Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як розрахувати потужність трифазного стабілізатора?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 18-10-2022
Рейтинг статті: (2)

Трифазні стабілізатори

Пересічний мешканець України мало знайомий із трифазним обладнанням, оскільки в побуті використовується однофазна мережа 220В. Три фази характерні для промислового та професійного обладнання високої потужності. Як правило, це обладнання дуже дороге, тому його вихід з ладу обіцяє серйозні витрати.

Промислові споживачі стикаються з проблемою нестабільного електроживлення набагато частіше, ніж побутові. На це впливають ті самі зовнішні чинники, такі як метеорологічні умови, але до того ж на підприємствах мають місце серйозні комутаційні обурення, перевантаження та багато іншого, що впливає на напругу. Плаваюча напруга може негативно впливати на коректність та ефективність роботи обладнання, а різкі стрибки взагалі здатні запросто вивести техніку з ладу.

Щоб уникнути таких проблем, для споживачів встановлюється захист у вигляді стабілізатора напруги.

Дізнатися ціни

Що таке стабілізатор і навіщо він потрібний

Стабілізатор напруги - це пристрій, призначений для запобігання мережевим коливанням. Прилад тим чи іншим чином регулює вхідний нестабільний сигнал так, щоб на виході виходила стабільна напруга.

Існують різні види стабілізаторів (сервопривідні, релейні, електронні зі ступінчастим регулюванням та електронні безступінчасті), кожен з яких має власну специфіку, проте результат тією чи іншою мірою один. Відмінність стабілізаторів різних видів ми розглядали у відповідній статті.

Який позитивний ефект очікується від застосування стабілізаторів? Головний із них - це захист від лавиноподібних сплесків, які можуть миттєво вивести дороге обладнання з ладу. Крім того, деякі типи обладнання при стабільній напрузі працюють більш ефективно, ніж під час навіть незначних просадок.

Щоб стабілізатор працював правильно, його параметри треба розрахувати та підібрати. Тому ми розглянемо, як розрахувати потужність трифазного стабілізатора та звернемо увагу на інші важливі моменти.

Три стабілізатори чи один?

Однофазний стабілізатор напруги здійснює захист лише однієї фази. Теоретично і навіть практично можна встановити три таких стабілізатори, тим самим захистивши обладнання, що працює у трифазній мережі. Тільки виникає одна проблема: стабілізатори ніяк між собою не пов'язані і здебільшого не підтримують будь-які комунікаційні інтерфейси. Як результат, при спрацьовуванні захисту по одній із фаз дві інші продовжать працювати, що може порушити роботу трифазного обладнання.

Саме тому краще звернутися до трифазних стабілізаторів. Конструктивно вони являють собою ті самі три однофазні моделі, скомпоновані в одному корпусі, але з важливою відмінністю: ці стабілізатори синхронізуються між собою. Наприклад, Елекс Герц М У 16-3/32 v2.0 складається із трьох однофазних моделей 16-3/32 v2.0, проте вони синхронізовані між собою спеціальним блоком. Завдяки цьому обрив фази постійно контролюється та порушення роботи однієї з них спровокує повне відключення навантаження.

Розрахунок потужності

При виборі будь-якого стабілізатора напруги насамперед слід розрахувати потужність і потім приступати до інших характеристик.

Отже, у чому вимірюється потужність стабілізатора? Практично для будь-якої моделі характеристики потужності вказуються у вольт-амперах (В) або кіловольт-амперах (кВ). Це повна потужність приладу, яка складається з активної та реактивної складових. Потужність суто активної складової, яка і вимірюється у звичних ватах та кіловатах, завжди менша.

Потужність трифазного стабілізатора напруги завжди є сумою потужностей окремих однофазних моделей, з яких він складається. Наприклад, вже згаданий раніше промисловий трифазний електронний стабілізатор напруги Елекс Герц М У 16-3/32 v2.0 має потужність 21,5 кВа. Саме однофазні моделі, з яких він складається, мають потужність 7,5 кВа.

Тож якої ж потужності вибрати стабілізатор? Найчастіше відмінностей від підрахунку однофазних стабілізаторів немає. Скільки може споживати Ваше трифазне електрообладнання – такої потужності із запасом не менше 30% підбираєте стабілізатор напруги. Запас потрібен із кількох причин. По-перше, обладнання служить довше, працюючи не на всю потужність. По-друге, у міру зносу механічних компонентів споживана потужність може зростати. По-третє, вказана потужність більшості видів стабілізаторів відповідає вхідному напрузі 220В. Якщо ж прилад компенсує просідання, максимальна потужність знижується.

А що щодо випадків, коли у трифазній мережі працює різноманітна однофазна техніка, а не трифазне обладнання? Тоді потужність краще вибирати за потенційно найнавантаженішою фазою, помножуючи її на три. Хоча ми б радили для таких цілей все ж таки використовувати роздільні однофазні стабілізатори, кожен з яких доглядає свою фазу. Це буде більш логічно. Трифазний стабілізатор головним чином реалізує свої переваги захисту трифазної техніки відповідно.

Стабілізатори Елекс

Які висновки?

Таким чином, розрахунок потужності трифазних стабілізаторів нічим не відрізняється від цього для однофазних. Звертайте увагу на те, яке обладнання працює в електромережі. Якщо спочатку відомо, що кожна фаза живить безліч різноманітної однофазної техніки, варто задуматися про індивідуальний захист кожної фази, встановивши три стабілізатори. У такому разі аварійна ситуація на одній із них не призведе до відключення сусідніх.

З приводу інших характеристик ми вже маємо відповідний матеріал. Якщо Ви хочете купити стабілізатор, але вникати в матчастину і розбиратися немає часу та/або бажання, зверніться до фахівців, які допоможуть вирішити Ваші питання.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Як розрахувати потужність трифазного стабілізатора?Як розрахувати потужність трифазного стабілізатора?Як розрахувати потужність трифазного стабілізатора?Як розрахувати потужність трифазного стабілізатора?Як розрахувати потужність трифазного стабілізатора? (2)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все