Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Чи потрібний стабілізатор напруги для ЖК телевізора

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 05-01-2023
Рейтинг статті: (2620)

ЖК телевізор вже давно не є розкішшю і є в кожній українській родині, причому далеко не завжди лише один. Старше покоління досі пам'ятає, як для нормальної роботи телевізора була потрібна установка стабілізатора напруги. А що змінилося зараз із розвитком сучасних технологій? Телевізори вже давно використовують сучасні матриці, а електрична схема має мало спільного з класичною, звичною багатьом досвідченим радіоаматорам. То чи потрібний стабілізатор напруги для РК телевізора? Чимало жителів України ставлять це питання, тому ми постараємося розглянути, для чого потрібен стабілізатор, які типи бувають, чи варто його встановлювати для РК телевізора та яке ще обладнання потребує захисту. Якими б не були Ваші потреби, Ви обов'язково знайдете відповідний стабілізатор в інтернет-магазині «Вольтмаркет», торгові точки якого відкриті у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі, де можна заздалегідь випробувати будь-який товар. Також купити стабілізатор напруги для РК телевізора та іншого електроустаткування можна онлайн, скориставшись кур'єрською доставкою по всій Україні.

Дізнатися ціни

Як працює стабілізатор

Сучасні стабілізатори значно відрізняються від тих, які багато хто звикли бачити в радянські часи. Їхня конструкція стала значно ефективнішою, хоча складною її назвати мову не повертається. Все просто, надійно та, що найголовніше, доступно. Мета стабілізатора – зберігати вихідну напругу при зміні вхідної. Завдання не найпростіше, проте для його вирішення існують кілька дуже простих та надійних схем.

Електромеханічні (сервопривідні) стабілізатори напруги – це приймачі старих добрих лабораторних автотрансформаторів. Старше покоління навряд чи потребує пояснення, що це таке і як воно працює, але все ж таки коротко розберемо його принцип роботи. У главі конструкції лежить автотрансформатор і ковзний контакт на основі струмознімальної щітки, який «бігає» поверхнею вторинної обмотки цього автотрансформатора. Для чого це потрібно? Все просто: переміщаючись поверхнею обмотки, щітка змінює коефіцієнт трансформації автотрансформатора. Це тягне пропорційне зміна вихідної напруги в широкому діапазоні. За описаним принципом і працюють стабілізатори сервопривідні напруги. Автоматика реагує на зміну вхідної напруги та переміщує струмознімну щітку на той виток автотрансформатора, з якого зніматиметься шуканий номінал, а саме 220В.

З електричної точки зору релейні стабілізатори напруги для ЖК телевізора нічим не відрізняються від електромеханічних: на чолі той самий автотрансформатор і зміна його коефіцієнта трансформації. Різниця лише у способі зміни цього коефіцієнта. Тут він змінюється не сервоприводом, а, як неважко здогадатися, за допомогою реле, які комутують ту чи іншу ділянку вторинної обмотки в залежності від виміряної напруги на вході. Якщо комутувати кожен виток автотрансформатора для більш високої точності, знадобиться занадто багато реле, кожне з яких видаватиме клацання при комутаціях. Саме тому виробники обмежуються кількома реле, які комутують цілі щаблі автотрансформатора. Це призводить до зниження точності аж до 10%, однак цей показник допустимий для безпечної роботи сертифікованої в Україні побутової техніки та електроніки, а значить підійде і для РК телевізора.

Електронна стабілізація буває двох видів: безступінчаста та ступінчаста. Через демократичну ціну найвищу популярність, судячи з відгуків, набула саме ступінчаста. Електронні ступінчасті стабілізатори, як не дивно, працюють за тим самим принципом, що і релейні. Електронними їх називають через повну відсутність рухливих механічних компонентів у схемі (зрозуміло, крім автомати). Електромагнітні реле, що видають клацання при кожній комутації, замінені на тиристори (симістори). Таке рішення робить схему максимально надійною, швидкодіючою та безшумною. Деякі моделі для повного акустичного комфорту навіть позбавлені активної системи охолодження.

Ми розглянули три основні типи стабілізаторів напруги. Тип стабілізатора слід підбирати виходячи з особливостей як споживачів, так і мережі живлення, тому заздалегідь відповісти, для чого підійде той чи інший тип, важко. Ми рекомендуємо зв'язатися з нашими менеджерами та проконсультуватися, щоб отримати уявлення про те, який тип стабілізатора напруги найкраще підійде для Ваших потреб. Купити необхідну модель за вигідною ціною можна як онлайн, так і безпосередньо у фізичних магазинах «Вольтмаркет» у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.

Чи потрібна стабільна напруга для РК телевізора

Ось ми й прийшли до найголовнішого: а чи потрібний стабілізатор для Вашого РК телевізора? Якось конкретно відповісти на це питання не можна, тому що як позитивна, так і негативна відповідь будуть певною мірою помилкою. Якщо хтось повністю впевнений, що для РК телевізора просто необхідний стабілізатор напруги, то єдиним поясненням цього можуть бути упередження часів лампових телевізорів. Мережі тих часів у плані стабільності в жодне порівняння не йшли з нинішніми, хоч і зараз проблем вистачає.

