Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Який стабілізатор напруги вибрати для приватного будинку

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 03-02-2023
Рейтинг статті: (2105)

Регулярно жителі приватного сектору стикаються з нестабільним електропостачанням, чому сприяє багато факторів. Впливати на мережну напругу може як сусід, що працює старим трансформаторним зварювальним апаратом, тим самим просаджуючи мережу (інверторні зварювальні апарати або зварювальні генератори вирішують цю проблему), так і погана погода. Як зношені лінії електропередач, і механічне вплив на проводку, скажімо, комунальними службами. Причини перепадів напруги можна перераховувати довго, куди важливіше їх наслідки. Найменше, що може статися у разі серйозних мережних коливань — це некоректна робота або відключення обладнання. У гіршому випадку побутова техніка і електроніка ризикує відправитися на звалище або в ремонтну майстерню. Гарантійного обслуговування можете не чекати, оскільки подача на вхід електроустаткування живлення з невідповідними параметрами – це не що інше, як неправильна експлуатація. Відповідно, захист споживача від проблем з мережею живлення лежить на Вас. Прекрасним прикладом надійного захисту для приватного будинку та всієї техніки у ньому є стабілізатор напруги. Наш магазин пропонує різноманітний асортимент товарів, серед якого Ви запросто знайдете стабілізатор, що підходить для Ваших потреб, який можна купити за низькою ціною з доставкою в будь-яке місто нашої країни. Також варто відзначити, що будь-який клієнт має можливість попередньо випробувати товар, відвідавши будь-який з наших стаціонарних магазинів, що працюють у Києві, Харкові та Дніпрі.

Дізнатися ціни

Щоб розібратися, який стабілізатор напруги вибрати для приватного будинку, слід хоча б побіжно ознайомитися з тим, що таке стабілізатор, які варіанти пропонує ринок України, які переваги та недоліки різних типів і на які техніко-експлуатаційні характеристики слід звертати увагу.


Різновиди стабілізаторів

Стабілізатор для приватного будинку - це однофазний пристрій, який служить для утримання вихідної напруги на заданому рівні при вхідних коливаннях. Для виконання цього завдання існують різні конструкції, кожна з яких користується популярністю в тій чи іншій ситуації, що підтверджується відгуками покупців. Стабілізатори напруги прийнято класифікувати або за типом або за принципом регулювання напруги. Ми коротко розглянемо популярні типи стабілізаторів для приватного будинку, за яким принципом вони здійснюють регулювання та які їх переваги та недоліки.

Це чудовий приклад реалізації класичної схеми регулювання у сучасному пристрої. Практично весь простір у корпусі займає тороїдальний автотрансформатор, поверхнею вторинної обмотки якого сервомотор переміщає ковзний контакт на основі щітки графітової. Щітка, вступаючи в контакт із певним витком, знімає з нього напругу. Таким чином, шляхом переміщення щітки по вторинній обмотці змінюється коефіцієнт трансформації та вихідна напруга трансформатора. Такий метод регулювання називається безступінчастим. Він характеризується високою точністю та плавністю, але відносно невисокою швидкістю. У принципі швидкість не є серйозною проблемою. Справа в тому, що якщо в мережі і виникають різкі коливання, то вони настільки великі, що виходять за діапазон стабілізації стабілізатора напруги, у зв'язку з чим останній змушений здійснювати захисне відключення навантаження. Також недоліком вважається невеликий шум, що видається при роботі сервомотора. Незважаючи на недоліки, сервопривідні стабілізатори напруги досить часто купуються для приватного будинку, що, судячи з відгуків, не в останню чергу пов'язано з низькою ціною.

 

Як і електромеханічні, вони також працюють за досить повсякденною схемою на основі зміни коефіцієнта трансформації автотрансформатора. Тільки ось цього разу комутується не кожен виток у вигляді переміщення щітки, а групи витків (сходи) з допомогою електромагнітних реле. Відповідно, напруга регулюється кроками. Чим більша кількість ступенів — тим менший крок і плавніше регулювання. Для релейних стабілізаторів напруги з огляду на їх бюджетність зазвичай не властиво високу кількість ступенів і, відповідно, точність. Також причиною тому є клацання, що видається реле при комутації ступеня. Якби крок регулювання маленьким, скажімо 3-5 вольт, ви б постійно чули клацання реле. Зазвичай точність релейних стабілізаторів напруги обмежується 7-10%, що відповідає безпечному діапазону для роботи побутової техніки та електроніки. Наприклад, релейний стабілізатор ЕЛЕКС ГІБРИД У 9-1/40 V2.0 здійснює ступінчасту стабілізацію з точністю 7.5% у широкому робочому діапазоні 135-315В, завдяки чому його можна вибрати для приватного будинку, квартири, офісу та будь-яких інших сфер діяльності, де застосовується стандартна побутова техніка та електроніка, що не відрізняється особливою чутливістю. Непогану популярність релейні стабілізатори напруги, як і сервопривідні, набули за рахунок низької ціни. Обидва ці типи належать до бюджетного класу.

