Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Чи може стабілізатор захистити телевізор від перепадів напруги?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 06-10-2022
Рейтинг статті: (1)

Старше покоління досі пам'ятає специфіку тодішніх телевізорів, коли обов'язковим для них атрибутом був стабілізатор. У наш час, коли телевізор став звичайною побутовою електронікою, доступною для кожного, нічого подібного не потрібно. Живлення здійснюється за допомогою вбудованого або зовнішнього блоку живлення, що перетворює 220В змінного струму сигнал постійного струму певного номіналу напруги.

Чи може телевізор тепер спокійно працювати без додаткових пристроїв? Безумовно так. Однак досі під час грози багато хто воліє висмикувати розетку, щоб уникнути потенційного виходу з ладу. Можливо, якась небезпека існує.

Дізнатися ціни

Чому телевізор зламався

Коли побутова техніка або електроніка виходить з ладу, часто користувач звинувачує в цьому низьку якість електроприладу або просто відпрацьований ресурс, хоча це не завжди так. Цілком стандартною причиною поломки може бути електроживлення, яке за своїми характеристиками не відповідає вимогам споживача.

 

Сертифікована в Україні побутова техніка та електроніка, у тому числі телевізори, зобов'язана коректно працювати за 220В 50гц з коливаннями напруги амплітудою 10% (22В). Тож які проблеми в мережі небезпечні для телевізорів? Існує чимало факторів, які можуть впливати на стабільність напруги мережі. Як залежить від постачальника електроенергії (стан устаткування), і випадкових (погодні умови, вплив ззовні).

У переважній більшості випадків коливання напруги, зумовлені зовнішніми факторами, не є небезпечними для телевізора та іншої побутової техніки та електроніки, оскільки, згідно з ГОСТ, допускаються відхилення 10% (22В) від 220В. Фактично, обладнання може перенести і великі відхилення. Тому турбуватися зазвичай не доводиться. Тільки ось нештатні ситуації, що зрідка виникають, цілком можуть призвести до дійсно небезпечних стрибків напруги в мережі, через що відразу кілька працюючих електроприладів можуть вийти з ладу. Саме тому, як ми згадували спочатку, чимало людей вимикає дорогу техніку під час грози, хоча, як було зазначено, причин потенційних стрибків напруги набагато більше.

Потенційна можливість зазнати значних витрат через якусь випадкову ситуацію в мережі змушує багатьох задуматися про захист обладнання від нестабільного електроживлення.

Вирішенням проблем, пов'язаних з нестабільним електроживленням, є стабілізатор напруги. Чи може стабілізатор захистити телевізор від перепадів напруги? Для відповіді на це питання розберемося у специфіці стабілізатора та які можливості захисту він пропонує.

Стабилизатор напряжения

Що являє собою стабілізатор

Загалом стабілізатор можна сприймати як автоматичний регулятор напруги. Його специфічною особливістю є той факт, що він не регулює вихід при статичних вхідних параметрах, а навпаки – намагається підтримувати вихід статичним за наявності вхідних змін.

Конструкцій стабілізаторів напруги кілька і описувати їх немає сенсу, оскільки вони призначені тих чи інших завдань. Відзначимо лише загальну специфіку роботи побутових стабілізаторів. Їхня конструкція заснована на автотрансформаторі, змінюючи коефіцієнт трансформації якого і регулюється вихід. Вже від типу стабілізатора залежить те, як цей коефіцієнт трансформації змінюється. В одних випадках це заздалегідь виведені щаблі стабілізації, що комутуються тиристорами або реле, а в інших - сервомотор, що переміщує струмознімач по поверхні обмотки.

У результаті принцип роботи побутового стабілізатора дуже простий: якщо на вході сплеск, потрібно отримати коефіцієнт трансформації менше одиниці, щоб компенсувати його. З просіданням навпаки. Завдяки цьому на виході зберігається 220В з певною точністю при вхідних коливаннях широкому діапазоні напруг.

Стабілізатор напруги може бути як потужним пристроєм захисту, що встановлюється на всю квартиру або будинок, так і компактним приладом для окремого обладнання, у тому числі телевізора, комп'ютера і так далі.

Як таки захистити телевізор

Яким чином можна захистити телевізор від перепадів напруги? Стабілізатор – це досить ефективне рішення. Якщо йдеться про споживчі моделі для побутової техніки, то їх ціна дуже демократична і установка стає економічно доцільною. Так Ви продовжите термін служби побутової техніки та електроніки, виключивши одну з найпоширеніших причин виходу з ладу.

Але чи тільки стабілізатор може надати надійний захист? Іншим можливим рішенням є реле напруги. Ці пристрої можуть бути як для установки на всю квартиру, так і для однієї розетки. Реле напруги є відсікачем, який знеструмлює навантаження, коли вхідна напруга порушує допустимий робочий діапазон. Варто зазначити, що стабілізатори теж мають робочий діапазон, вихід за який також призводить до захисного відключення. Таким чином, реле напруги є крайнім ступенем захисту, який використовують стабілізатори, якщо вбудована схема стабілізації не здатна впоратися з перепадами напруги, що мають місце. Відбувається захисне відключення, а техніка залишається неушкодженою.

Реле напруги коштують у рази дешевше за стабілізатори такої ж потужності, а також можуть похвалитися компактними габаритами, завдяки чому можуть встановлюватися на монтажну DIN-рейку або підключатися безпосередньо в розетку. Встановивши як стабілізатор, так і реле напруги, Ви надійно захистите телевізор та іншу побутову техніку та електроніку. Для більш чутливого обладнання все ж таки краще стабілізатор, так як він не тільки відключає навантаження в критичних ситуаціях, але і підтримує стабільний вихід при коливаннях в рамках робочого діапазону.

Дізнатися ціни

 

Рейтинг статті: Чи може стабілізатор захистити телевізор від перепадів напруги?Чи може стабілізатор захистити телевізор від перепадів напруги?Чи може стабілізатор захистити телевізор від перепадів напруги?Чи може стабілізатор захистити телевізор від перепадів напруги?Чи може стабілізатор захистити телевізор від перепадів напруги? (1)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все