж часто називають гелевими? В акумуляторних батареях цього типу також забезпечується повна необслуговуваність за рахунок рекомбінації газів. Те, що забезпечується рекомбінація, можна зрозуміти з назви технології – Absorbent Glass Mat (скловолоконні прокладки, що абсорбують). За аналогією з гелем неважко здогадатися, що ці прокладки чи сепаратори мають пористу структуру, а електроліт міститься у цих порах. Рекомбінація відбувається так само.
Зважаючи на схожість здійснити вибір між цими типами акумуляторних батарей може бути непросто. Ми для зручності наведемо їх деякі відмінні риси, які, можливо, дозволять полегшити прийняття рішення.
Характеристика | ||
Розряд | Акумулятори класу AGM переносять сильний розряд набагато краще, ніж традиційні аналоги з рідким електролітом, для яких розряд нижче 50% негативно позначається на стані електродів і, відповідно, ємності. Для AGM цей показник становить близько 30% | Акумуляторні батареї GEL добре переносять глибокий розряд до будь-яких значень. Можуть легко і практично «безболісно» виходити із стану глибокого розряду. |
Чутливість | Акумуляторні батареї AGM "прощають" помилки. Акумулятор може пережити і коротке замикання, і неякісний заряд, проте не варто старатись, оскільки заряд до занадто високих значень напруги може призвести до закипання електроліту. Фізичне пошкодження корпусу може спричинити витікання електроліту. | Акумулятори GEL найбільш чутливі до якості заряду. Зарядний пристрій має підтримувати відповідну технологію. Короткі замикання слід уникати. Зате фізична стійкість значно краща - електроліт не витікає при невеликих ушкодженнях корпусу, тим самим не заливши своїм складом електрообладнання. |
Струмовіддача | Акумулятори AGM відрізняються високою струмовіддачею, завдяки чому можуть тягнути інтенсивне навантаження. | Струмовіддача значно нижча, тому акумулятори GEL найбільш привабливі для навантаження тягового типу. |
Циклічний ресурс | Циклічний ресурс акумуляторів AGM вище, ніж у стартерних аналогів з рідким електролітом, що є результатом зниженої корозії у зв'язку з щільнішим контактом електроліту з електродами. | Циклічний ресурс акумуляторних батарей класу GEL найвищий, оскільки електроліт контачить з усією поверхнею електродів, не залишаючи шансів для корозії. |
Отже, висновки можете зробити самі. Також у цьому Вам допоможуть відгуки інших користувачів, які діляться своїм досвідом, так і консультація наших фахівців. Акумулятори GEL та AGM можна купити у нашому інтернет-магазині за демократичною ціною з доставкою у Київ, Харків, Дніпро, Одесу та в будь-яке інше місто України у найкоротші терміни.
Основні характеристики акумуляторів
Вибір акумуляторної батареї не закінчується лише на технології виробництва. Найважливіше підібрати правильні характеристики АКБ. Благо зробити це набагато простіше, ніж визначитися з технологією виробництва.
Починати варто з напруги. Залежно від того, яка напруга ланцюга постійного струму потребує конкретного пристрою або системи автономного електропостачання, Вам слід з'єднати послідовно необхідну кількість АКБ, щоб підсумувати їх напругу. Наприклад, якщо інвертор вимагає 12В, Ви можете вибрати дві 6-вольтові батареї або одну 12-вольтову. Для безперебійника, що вимагає ланцюг постійного струму 24В, можна встановити дві 12-вольтові акумуляторні батареї. Таким чином, з'єднуючи акумулятори послідовно, Ви можете створити складання практично з будь-яким номіналом напруги.
Визначившись скільки акумуляторних батарей Вам потрібно для досягнення необхідної напруги ланцюга постійного струму, час подумати про ємність. Тут все залежить від Ваших вимог до часу автономної роботи. Будь-який виробник випускає безліч моделей в рамках однієї серії з різними номіналами ємності, наприклад EverExceed DP-1255, EverExceed DP-12100, EverExceed DP-12200 і так далі.
Форм-фактор акумуляторної батареї має значення лише тоді, коли Вам потрібні компактні АКБ для встановлення в комірки конкретного приладу. У цьому випадку, наприклад, варто звернути увагу на 12-вольтові акумулятори ємністю 7 і 9 ампер-годин, які найчастіше використовуються в безперебійниках із вбудованими батареями.
Також не зайвим буде приділити увагу таким параметрам як струм заряду, напруга заряду, температурні режими і так далі.
Як бачите, вибір основних технічних характеристик акумуляторної батареї конкретного типу не викликає жодних труднощів через їхню малу кількість і очевидне призначення. Акумулятори будь-якої ємності та напруги за вигідними цінами доступні в магазинах «Вольтмаркет», які працюють на даний момент у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі. У нас Ви можете з доставкою по Україні купити системи автономного електропостачання (безперебійники, інвертори) та якісні гелеві акумулятори для їх тривалої роботи.