Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 09-01-2023
Рейтинг статті: (1386)

В Україні кількість автомобілів на душу населення хоч і не така велика, як у тих же США та різних країнах Європи, проте й маленькою її не назвеш. По одному авто припадає приблизно на 5 осіб, а значить на тисячу громадян – близько 200, а на всю країну – мільйони. Кожен з автомобілів потребує постійного технічного обслуговування, до якого багато жителів нашої країни ставляться досить серйозно. Проте один з найважливіших функціональних вузлів часто залишається без належної уваги. Йдеться зараз про акумуляторну батарею. Багато автовласників не замислюються про стан і рівень заряду акумулятора до тих пір, поки той не підведе, що найчастіше відбувається в невідповідний момент, серйозно порушуючи плани.

Auto Welle

Необхідність контролювати рівень заряду автомобільного акумулятора не в останню чергу продиктована тим, що багато автовласників, судячи з їх численних відгуків та обговорень, частіше користуються АКБ, що неабияк вичерпали свій ресурс. І навіть нова якісна батарея може швидко втратити свої характеристики, якщо піддаватиметься неправильній експлуатації без належної підзарядки. Особливо це актуально для автомобільних акумуляторів типу Ca/Ca, що не обслуговуються, до складу електродів яких доданий кальцій і відсутня сурма. Такі акумулятори найбільш чутливі навіть до середніх розрядів до 50% і швидко втрачають свої початкові техніко-експлуатаційні характеристики. А при міському стилі водіння на малі відстані з частим запалюванням, і особливо в зимовий період, сильний розряд більш ніж реальний.

Дізнатися ціни

Результат регулярної неправильної експлуатації акумуляторної батареї та відсутність контролю рівня її заряду призводить до логічного результату – до передчасної заміни АКБ. Враховуючи, що якісний акумулятор - це не найдешевше задоволення, куди краще купити якісний зарядний пристрій, який за своєю скромною ціною дозволить значно заощадити, продовжуючи термін служби батареї.

Зарядний пристрій, який можна купити в магазині електротехніки «Вольтмаркет» з доставкою в Київ, Харків, Дніпро, Одесу та інші міста України, допоможе стежити за рівнем заряду та підтримувати його високий рівень. У нас доступний широкий вибір зарядних пристроїв різних типів із найрізноманітнішими характеристиками за демократичними цінами.

Переваги якісних зарядних пристроїв

Зарядний пристрій Auto Welle AW05-1204Зарядники для автомобільного акумулятора - це клас пристроїв, який частіше робиться вручну або замовляється у місцевих радіоаматорів, ніж купується в магазині. Найчастіше кустарний зарядний пристрій є звичайним випрямлячем, або переробленим імпульсним блоком живлення комп'ютера. Формально, такі пристрої мають права на життя і навіть заряджатимуть батарею, проте наскільки якісно вони це робитимуть - під великим питанням. Однією з проблем є вихідний струм та напруга. Підключивши до автомобільного акумулятора джерело живлення з напругою, що перевищує допустимі значення, можна нашкодити батареї занадто високими струмами. Википання електроліту – це найкраще, що може статися з АКБ у такому разі. Другою проблемою є безпека. Багато кустарних випрямлячів не мають навіть найбанальнішого захисту у вигляді плавкого запобіжника. Заряджати акумулятор саморобними зарядними випрямлячами небезпечно не тільки для акумулятора, але і для оточуючих через неконтрольованість процесу.

Коли перед споживачем стоїть питання вибору зарядного пристрою для автомобільного акумулятора між кустарним та фабричним приладами, кустарний зарядник вибирається, головним чином, для економії. Проте фактична економія зводиться до мінімуму через доступність фабричних зарядних пристроїв, не кажучи вже про вигоди останніх.

Головна перевага вибору зарядного пристрою для автомобільного акумулятора фабричного виробництва полягає у повному автоматичному контролі процесу заряду. Крім безпеки, лише такий зарядний пристрій здатний забезпечити максимально правильну технологію заряду, яка може відрізнятися залежно від типу акумулятора. Підключивши якісний зарядник, Ви можете бути впевнені, що прилад поповнить заряд на 100% найбільш прийнятним для Вашої моделі АКБ струмом. Від Вас лише потрібно відповідально підійти до вибору ЗУ для автомобільного акумулятора, оскільки неправильний і безвідповідальний вибір може зашкодити батареї не менше, ніж заряджання кустарним приладом. Саме тому розглянемо різновиди та характеристики зарядних пристроїв, які можна купити за вигідною ціною в інтернет-магазині електротехніки «Вольтмаркет». У Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі працюють наші фізичні магазини, де можна власноруч випробувати цікавий для Вас зарядник перед його покупкою.