Так ось, зміна номіналу напруги в мережі неминуче спричиняла зміну картинки лампового телевізора. Що зараз змінилося? На вході будь-якого телевізора є імпульсний блок живлення. Цей блок живлення може бути як вбудованим, так і комплектуватись у вигляді зовнішнього блоку. Як би там не було, імпульсний блок живлення перетворює вхідну напругу змінного струму на постійний струм з необхідним вольтажом, яким потім живиться електронна схема. Напруга, що видається імпульсним блоком живлення, завжди стабілізована. Відповідно, він має всього два стани: або він видає стабілізовану напругу на електронні компоненти, або не працює зовсім. Діапазон допустимої напруги для коректної роботи імпульсного блоку живлення РК-телевізора досить широкий. Просадок боятися нічого — телевізор просто вимкнеться, а ось перевищення напруги швидше за все призведе до спрацьовування захисту, після чого буде потрібне обслуговування, а саме — заміна варистора і плавкого запобіжника, що спрацювали. Технологія захисту може змінюватись в залежності від моделі та віку телевізора. Тим не менш, можливий результат для РК телевізора при сплеску напруги мережі практично завжди один - спрацьовування захисту, внаслідок чого зазвичай слід замінити запобіжник та/або варистор.

Таким чином, вимальовується логічний висновок щодо того, чи потрібний стабілізатор напруги для РК телевізора. У мережах з високою амплітудою коливань напруги у найгіршому випадку (принаймні за задумом інженерів) спрацює захист імпульсного блоку живлення. Відповідно, стабілізатор напруги для РК телевізора допоможе уникнути цього збігу обставин, зберігши захисні компоненти, а в ряді випадків навіть запобігши вимкненню. Таким чином, стабілізатор потрібен лише в тому випадку, якщо телевізор схильний до впливу серйозних перепадів напруги, які можуть зашкодити блоку живлення або призвести до спрацьовування його захисту.

Стабілізатори напруги

Чи потрібно купувати окремий пристрій для РК телевізора — справа Ваша, проте ми запропонували б більш глобальний варіант, а саме стабілізатор напруги для квартири або приватного будинку. Далеко не кожна одиниця побутової техніки та електроніки потребує стабілізації мережної напруги, проте встановлювати малопотужний стабілізатор для кожного приладу, що потребує захисту, — невигідно. Куди краще встановити один стабілізатор напруги на всю квартиру, тим самим захистивши від коливань абсолютно всю техніку. Яскравий приклад «народного» стабілізатора напруги, який підійде для РК телевізора, опалювального котла, холодильника та всієї іншої техніки в будинку чи квартирі, що потребує захисту — це Елекс Ампер 16-1/40-Т потужністю 9 кВт. Цей стабілізатор, судячи з відгуків, користується величезною популярністю в Україні за чудове поєднання техніко-експлуатаційних характеристик та ціни. Модель відноситься до електронного ступінчастого типу і завдяки наявності аж 16 ступенів стабілізації видає вражаючу точність стабілізації в 2.5%. Прилад здатний підтримувати напругу не більше 10% при відхиленнях на вході 134-290В. Якщо віднести це до РК телевізорів, то завдяки цьому стабілізатору напруги від Елекс на імпульсний блок живлення подаватиметься нормальний номінал напруги навіть при таких мережевих коливаннях, які в кращому разі призвели б до спрацювання захисту з наступною заміною компонентів у блоці живлення. Що вже казати про більш чутливе обладнання. І хоча ми навели приклад відмінного домашнього стабілізатора саме від Елекс, існує маса аналогів від інших вітчизняних виробників, які не поступаються ні характеристиками, ні доступністю. До них можна віднести стабілізатори напруги Укртехнологія, Alliance, Volter та багато інших.

Стабілізатори напруги Укртехнологія

Стабілізатор напруги Елекс

Широкий вибір стабілізаторів напруги для РК-телевізора та іншого обладнання від даних торгових марок та інших виробників доступний у магазині стабільного електроживлення «Вольтмаркет». Наш інтернет-магазин пропонує такі переваги:

  • Індивідуальний підхід до кожного клієнта. Ми готові супроводжувати Вас, починаючи з допомоги у виборі відповідної моделі, закінчуючи монтажем та підключенням обладнання.
  • Лише якісний товар. Ми впевнені у товарі, який продаємо. Саме тому будь-хто може перевірити стабілізатори напруги та інше обладнання прямо в наших магазинах, що працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.
  • Доступні ціни. Наш магазин є одним із найбільш конкурентоспроможних в Україні завдяки лояльній ціновій політиці.
  • Доставка товару. І хоча наші стаціонарні магазини знаходяться лише у кількох містах України, ми працюємо по всій території країни завдяки можливості доставки товару кур'єрською службою.

Рейтинг статті: Чи потрібний стабілізатор напруги для ЖК телевізораЧи потрібний стабілізатор напруги для ЖК телевізораЧи потрібний стабілізатор напруги для ЖК телевізораЧи потрібний стабілізатор напруги для ЖК телевізораЧи потрібний стабілізатор напруги для ЖК телевізора (2620)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все