Электронный стабилизаторЦе найбільш популярний клас стабілізаторів в Україні, про що говорять численні відгуки покупців. Їхня ціна більш висока, ніж у вищезгаданих бюджетних класів, однак і переваги досить великі. Електронні стабілізатори напруги можуть реалізовувати два принципи регулювання: ступінчастий та безступінчастий. Ступінчасті працюють аналогічно релейним аналогам, тільки реле замінені на напівпровідникові ключі, що значно підвищує надійність і робить роботу схеми беззвучною за рахунок відсутності рухомих механічних деталей, якими є контакти реле. Зазвичай кількість ступенів в електронних стабілізаторах вища, ніж у релейних, завдяки чому точність підтримки вихідної напруги може досягати 1%, як, наприклад, у ЕЛЕКС ГЕРЦ У 36-1/40 V3.0 або Укртехнологія UNIVERSAL 9000. Безступінчасті електронні стабілізатори напруги працюють по принципу фазоімпульсної модуляції (ФІМ) Такий метод найдорожчий, проте й вихідні характеристики — найкращі. Точність - завжди висока, робочий діапазон стабілізації - найширший. Яскравим прикладом електронного стабілізатора напруги для приватного будинку з безступінчастим принципом регулювання є Volter Parus-11, який здатний стабілізувати мережеві коливання в діапазоні 105-330 з точністю 0.5%.

Знаючи можливі типи стабілізаторів напруги, а також їх переваги та недоліки, відповісти на питання, який стабілізатор вибрати для приватного будинку, стає набагато простіше. Якщо Ви плануєте встановлювати стабілізатор в житловому приміщенні, звук реле або сервомотора, що видається при роботі, може заважати, у зв'язку з чим краще розщедритися на моделі електронного типу, серед яких можна вибрати як дорогі пристрої з безступінчатим регулюванням, так і більш доступні ступінчасті - обидва типи дуже швидкі та надійні, проте за наявності чутливої ​​техніки безступінчастий стабілізатор буде кращим. Встановлюючи стабілізатор напруги в окремому нежитловому приміщенні, наприклад в котельні, шум навряд чи Вас турбуватиме, тому цілком можна заощадити та купити модель релейного або сервопривідного типу. За наявності чутливої ​​техніки сервопривідний - краще. Не знаєте, який стабілізатор обрати — зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину, або особисто завітайте до стаціонарних магазинів "Вольтмаркет", які працюють у Києві, Харкові та Дніпрі, щоб отримати відповіді на всі запитання.

На що ще звернути увагу під час вибору стабілізатора напруги для приватного будинку

Правильно вибрати тип стабілізатора напруги дуже важливо, оскільки від цього залежить його основні характеристики — плавність, точність, робочий діапазон, рівень шуму, надійність. Так, багато параметрів, таких як точність і робочий діапазон, варіюються від моделі до моделі, проте загальна тенденція легко проглядається, що знайшло відображення в описі кожного типу вище. Визначитись з типом стабілізатора напруги – це майже повністю вибрати його. Справа залишається за малим. Спочатку Вам потрібно приблизно підрахувати сумарну потужність споживачів у будинку. Не соромтеся перебільшувати цифри, оскільки нестача потужності стабілізатора напруги призводитиме до його захисних відключень. Також не варто забувати, що кількість споживачів у будинку може зростати з часом. За кількістю фаз питань виникати не повинно - стабілізатор напруги для приватного будинку завжди однофазний, оскільки навряд чи у Вас є трифазне обладнання.

Визначившись із класом однофазного стабілізатора, його потужністю та, підкоригувавши за допомогою фільтрів у нашому інтернет-магазині бажану точність та робочий діапазон стабілізації, залишилося, по суті, вибрати зовнішнє виконання. Відмінності можуть стосуватися дизайну, захисних властивостей корпусу та пристроїв індикації та керування. Наприклад, для сучасних інтер'єрів чудово підійдуть дизайнерські електронні стабілізатори напруги. Для зовнішнього монтажу рекомендуємо вибрати стабілізатор із підвищеним ступенем захисту від пилу та вологи, такий як Прочан СНОПТ-11.0 IP56. Для монтажу в котельні, у свою чергу, підійде практично будь-який як поличний, так і настінний стабілізатор напруги.

Уважно ознайомившись із доступними в нашому магазині стабілізаторами, Ви напевно зможете вибрати найбільш підходящу для Ваших потреб модель. Якщо у Вас залишаються питання, який стабілізатор підійде в тій чи іншій ситуації, рекомендуємо проконсультуватися з нашими досвідченими фахівцями та, за можливості, відвідати магазини «Вольтмаркет», які працюють у Києві, Харкові та Дніпрі, щоб перевірити роботу різних моделей на випробувальному стенді, імітуючи перепади напруги за допомогою ЛАТР. У нас Ви знайдете стабілізатори таких відомих ТМ, як Елекс, Укртехнологія, Alliance, Volter та багато інших.

Стабілізатор напруги – це оптимальний рівень захисту для приватного будинку. Ви можете бути впевнені, що мережеві коливання в широкому діапазоні не порушать роботу обладнання, а сильні сплески та просідання напруги - як мінімум йому не зашкодять. Якщо Вам необхідний не тільки 100% захист, але й можливість продовжувати експлуатувати певну техніку навіть при вкрай низькій стабільності або навіть відключенні централізованого електропостачання, зверніть увагу на джерела безперебійного живлення, які будуть чудовим доповненням для комп'ютера або опалювального котла.

Рейтинг статті: Який стабілізатор напруги вибрати для приватного будинкуЯкий стабілізатор напруги вибрати для приватного будинкуЯкий стабілізатор напруги вибрати для приватного будинкуЯкий стабілізатор напруги вибрати для приватного будинкуЯкий стабілізатор напруги вибрати для приватного будинку (2105)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все