Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як правильно підключити реле контролю напруги?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 27-01-2023
Рейтинг статті: (3)

Реле напруги

Реле контролю напруги (РКН або відсікач напруги) - це пристрій захисту, який відключає устаткування, що працює від мережі, при ненормальних значеннях вхідної напруги. Це дозволяє уникнути виходу електроустаткування з ладу при аварійних ситуаціях на лініях електропередач або підстанції. Реле напруги є найбільш доступним рішенням, пропонуючи захист за ціну, яка може бути в 10 і більше разів нижче за аналогічний за потужністю стабілізатора. Чи означає це, що реле – пристрій неефективний?

Різниця між реле напруги та стабілізатором

Стабілізатор напруги служить підтримки виходу лише на рівні 220/380В шляхом компенсації просадок і сплесків, що у електромережі. Розкид цін на стабілізатори величезний через відмінності в конструкції. Стабілізація дозволяє досягти коректної роботи чутливої техніки навіть при мережевих коливаннях, а також захисту від лавиноподібних стрибків та просадок шляхом аварійного відключення.

Relay vs stab

А що робить відсікач? Відсікач перейняв лише частину функцій стабілізатора, а саме – можливість знеструмити навантаження у випадках різких та небезпечних стрибків у мережі. таким чином, ми можемо зробити висновок, що реле напруги не призначене для забезпечення коректної роботи чутливої техніки в нестабільній мережі, оскільки не підтримує стабільні 220/380В, проте надійно захистить електрообладнання від небезпечних перепадів.

Як працює реле контролю напруги

Як згадувалося вище, цей прилад є простим відсікачем на зразок звичайного автомата, який спрацьовує за певних обставин. Обставинами в цьому випадку є надто низька або висока напруга.

Функціонально конструкцію приладу можна розділити на два вузли: контролер та силова частина. Роль силової частини, зрозуміло, грає електромагнітне реле. Безперервно вимірюючи надходить напруга, контролер порівнює його із заданими у програмі значеннями. Як правило, при виході за нижній поріг відраховується затримка, щоб уникнути помилкових відключень при короткочасних обуреннях комутаційних. По верхньому межі затримка зазвичай обчислюється десятками мілісекунд, ніж запобігти впливу устаткування у результаті сплеску.

Така нехитра та доступна схема захисту працює надійно та безвідмовно. Імовірність виходу обладнання з ладу від сплеску внаслідок аварійної ситуації прагне нулю.

Як підключається реле напруги

А зараз розглянемо як правильно підключити реле контролю напруги. Спосіб підключення залежить від типу РКН.

Почнемо зі стандартних реле напруги, які призначені для клемного підключення та монтажу на 35мм DIN-рейку. Переважна більшість реле відноситься саме до такого типу. Пристрій слід підключити до правильного місця. Очевидно, що цим місцем має бути розрив між лічильником та вступним автоматом. Таким чином, захист поширюватиметься на всі автомати, тобто на весь об'єкт (будинок, квартира, муніципальна установа). Також можна включати РКН у розрив між лічильником та безпосередньо групою автоматів. У разі однофазного реле контролю напруги на вхід приходить фаза і нуль, а на вихід - тільки фаза. Саме вона і розриватиметься у разі порушення робочого діапазону за напругою. Пояснювати, як підключити трифазне реле напруги, зайве, тому що просто кількість вихідних фаз збільшується втричі.

Підключення РКН

Коли потрібно захистити потужного споживача (як правило це стосується промисловості), не обов'язково пропускати високі струми через контакти реле. Згодом на контактах може з'явитися нагар і рано чи пізно воно залипне. У такому разі навантаження можна живити через контактор, а вихід РКН повісити на котушку цього контактора. Таким чином, спрацювання реле буде призводити до знеструмлення котушки і контактор буде розімкнуто.

Ще варто розібрати досить популярний для квартир варіант – реле контролю напруги із підключенням до розетки. Коли потужність реле не перевищує 3,5 кВа, немає сенсу встановлювати його на DIN-рейку в електрощиті, оскільки потужності вистачить рівно одну розетку. Тому РКН на 3,5 кВа і нижче виконуються у вигляді компактного приладу, що включається безпосередньо до розетки. Це чудове рішення, якщо Ви бажаєте, щоб при стрибках напруги вимикалися лише певні електроприлади, а не все обладнання в будинку/квартирі

Можливості РКН, що настроюються

Будь-яке реле напруги має базовий або розширений функціонал, що настроюється. До базових налаштувань відносяться три параметри: верхня та нижня межа, при якій відключається навантаження, а також час затримки повторного увімкнення. Останнє особливо актуальне для холодильної техніки та іншого електроустаткування з компресором у своєму складі. Виставляються налаштування за допомогою потенціометрів або кнопок управління.

До розширених можливостей можна віднести захист за температурою та додаткові налаштування, що дозволяють виставити затримки на спрацьовування, максимальний струм навантаження та інші параметри. Також користувачі часто цікавляться реле контролю напруги за допомогою Wi-Fi. Такі реле можна контролювати та налаштовувати через додаток на смартфоні, перебуваючи у будь-якій точці світу.

У більшості випадків заводські параметри реле напруги відмінно підходять для побутового навантаження, проте дані не враховують специфіку конкретної техніки, яку Ви бажаєте захистити. У такому разі корисно ознайомитися з інструкцією з експлуатації не тільки для правильного підключення, але й для ознайомлення з можливостями РКН та тонкого налаштування параметрів.

Рейтинг статті: Як правильно підключити реле контролю напруги?Як правильно підключити реле контролю напруги?Як правильно підключити реле контролю напруги?Як правильно підключити реле контролю напруги?Як правильно підключити реле контролю напруги? (3)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все