Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як відновити літій-іонний акумулятор

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 01-02-2023
Рейтинг статті: (648)

літієві акумулятори

Літій-іонні акумулятори є, ймовірно, одним із найбільш затребуваних розхідників у світі. Вони експлуатуються всюди: від портативної електроніки до електромобілів. На жаль, елементи будь-якої акумуляторної батареї схильні до деградації незалежно від того, експлуатується акумулятор чи ні. Іноді АКБ виходить із ладу значно раніше, ніж закінчується потенційний термін служби.

Якщо батарея не подає ознак життя, а зараз замінити її можливості немає, користувачі нерідко запитують, як відновити літій-іонний акумулятор. Насправді це можливо, але лише у тому випадку, якщо причина несправності не криється в активних компонентах.

Розглянемо ситуації, коли є сенс намагатися врятувати літій-іонний чи полімерний акумулятор, а коли – ні.

Дізнатися ціни

Чому акумулятор не працює

Практично у кожного виникала ситуація, що шуруповерт, смартфон чи навіть ноутбук просто не вмикається, а підключення до зарядного пристрою позитивних результатів не дає. Якщо у пристрої використовується пропрієтарна акумуляторна батарея, а не збирання зі стандартних елементів (наприклад 18650), довго шукати не треба. Якщо ж акумулятор (як у шуруповерті або домашньому телефоні) є складання, причиною несправності можуть стати окремі елементи, що вийшли з ладу. У такому разі несправні елементи доведеться шукати за допомогою вольтметра і, можливо, вилки навантаження.

Маючи на руках несправний li-ion акумулятор, насамперед слід вивчити його зовнішній вигляд. Якщо є сліди здуття (найбільш явно вони видно в акумуляторах мобільних телефонів, коли, як у циліндричних елементах 18650 та інших, треба уважно дивитися на підстави), про ремонт можна забути. Відновлення літій-іонних акумуляторів зі слідами здуття неможливе, а їх подальша експлуатація зовсім небезпечна. Прийде купити новий акумулятор. У випадку з акумулятором на основі збирання можна спробувати замінити лише несправні елементи. Причиною здуття є утворення газів через порушення обміну іонів між анодом та катодом. Якщо тиск занадто високий, у корпусі може утворитися пробій і через контакт з повітрям акумулятор займеться. Якщо безкорпусний літій-іонний акумулятор (найчастіше такі використовуються в сучасних смартфонах) був зігнутий, майже напевно згодом він у кращому разі здувається, а в найгіршому – спалахне. Якщо ж причиною несправності не є фізичний вплив, це може бути банальна деградація в процесі старіння. Якщо Ви впевнені, що акумулятор “помер” раніше, ніж потрібно, а фізичних пошкоджень немає, можливо його можна ненадовго пожвавити.

Здутий акумулятор

Відновлюємо літій-іонний акумулятор

З усього вищесказаного можна дійти невтішного висновку, що які завжди можна продовжити життя батареї. Розглянемо ситуацію, коли ненадовго врятувати акумулятор можна.

Якщо електроприлад з будь-якої причини тривалий час не затребуваний, а перед зберіганням акумулятор не був заряджений, висока ймовірність, що АКБ піде в глибокий розряд через процес саморозряду. У такому стані акумулятор починає деградувати, а напруга продовжує падати. Одного разу напруга впаде до значення, коли контролер заряду почне сприймати АКБ як несправну і піддаватися зарядці більше не буде. З таким часто стикалися покупці неякісних китайських планшетів і смартфонів: акумулятор, що бракував або спочатку втомився, при розряді гаджета швидко перетинав неприпустиме значення напруги, при якому контролер сприймає його як "мертвий". Причина такої поведінки контролера в тому, що при досягненні надто низької напруги в батареї відбуваються незворотні процеси, через що з метою безпеки контролер не дає використовувати АКБ.

Щоб відновити безнадійно розряджену батарею, слід зарядити його безпосередньо, минаючи контролер. Для цього підключіть до АКБ джерела живлення з напругою не більше 4,2 В (якщо йдеться про один елемент або акумулятор смартфона). Струм також варто обмежити до низького значення, бажано не більше 100 мАг. Слідкуйте за станом акумулятора та перевіряйте, чи піднімається його напруга. Якщо він набирає ємність, то його вдасться відновити. Коли рівень заряду перевищить якусь неприпустиму мінімальну межу, її можна буде заряджати звичайним способом. Звертаємо увагу, що літій-іонна акумуляторна батарея, що пережила глибокий розряд, втратить значну частину ємності і довгу експлуатацію не переживе. Все одно треба буде задуматися про заміну елемента.

Відновлення літій-іонних акумуляторів 18650 може бути дещо простіше, тому що зазвичай вони підключені до зовнішнього контролера, а вбудований може бути відсутнім. У такому випадку Вам слід просто підключити глибоко розряджений елемент блоку живлення. Чи не переплутайте полярності!

Контролер

Крім описаного вище способу, в інтернеті можна знайти безліч способів відновити літій-іонний акумулятор, які можуть здатися трохи дикими. У більшості випадків вони небезпечні та не дієві, тому розглядати їх не будемо. Хоча про деякі з них є безліч позитивних відгуків. Наприклад, у мережі багато розмов про те, що можна помістити акумулятор у морозильну камеру на півгодини, після чого кілька хвилин його заряджати. Потім треба дати батареї природним чином зігрітися, після чого можна заряджати її штатним способом. Можливо, сильний холод впливає на напівпровідникові компоненти, які використовуються в контролері, і захист перестає перешкоджати заряду. Пари хвилин достатньо для виведення АКБ з глибокого розряду, а основний заряд слід проводити після природного нагріву. Ми такий спосіб не рекомендуємо, як і описаний спочатку найдієвіший: все на свій страх і ризик.

Що ж робити?

У будь-якій темі, яка стосується відновлення акумулятора будь-якого типу, можна підвести один і той же підсумок: краще не шукати спосіб відновити АКБ, а спочатку не допускати її виходу з ладу, суворо дотримуючись вимог експлуатації, до яких належать:

  • Заряджайте акумулятор лише якісним зарядним пристроєм. Якщо обладнання комплектується зарядним пристроєм, не варто хвилюватися. В іншому випадку слід купити відповідний прилад, а не використовувати кустарні методи.
  • Не допускайте глибокого розряду. Найчастіше причиною глибокого розряду є неправильне зберігання без попереднього заряду та подальшого контролю ємності. Якщо пристрій не працює, акумулятор все одно потрібно періодично заряджати.
  • Не допускайте зберігання та експлуатації акумулятора за дуже високої або низької температури. Несприятливе середовище є найчастішою причиною деградації елементів акумулятора.
Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Як відновити літій-іонний акумуляторЯк відновити літій-іонний акумуляторЯк відновити літій-іонний акумуляторЯк відновити літій-іонний акумуляторЯк відновити літій-іонний акумулятор (648)

Ваша оцінка:

Як відновити літій-іонний акумулятор 4 из 5 на основе 2 оценок.
5

Все изложенно верно.

3

Думал статья как восстановить батарею,а оказалось статья ниочем.

в точку...

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все