Характеристики та типи зарядних пристроїв

Основними характеристиками будь-якої акумуляторної батареї, якщо опустити особливості технології виробництва, є напруга та ємність. Відповідно, головним параметром зарядного пристрою автомобільного акумулятора є його напруга. Якщо підключення джерела живлення з меншою напругою ніяк не нашкодить, то перевищення цього показника у велику сторону може швидко вивести АКБ з ладу. Від величини струму, який може видавати прилад, формально залежить максимально допустима ємність акумуляторної батареї, що заряджається.

Процес вибору зарядника для автомобільних АКБ можна розділити образно на три етапи. Перший – це тип приладу. Другий - це основні характеристики, у тому числі напруга та струм. Третій - це функціональні можливості, що настроюються. Коротко пройдемося всіма етапами вибору зарядного пристрою для автомобільного акумулятора з конкретними прикладами.

Зарядний пристрій SinPro

Типи зарядних пристроїв

Перше, з чого слід розпочати при виборі зарядного пристрою – це його тип. Багато виділяють два типи ЗУ: трансформаторні та імпульсні. Це дійсно коректна класифікація, проте в наш час її важко назвати актуальною, оскільки трансформаторні зарядні пристрої для автомобільного акумулятора вже зжили своє через відсутність гнучкості режимів роботи, значних габаритів та маси. Їх успішно замінили компактні та функціональні імпульсні ЗУ. Саме тому типи зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів ми розглядатимемо в іншій площині, а саме – з точки зору призначення.

Найпростіші ЗП – це прості імпульсні. Вибір такого типу зарядного пристрою без додаткових функціональних можливостей цілком виправданий, особливо якщо Ваш акумулятор не відрізняється серйозним ступенем зносу. Якщо Ви хочете максимально продовжити термін служби Вашого акумулятора, характеристики якого з віком погіршилися, зверніть увагу на зарядно-відновлювальні пристрої, такі як Master Watt ЗВУ 25А. У чому полягає суть відновлення? Ні, ніякої магії ЗВУ не мають і властивості зруйнованого матеріалу відновити не можуть, проте вони дозволяють частково позбутися дрібнокристалічного сульфату свинцю. У процесі розрядів електроди зазнають природної сульфатації, а після заряду - навпаки. При неправильній експлуатації наліт сульфату залишається на електродах, знижуючи ефективну площу їхньої поверхні та погіршуючи характеристики. Найчастіше технологія електричної десульфатації (є й інші способи, зокрема хімічний) передбачає чергування різких імпульсів струму з короткочасними імпульсами розряду.

Ще одним цікавим типом ЗУ є пускозарядні пристрої для автомобільних акумуляторів. Дані прилади є зарядниками високої потужності, які можуть або швидко підготувати глибоко розряджену батарею до пуску, або запустити мотор власним струмом. Дуже зручне пристосування, якщо морозного зимового ранку Ви не можете завести автомобіль, а часу позаріз не вистачає. Також чималий інтерес представляє вирівнюючий пристрій, що дозволяє зрівняти заряд двох акумуляторних батарей, проте це актуально лише для вантажного транспорту, в якому встановлені дві послідовно з'єднані АКБ.

Характеристики ЗП

На характеристиках зарядних пристроїв довго зупинятися не будемо через простоту їх вибору. Справа в тому, що напруга скрізь однакова – 12 вольт. Виняток становлять лише старі мотоцикли з 6-вольтовими АКб та великовантажний транспорт з однією 24-вольтовою батареєю, або з двома 12-вольтовими, з'єднаними послідовно. Що стосується струму зарядки, то оптимальним вважається значення 5-10% від ємності акумулятора.

Можливості зарядного пристрою, що настроюються

Більшість фабричних зарядників для автомобільного акумулятора мають певні можливості, що настроюються. Нечасто зустрінеш найпростіші зарядні пристрої, що є блоком живлення без індикації та налаштувань, як, наприклад, LUXEON BC-1205. Очевидною перевагою таких рішень є дуже низька ціна, яка навряд чи буде вищою за ту, яку доведеться заплатити радіоаматору для переробки комп'ютерного блоку живлення в зарядник. Серед доступного в нашому інтернет-магазині вибору зарядних пристроїв більшість має регулювання струму шляхом обертання відповідного регулятора або вибору режиму. Також є чимало моделей, що підтримують зміну вихідної напруги. Наприклад, німецький зарядний пристрій Auto Welle AW05-1204 дозволяє однією кнопкою перемикатися між режимами зарядки для авто (12В) та мото (6В). Крім того, даний прилад має сучасну систему захисту та автоматичний перехід у режим зберігання після повного заряду АКБ.

Вибір зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів величезний і перераховувати всі можливі функції можна довго. Куди краще та інформативніше ознайомитиметься з функціоналом ЗУ, що Вас цікавить особисто, відвідавши фізичні торгові точки нашого інтернет-магазину, відкриті в Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі, де можна купити якісний товар стабільного електроживлення, в тому числі акумуляторні батареї та зарядні пристрої.

Рейтинг статті: Вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятораВибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятораВибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятораВибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятораВибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора (1386)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все