Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Які стабілізатори напруги вважаються найнадійнішими?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 03-02-2023
Рейтинг статті: (2)

Стабілізатори

Електроустаткування для коректної роботи потребує живлення під напругою, характеристики якого відповідають певним вимогам. Основним є безпосередньо номінал напруги. Для сертифікованої в Україні побутової техніки та електроніки цей показник має бути 220В із відхиленнями до 10%. Якби не допускалися відхилення, техніка фактично не змогла б працювати в жодній мережі, бо коливання в ній неминучі через цілий ряд зовнішніх факторів. І якщо плавний і незначний вихід напруги за допустимі рамки, швидше за все, ніяк не вплине на роботу приладу, то різкі сплески високої амплітуди можуть вивести техніку з ладу.

Щоб обладнання працювало довго та безвідмовно, слід подбати про захист, який надає стабілізатор напруги. Цей прилад дозволяє компенсувати вхідні коливання, видаючи на виході 220В з мінімальними або, у гіршому випадку, допустимими відхиленнями. Підвищуючи надійність споживача, стабілізатор є ще одним приладом у будинку/офісі/на виробництві, який також може з тієї чи іншої причини вийти з ладу. Тобто про надійність самого стабілізатора теж забувати не варто, підбираючи відповідну модель з розумом.

Дізнатися ціни

Трохи про вибір стабілізатора

Спершу наведемо деякі корисні поради щодо вибору стабілізатора.

  • Забезпечуйте запас за потужністю. Більшість споживчих та безліч промислових стабілізаторів напруги, принцип роботи яких заснований на виборі коефіцієнта трансформації автотрансформатора, мають одну не найприємнішу специфіку: номінальна потужність видається лише за 220В. Якщо, наприклад, стабілізатор компенсує просідання, трансформатор не може підвищити напругу до 220В і зберегти свою номінальну потужність. Деякі виробники в технічних характеристиках вказують окремим параметром мінімальну потужність, щоб користувачеві було легко визначитися з вибором, проте такі випадки нечисленні. Також невеликий додатковий запас можна забезпечити у разі збільшення навантаження.
  • Не потрібно віддавати пріоритет точності для побутових та низки професійних завдань. Будь-яка побутова техніка та електроніка, а також багато професійних електроприладів не потребують суворого дотримання 220В, коректно працюючи з деякими відхиленнями. Навіть найбюджетніший стабілізатор забезпечує точність як мінімум 10%, що відповідає ГОСТ, а отже такий пристрій підійде для будь-якої побутової техніки. Переплатити за підвищену точність стабілізації варто лише в тому випадку, якщо споживач для коректної роботи дійсно потребує точної підтримки напруги.
  • Не встановлюйте релейний стабілізатор на житлові приміщення або на кухні. Такий стабілізатор має у своєму складі електромагнітні реле, а кожна зміна щаблі стабілізації супроводжується клацанням. Щоразу, коли в електромережі виникатимуть коливання і стабілізатор змінюватиме ступінь стабілізації, Ви почуєте клацання. Тому для житлових приміщень, якщо немає окремої котельні, вибирайте електронні аналоги, де реле замінено на напівпровідникові ключі.
  • Це лише деякі з багатьох порад щодо вибору стабілізатора напруги. Дізнатися більше можна у відповідних статтях або проконсультувавшись з фахівцем.

Стабілізатори для котла

Який тип стабілізатора надійніший

Стабілізатор повинен не тільки забезпечувати надійний захист, але і, власне, сам мати високі показники надійності. Тому розглянемо, які стабілізатори напруги вважаються найнадійнішими. Для цього розберемо 4 основні схеми стабілізації:

  • Релейний стабілізатор. Основа конструкції - автотрансформатор, обмотка якого розбита на щаблі, що мають свій коефіцієнт трансформації. Ступінь, з якої знімається найближче до 220В напруга, автоматично комутується електромагнітним реле;
  • Електронний ступінчастий стабілізатор. Схема стабілізації повністю повторює релейні аналоги за тим лише винятком, що замість реле тут більш швидкі та надійні напівпровідникові ключі – симетричні тиристори.
  • Сервопривідний стабілізатор. Принцип роботи як у ЛАТР: струмознімальна щітка, переміщаючись поверхнею обмотки, знімає напругу з того чи іншого витка автотрансформатора. Переміщення здійснюється сервомотором.
  • Електронний стабілізатор інверторний. Флагманські пристрої, які не регулюють вхідний сигнал трансформатором, а на його основі генерують новий із необхідними характеристиками.

Виходячи з опису, зрозуміло, що менш надійними є релейні та сервопривідні стабілізатори, тому що в їх конструкції є рухомі елементи (електромагнітні реле та сервомотор з струмознімачом відповідно). Електронні інверторні та ступінчасті механічні компоненти не мають, проте інверторні, конструктивно куди складніші, тому найбільш надійними можна назвати електронні стабілізатори зі ступінчастим принципом регулювання. У їх конструкції просто нема чому ламатися, бо силова схема складається лише з трансформатора і набору тиристорів.

Який виробник краще

Можна скільки завгодно дивитися на характеристики стабілізатора на папері, але насправді вони можуть бути зібрані з неякісних комплектуючих та швидко вийти з ладу. Тому вибір варто робити у бік перевірених часом виробників.

Тож які виробники стабілізаторів напруги найнадійніші? Якщо ми говоримо про ринок України, то очевидними лідерами є компанії Елекс і Alliance. У першому випадку маємо виробника, який постійно розвиває свої лінійки, додаючи в конструкцію нові можливості. У другому виробник явно дає зрозуміти про ергономічність своєї продукції, виставляючи детальні фотографії внутрішньої будови кожної моделі. Обидва названі виробники спеціалізуються на ступінчастих стабілізаторах.

Зрозуміло, на нашому ринку ще багато гідних виробників, таких як Укртехнологія, Quant, Volter та багато інших.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Які стабілізатори напруги вважаються найнадійнішими?Які стабілізатори напруги вважаються найнадійнішими?Які стабілізатори напруги вважаються найнадійнішими?Які стабілізатори напруги вважаються найнадійнішими?Які стабілізатори напруги вважаються найнадійнішими? (2)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все