Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Які стабілізатори напруги безшумні?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 15-12-2022
Рейтинг статті: (4)

Стабилизаторы напряжения Элекс

Коли потенційний покупець вибирає стабілізатор напруги, він спирається ряд ключових параметрів, серед яких важливу роль відіграють потужність, точність, робочий діапазон стабілізації. Крім цього, варто звернути увагу на ряд інших більш непрямих характеристик, таких як тип стабілізатора.

Чому важливо правильно вибрати тип стабілізатора? Справа в тому, що за умовно однакової точності два стабілізатори можуть бути реалізовані на основі різних принципів, в результаті чого один з них буде дешевим, повільним і галасливим, а інший - тихим, безшумним та швидкодіючим.

Також потрібно визначитися з тим, куди Ви хочете встановити стабілізатор. Це важливо не тільки з точки зору підведення проводки, але і з точки зору досвіду користувача. Банальний приклад: Ви встановили стабілізатор на кухні або в житловому приміщенні, а через особливості конструкції під час здійснення коригування напруги він видає шум, який у повній тиші може сильно дратувати.

У зв'язку з бажанням забезпечити не тільки стабільне електроживлення, а й акустичний комфорт, користувачі нерідко запитують, які стабілізатори напруги найбезшумніші. Щоб дати відповідь, ми розглянемо, що може вплинути на рівень шуму та які безшумні рішення існують на ринку України.

Дізнатися ціни

Яка схема стабілізації сама тиха

Існує кілька основних типів стабілізаторів, які реалізують ті чи інші схеми стабілізації. Тільки два з них можна назвати безшумними, але почнемо з тих, які можуть порушити тишу.

Релейні стабілізатори напруги - це пристрої на основі автотрансформатора з кількома відпаюванням. Кожна відпайка є ступенем стабілізації і, відповідно, при певному номіналі на вході має свій вихід. Коли на вході відбуваються коливання, такі стабілізатори комутують той щабель, який видає безпечну напругу. Комутація здійснюється за допомогою електромагнітних реле. Саме вони видаватимуть характерне клацання при замиканні контактів. Фактично, клацання будуть говорити про те, що в мережі відбуваються коливання і автоматика перемикає споживачів на інший щабель. Тому релейні стабілізатори рекомендується встановлювати в технічні приміщення, наприклад, котельню.

Сервопривідні стабілізатори - ще один класичний тип, робота якого також ґрунтується на коефіцієнті трансформації трансформатора. Тільки ось його зміна відбувається не за рахунок комутації заздалегідь виведених ступенів, а шляхом переміщення струмознімач прямо по поверхні обмотки. Прямо як у лабораторних автотрансформаторах. Зрозуміло, цей процес не проходить безшумно і характеризується деяким дзижчанням сервомотора. Рекомендація для сервопривідного стабілізатора така сама - встановлювати лише в технічних приміщеннях.

Електронні ступінчасті стабілізатори – це моделі середнього цінового сегмента, які вже можна впевнено назвати безшумними. Принцип роботи тут такий самий, як у релейних аналогів із очевидною відмінністю: замість реле за комутацію відповідають напівпровідникові ключі. Це рішення дорожче, зате ніякого шуму, та й надійність набагато вища.

Стабилизатор Vektor Energy

Електронні безступінчасті (інверторні) стабілізатори – це флагмани, що реалізують принцип подвійного перетворення. Іншими словами, нестабільна вхідна напруга використовується для живлення інвертора, який генерує з нуля чистий сигнал. Вхідні коливання на вихід не впливають, що робить інверторні стабілізатори найбільш точними, але дорогими.

Что с охлаждением?

Основою стабілізатора є силові елементи, які при перебігу струму виділяють тепло. Тому будь-який силовий напівпровідниковий тиристор, як правило, прикріплений до радіатора. Але цього недостатньо, тепло потрібно виводити з корпусу, навіщо і встановлюється активна (примусова) система охолодження як вентиляторів.

У якісних стабілізаторах, таких як Елекс Ампер, реалізовано розумну систему охолодження, яка регулює швидкість вентиляторів залежно від температури силових елементів. Відповідно, коли пристрій не знаходиться на піку навантаження, СО працює максимально тихо або зовсім зупиняється. Іноді виробники випускають стабілізатори із пасивною системою охолодження, проте майже завжди це малопотужні моделі.

Особливості трансформатора

3 з 4 основних типів стабілізаторів працюють на основі трансформатора, змінюючи коефіцієнт трансформації якого здійснюється регулювання виходу. Це означає, що основний силовий елемент тут - значних розмірів трансформатор, що займає майже весь внутрішній простір корпусу. Лише інверторні стабілізатори, генеруючи сигнал практично з нуля, виділяються з їхньої фоні.

Тому одним із джерел шуму цілком може стати трансформатор, що має властивість гудіти. Виникає шум може мати природні причини, куди не можна вплинути, і причини, що з якістю. Якісний автотрансформатор (такі встановлюються, наприклад, у стабілізатори Елекс та Укртехнологія) працює практично безшумно.

Таким чином, якщо Ви хочете безшумного стабілізатора, Ваш вибір - це пристрій електронного типу з розумною або пасивною системою охолодження. У такому разі прилад може бути встановлений будь-де, не викликаючи акустичного дискомфорту під час роботи.

Чи можна гарантовано говорити, які виробники стабілізаторів напруги безшумні та складати рейтинг моделей? Навряд, бо кожен виробник випускає безліч модельних рядів: від бюджетних до флагманів. І більшість моделей середнього цінового сегмента та практично будь-який флагман матиме електронний тип та ефективну тиху систему охолодження. Тому розглядати моделі потрібно індивідуально.

Дізнатися ціни

 

Рейтинг статті: Які стабілізатори напруги безшумні?Які стабілізатори напруги безшумні?Які стабілізатори напруги безшумні?Які стабілізатори напруги безшумні?Які стабілізатори напруги безшумні? (4)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все