Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як відрізнити гелевий акумулятор від звичайного

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 19-08-2022
Рейтинг статті: (2590)

Гелевый аккумулятор

Дізнатися ціни

 

У наш час практично кожен так чи інакше має справу зі свинцево-кислотними акумуляторними батареями. Найчастіше йдеться про автомобільний акумулятор, хоча сфера застосування даних АКБ виходить далеко за ці межі. Робота традиційної свинцево-кислотної АКБ відбувається за рахунок реакції електроліту на основі розчину сірчаної кислоти зі свинцевими електродами. Ця конструкція досі непогана для автомобільної галузі, але сильно відстає у сфері резервного харчування.

За весь час існування свинцево-кислотні батареї зазнали значного розвитку, внаслідок чого з'явилися гелеві АКБ. Але як відрізнити гелевий акумулятор від звичайного і які його плюси та мінуси? Спробуємо увійти до курсу справи.

Види гелевих акумуляторів та їх пристрій

Коли кажуть про гелеві акумулятори, найчастіше мають на увазі не конкретний тип батарей, а один із двох. Так історично склалося, що гелевими стало називатися як безпосередньо гелеві АКБ, а і їх поширені аналоги класу AGM. Їхня основна ідея схожа: позбутися зберігання електроліту в рідкому вигляді. Реалізація ж відрізняється.

В акумуляторних батареях, створених за технологією AGM (Absorbent glass mat), використовується абсорбований електроліт. Як стає зрозуміло виходячи з назви, він абсорбований спеціальними скловолоконними прокладками, що грають роль сепараторів. Дані прокладки щільно укладені між пластинами і мають пористу структуру. У цих порах і міститься електроліт.

Акумулятори GEL пішли іншим шляхом. Тут електроліт не абсорбований, а загущений гелевою консистенцією. Найчастіше це досягається шляхом додавання двоокису кремнію. Гель, що виходить, має високий ступінь пористості і прекрасні характеристики.

Часто виникає питання, яка різниця між гелевими АКБ та традиційними. Виходячи з наведених вище відмінностей, цю різницю можна помітити навіть без розтину. Достатньо взяти акумулятор, потрясти і прислухатися. Усередині традиційної свинцево-кислотної акумуляторної батареї буде ледве чутно розплескування рідкого електроліту, а також руками можна відчути зсув центру тяжіння, що відбувається через це. Якщо повторити те саме з будь-яким з гелевих акумуляторів, не отримайте жодної реакції. Гелеві акумулятори за властивостями схожі на сухі акумуляторні батареї, що є вагомою гідністю. Але споживачеві негаразд важливий факт відсутності будь-якого розплескування всередині, як безпосередні показники. І гелевим акумуляторам є чим порадувати як власника автомобіля, так і власника джерела безперебійного живлення чи навіть сонячних панелей.

AGM изнутри

Переваги гелевих акумуляторів

Забігаючи вперед, можна з упевненістю сказати, що гелеві акумулятори – це, однозначно, крок уперед за всіма параметрами стосовно традиційних АКБ. Здорово, що сучасні технології дозволили досягти високих результатів з, здавалося б, однієї й тієї ж хімічної реакції. Але про все по порядку:

  • Властивості сухих акумуляторів Як уже згадувалося вище, «експеримент» з тряскою батареї у спробах відчути розплескування електроліту у випадку гелевих акумуляторів не дасть жодного результату. Густий гелевий або рідкий абсорбований електроліт щільно і рівномірно розподілений по всій внутрішній поверхні, не піддаючись впливу трясок та вібрацій. Як наслідок – можливість використовувати у найрізноманітніших умовах та положеннях.
  • Рекомбінація газів. Гелеві акумулятори не вимагають періодичного обслуговування у вигляді долива дистильованої води, що пов'язано з відсутністю будь-яких випарів. Хоча тут важливішим є не це, а можливість експлуатувати акумулятори у закритому приміщенні, адже сфера застосування тепер не обмежена автомобілями та поширюється на системи резервного живлення. Відсутність випаровування пов'язане з процесом рекомбінації. Під час заряду внаслідок хімічної реакції відбувається виділення газів. Ці гази не виходять назовні, а переміщаються по порах гелю або скловолоконних прокладок, доки знову не повернуться в рідкий стан.
  • Ресурс роботи. Цей параметр багато хто справедливо вважає найважливішим. Акумулятор – це розхідник. Тим не менш, у ряді випадків, коли використовується блок акумуляторних батарей, заміна коштуватиме значні кошти. Це чудово, якщо можна буде встановити акумулятори та забути про їх заміну на роки. І гелеві АКБ дають таку можливість. Беззаперечним лідером цього показника є акумуляторні батареї класу GEL. Залежно від технологій, що застосовуються в конкретному примірнику, ресурс зазвичай становить понад 500 циклів при повному циклі розряду. Той самий цикл, який традиційні свинцево-кислотні акумулятори переносять просто жахливо. При менш інтенсивному розряді АКБ GEL можуть показати ресурс більш ніж тисячу циклів. Вражаючий результат. Технологія AGM у цьому питанні розмістилася між традиційними акумуляторами та GEL.
  • Тривале зберігання. Це норма, коли акумуляторна батарея тривалий час перебуває у стані зберігання. Це може бути автомобіль, залишений зимувати в гаражі, або якийсь автономний споживач, потреби в якому поки що немає. Кожна акумуляторна батарея має таку властивість як саморозряд, пов'язаний з наявністю внутрішнього опору. Гелеві акумулятори можуть похвалитися низьким внутрішнім опором, завдяки чому ступінь саморозряду дуже мала. За нормальних умов батарея втрачатиме не більше 3% на місяць, а в ідеалі – і того менше. Також низький опір позитивно позначається на струмовіддачі.

За всіх переваг, перераховувати які можна довго, гелеві акумулятори мають недолік, який навряд чи для багатьох буде значним. Йдеться про якість заряду. У жодному разі не можна перезаряджати гелевий акумулятор або впливати на нього надмірними струмами. Так Ви ризикуєте витратити ресурс ще швидше. Завжди використовуйте якісні зарядні пристрої, уникаючи кустарних приладів.

Рейтинг статті: Як відрізнити гелевий акумулятор від звичайногоЯк відрізнити гелевий акумулятор від звичайногоЯк відрізнити гелевий акумулятор від звичайногоЯк відрізнити гелевий акумулятор від звичайногоЯк відрізнити гелевий акумулятор від звичайного (2590)

Ваша оцінка:

Як відрізнити гелевий акумулятор від звичайного 4 из 5 на основе 1 оценок.
4

Всё понятно разьяснили.

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все