Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Що таке інтелектуальний зарядний пристрій?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 07-02-2023
Рейтинг статті: (252)

Зарядний пристрій

Хорошим зарядним пристроєм можна назвати той пристрій, який швидко, ефективно та безпечно зарядить автомобільний або інший акумулятор. Користувачі нерідко воліють користуватися старим трансформаторним або просто кустарним (як трансформаторним, так і імпульсним) зарядником, не бачачи жодної необхідності купувати хороший фабричний прилад. Це може мати довготривалі наслідки, які непомітні на перший погляд: багаторазовий неправильний заряд (перезаряд, заряд неприпустимо високим струмом) негативно позначається на стані АКБ, внаслідок чого вона виходить з ладу раніше очікуваного терміну. Найкращий спосіб продовжити термін служби батареї – використовувати інтелектуальний ЗП.

Обрати зарядний пистрій

Розглянемо, що такий інтелектуальний зарядний пристрій, які переваги такий ЗП пропонує порівняно зі звичайними приладами і чи коштують вони гроші.

Проблема кустарних ЗП

Зарядний пиистрій

Як кустарні трансформаторні та імпульсні, так і деякі фабричні зарядні пристрої за фактом лише з натяжкою є зарядними.

Розглянемо, наприклад, поки що популярні старі радянські чи кустарні трансформаторні прилади. Вони складаються з понижуючого до 12В трансформатора та випрямляча. Випрямлячі можуть бути однонапівперіодні та двонапівперіодні. У будь-якому випадку на виході виходить постійний струм у вигляді напівхвиль. Потім цей сигнал проганяють через конденсаторний фільтр, отримуючи на виході щось близьке до прямої. Цей постійний струм подається на клеми АКБ. Чому це можна назвати зарядником лише з натяжкою? Тому що це стандартний трансформаторний блок живлення. Він може використовуватися для живлення 12-вольтного обладнання певної потужності.

Нерідко радіоаматори збирають прилади імпульсного типу на основі комп'ютерних блоків живлення, видаляючи їх все непотрібне і залишаючи 12-вольтову шину. При цьому блок живлення головним чином залишається блоком живлення, а не ЗП.

Так, будь-який БП підзарядить акумуляторну батарею, подаючи на клеми постійний струм з напругою, яка вища за ту, яку видає сама АКБ. Але такий заряд не можна назвати як ефективним, і безпечним. Режим, у якому акумулятор заряджає класичний БП, можна назвати режимом заряджання постійним струмом. Якщо дотримуватись закону Вудбріджа, то прилад повинен працювати в такому режимі лише на останній стадії, а не протягом всього процесу заряду. Якщо струм не обмежений, Ви ризикуєте закип'ятити електроліт свого акумулятора, що не обіцяє нічого хорошого. А гелева батарея взагалі може здутися.

Саме час розглянути принцип роботи інтелектуального зарядного пристрою і, власне, які переваги воно пропонує

Основні переваги інтелектуального ЗП

Неважко здогадатися, чим відрізняється інтелектуальний (розумний) зарядний пристрій від стандартного блоку живлення – наявністю електронних мізків. Якісь з них більш функціональні, якісь менш функціональні, але з базовим завданням (власне, заряд акумулятора) усі вони справляються добре.

І так, які основні переваги пропонують розумні ЗП:

  • Багатостадійний заряд. Розумний зарядний пристрій підбирає поточний режим залежно від рівня заряду акумулятора. Незважаючи на те, що різні моделі ЗП можуть працювати і в 5, і в 7 стадій, у загальному випадку можна розділити на 3 основні етапи. Перший етап - це основний заряд струмом, близьким до конкретної батареї до максимально допустимого. У такому режимі акумулятор швидко отримає основний заряд, після чого автоматична ЗУ перейде в режим насичення. Тут прилад встановлює фіксовану напругу, що відповідає 100% заряду акумулятора, і завершує заряд малим струмом. Зниження струму до нуля говоритиме про те, що акумулятор заряджений. Після заряду підтримувати цю напругу на клемах не рекомендується - тривале зберігання в такому режимі шкідливе для батареї. Тому, на відміну від блоку живлення, розумне ЗУ переводить АКБ у режим зберігання, який полягає у підтримці заряду на безпечному рівні (як правило, це 13,2 – 13,6В).
  • Багаторівневий захист. Прості блоки живлення та кустарні прилади "мозками" не відрізняються і можуть хіба що запропонувати найпростіший захист струму. Інтелектуальний зарядний пристрій зазвичай забезпечується багаторівневим захистом, включаючи захист від перезаряджання і навіть від неправильної полярності.
  • Просунута функціональність. Як правило, інтелектуальні зарядні пристрої вибирають відповідний режим автоматично або вручну. Під режимом розуміються основні установки під тип підключеного акумулятора. Також нерідко виробники пропонують можливість виставити режим блоку живлення, в якому ЗП стає тим, чим є кустарні прилади. Також користувачеві часто дається можливість виставити напругу АКБ (6/12/24В) або це робиться автоматично.
  • Індикація. Для когось це може здатися зайвим, але найрозумніші ЗП найчастіше пропонують розширені можливості індикації, відображаючи всю корисну інформацію про процес заряду.

Таким чином, головною відмінністю інтелектуального зарядного пристрою від кустарного є те, що тільки воно є ЗП, а не звичайним блоком живлення. Зарядний пристрій повинен бути пристосований під особливості конкретного типу акумулятора та забезпечувати відповідний режим, а не лише подавати на клеми фіксовану напругу.

Каменем спотикання зазвичай є вартість питання. За логікою багатьох користувачів немає сенсу вибирати дорожчий пристрій, коли вже є пристрій, здатний зарядити батарею. Це частково так, проте згодом Ви отримаєте вигоду, яка виллється у збільшення терміну служби акумулятора. Це особливо важливо, якщо Ви використовуєте ЗП для регулярного заряджання акумуляторів.

Обрати зарядний пристрій

Рейтинг статті: Що таке інтелектуальний зарядний пристрій?Що таке інтелектуальний зарядний пристрій?Що таке інтелектуальний зарядний пристрій?Що таке інтелектуальний зарядний пристрій?Що таке інтелектуальний зарядний пристрій? (252)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все