Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як збільшити потужність безперебійника?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 03-02-2023
Рейтинг статті: (71)

ИБП изнутри

Джерело безперебійного живлення є дуже корисним пристроєм, який дозволяє захистити електрообладнання як від різких стрибків напруги в мережі, так і від її знеструмлення. Відбувається це за рахунок резервного ланцюга, на який вчасно перекидається споживач і живиться, поки електропостачання не відновиться або рівень заряду акумуляторів не вичерпається.

Іноді трапляється так, що користувачеві трапляється безхазяйний ДБЖ (списаний експлуатуючою організацією), і той хоче його кудись прилаштувати, наприклад встановити для безперебійної роботи комп'ютера. Тільки потужності не вистачає. Як збільшити потужність безперебійника та які ДБЖ для цього підходять?

Дізнатися ціни

Різновиди ДБЖ

Сперва кратко пробежимся по типам бесперебойников, чтобы определиться, какие из них можно попытаться сделать мощнее.

Найпоширеніший у промисловості тип ДБЖ - це on-line. Такі джерела безперебійного живлення забезпечують ідеальну якість електричного сигналу за будь-яких обставин. Це досягається завдяки ланцюгу з подвійним перетворенням, коли вхідний змінний струм спочатку випрямляється, а потім знову інвертується. Це дозволяє зробити якість виходу незалежною від якості входу.

Також у професійних сферах діяльності можна зустріти ДБЖ off-line, які успішно застосовуються і в побуті. З погляду функціональної схеми такі безперебійники є найпростішими, являючи собою інвертор із зарядним пристроєм. Як тільки електричний сигнал перестає задовольняти певні вимоги, споживач перемикається на резервний ланцюг. Після відновлення стабільного електропостачання відбувається зворотний процес та вбудований зарядний пристрій поповнює заряд АКБ.

Крім off-line, споживчі ДБЖ можуть бути лінійно-інтерактивними. Це приблизно те саме, що off-line, тільки в основному ланцюгу є стабілізатор напруги. Зазвичай це найпростіший стабілізатор, що видає точність 10% у всьому своєму робочому діапазоні стабілізації.

Основним елементом будь-якого джерела безперебійного живлення є інвертор. Це пристрій, що перетворює постійний струм (в даному випадку знімається з клем АКБ в автономному режимі) змінний. Умовно інвертори можна розділити на два види: з правильною та апроксимованою вихідною синусоїдою. Перший використовується переважно для професійних установок, серверів та іншої чутливої ​​техніки. Другий - у споживчих ДБЖ. Апроксимована синусоїда безпечна для живлення побутової техніки та електроніки з імпульсним блоком живлення на вході, тому такі ДБЖ часто називають комп'ютерними. Використовувати їх для газових котлів та іншої чутливої ​​техніки не рекомендується.

Збільшення потужності та автономності ДБЖ

Вище ми розглянули основні різновиди ДБЖ за функціональною схемою та типом інвертора. Відразу варто відзначити, що збільшити потужність вдасться далеко не для кожного безперебійника. Теоретично модифікувати можна пристрій будь-якого типу за наявності відповідних навичок та компонентів, проте насправді це зазвичай робиться тільки для споживчих джерел безперебійного живлення. Чому споживчих? Тому що там встановлені інвертори із досить простою схемою для отримання апроксимації синусоїди. Інвертори, що видають чисту синусоїду, працюють на парах IGBT транзисторів і набагато складніше піддаються доопрацюванню. Тому якщо хочеться збільшити потужність ДБЖ, це має бути споживчий пристрій з апроксимацією синусоїди.

Якщо розкрити такий безперебійник, навіть недосвідчений користувач зверне увагу головні силові компоненти - силові транзистори. Зазвичай їх два, і вони прикручені до алюмінієвих радіаторів охолодження. З високою ймовірністю це стандартний двотактний підвищуючий перетворювач. Так як виробники часто використовують універсальні друковані плати, поряд з існуючою парою транзисторів можуть бути порожні посадкові місця. Якщо це так, то можна спробувати збільшити потужність ДБЖ шляхом додавання ще однієї пари аналогічних транзисторів. Працюючи попарно, вони розподілять між собою тепловиділення, тим самим збільшуючи теоретично максимально допустиму потужність вдвічі. І тут все упирається в потужність трансформатора. Завдяки тому, що вона спочатку підбирається з певним запасом, приріст відповідатиме цьому запасу.

А що щодо збільшення автономної роботи? Фактично, Ви можете замінити вбудований АКБ ємністю 7-9 ампер-годин на зовнішній акумулятор. Бажано, щоб це була тягова гелева свинцево-кислотна батарея, не автомобільна. Навіть за своєї базової потужності вбудований зарядний пристрій зможе зарядити таку АКБ. Проте практично весь час безперебійник працюватиме в режимі підзарядки, лише зрідка перемикаючись в автономний режим під час аварійної ситуації в мережі. Тому навіть якщо струм ЗУ становить кілька відсотків від ємності, це не є проблемою.

А ось що може стати проблемою, то це перегрів силових елементів через збільшену автономність. Якщо спочатку ДБЖ передбачав 10-15 хвилин автономної роботи від вбудованих акумуляторів, то після встановлення, скажімо, 100-амперного джерела живлення тривалість автономної роботи багаторазово зростає. У такому разі краще передбачити додаткові вентиляційні отвори та, можливо, вентилятор охолодження.

Дізнатися ціни

Таким чином, модифікація споживчого джерела безперебійного живлення більш ніж можлива. Тільки робити це має людина із відповідною кваліфікацією. За наявності навіть найменших сумнівів та дірок у знанні матчасті Ви ризикуєте потрапити в ситуацію, коли вийде з ладу не лише "модифікований" ДБЖ, а й споживач. Тому в ідеалі використовуйте ДБЖ на номінальній потужності з акумуляторами передбаченої ємності. Будь-які інші маніпуляції виробляються тільки на власний страх і ризик і, як правило, зі спортивного інтересу, а не практичної користі.

Рейтинг статті: Як збільшити потужність безперебійника?Як збільшити потужність безперебійника?Як збільшити потужність безперебійника?Як збільшити потужність безперебійника?Як збільшити потужність безперебійника? (71)

Ваша оцінка:

Як збільшити потужність безперебійника? 1 из 5 на основе 1 оценок.
1

Оторвало рукк

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все