Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як підібрати ДБЖ під блок живлення

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 20-01-2023
Рейтинг статті: (736)

LogicPower

Комп'ютер є одним із найбільш затребуваних електроприладів у сучасному світі. Не дивно, що для нього найчастіше купуються побутові джерела безперебійного харчування. Так, існують ноутбуки, які не потребують жодного окремого ДБЖ завдяки вбудованим акумуляторам, однак у багатьох сферах ноут замінити десктопний ПК не може.

Вибір джерела безперебійного живлення для комп'ютера не можна назвати важким через те, що на вході системного блоку стоїть блок живлення, що живить решту комплектуючих. Отже, формально, треба вибрати безперебійник не для комп'ютера, а для його блоку живлення.

Незважаючи на простоту процесу, багато користувачів не знають, як підібрати ДБЖ під блок живлення. Розглянемо це питання, щоб Ви могли купити хороший UPS до свого ПК за адекватні гроші.

Як підібрати дбж під блок живлення

Что нужно компьютеру

Powercom

Отже, нам потрібно підібрати ДБЖ під блок живлення. Як і у випадку з будь-яким споживачем, потрібно визначити вимоги до джерела живлення. Основних вимог лише дві - це потужність і форма напруги.

З потужністю безперебійника для комп'ютера все просто, оскільки за мінімальний показник можна взяти потужність блоку живлення. Незважаючи на те, що рекомендується підбирати ДБЖ із запасом за потужністю близько 20-30%, у випадку з комп'ютером це не завжди актуально. Справа в тому, що якщо в системному блоці встановлений блок живлення, скажімо, на 600 Вт, це не означає, що комп'ютер стільки споживає. Сам блок живлення спочатку підбирається зі значним запасом потужності, і саме цей запас Ви формально забезпечуєте для свого ДБЖ, якщо його потужність збігатиметься з потужністю блоку живлення. Інше питання – це необхідність підтримувати роботу не лише системного блоку, а й периферії. Як мінімум, йдеться про монітор. Рештою менш цінних пристроїв витрачати заряд акумуляторів не варто. На початку 2000-х монітори підключалися в комп'ютерний блок живлення через IEC 320, зараз більшість моніторів обладнано зовнішніми блоками живлення і підключаються окремо в розетку. Таким чином, потужність ДБЖ для комп'ютера можна розрахувати як сумарну потужність блоку живлення системного блоку та монітора. БП монітора теж зроблений із запасом за потужністю, тому встановлювати безперебійник, який значно потужніший за суму потужностей БП системного блоку та монітора, особливого сенсу немає. Можна, звичайно, підібрати потужніший ДБЖ на випадок апгрейду системи.

Тепер розберемося із формою напруги. Багатьом це може здатися дивним, але далеко не кожне джерело безперебійного живлення здатне забезпечувати на виході звичний синусоїдальний сигнал. Це стосується лише автономного режиму, коли споживач живиться від акумуляторів. У цьому режимі постійний струм АКБ перетворюється на змінний інвертором. Інвертори можна розділити на дві великі групи: що видають сигнал у формі правильної синусоїди, і видають ступінчасту апроксимацію синусоїди. Здається, навіщо потрібні інвертори, які видають неякісний вихідний сигнал? Вся справа в тому, що далеко не кожен споживач потребує якісного сигналу, то чому б не заощадити на інверторі? Такі інвертори дуже доступні, а підсумкова ціна ДБЖ може бути вдвічі нижчою, ніж у аналога, що видає правильний синусоїдальний сигнал.

Повернемося до комп'ютера. ДБЖ, нагадаємо, живитиме не комп'ютер, а його блок живлення. Блок живлення перетворює змінний струм на постійний, який розводиться на комплектуючі. У такому разі, абсолютно не важливо, чи подаватиметься на вхід ступінчастий або синусоїдальний сигнал - він все одно буде випрямлений блоком живлення. Таким чином можна значно заощадити, встановивши джерело безперебійного живлення, інвертор якого в автономному режимі видає ступінчасту апроксимацію синусоїди. Це справедливо практично для будь-якої побутової електроніки.

Отже, безперебійник, що підходить для ПК, повинен мати потужність, порівнянну з потужністю блоків живлення системного блоку і монітора, а форма вихідного сигналу не має значення (але розумніше заощадити і взяти модель з апроксимованим виходом).

А що з автономністю ДБЖ для комп'ютера?

Основне завдання ДБЖ для блоку живлення ПК - це забезпечення тривалої роботи за відсутності напруги у центральній мережі, а можливість зберегти дані і коректно вимкнути систему. У зв'язку з цим більшість джерел безперебійного живлення для комп'ютера оснащені вбудованими АКБ, що дозволяють забезпечити 10-15 хвилин автономної роботи.

Запити деяких користувачів можуть відрізнятися і їм потрібно, наприклад, ДБЖ для комп'ютера на 2 години автономної роботи. Це також можливо, але доведеться піти на деякі незручності. Для досягнення такої високої автономності потрібен безперебійник із зовнішнім підключенням акумулятора. Відповідно, потрібно встановити саме джерело безперебійного живлення, а разом із ним і зовнішній акумулятор, який забезпечить бажаний час автономної роботи. Ємна акумуляторна батарея - це досить важкий і потужний пристрій (для 2 годин автономної роботи 500-ватної системи буде потрібно 12-вольтова АКБ на 100 ампер-годин).

Для побутової сфери рекомендується використовувати тягові акумуляторні гелеві батареї. Встановлювати стартерні автомобільні АКБ не рекомендується. Вони не найкраще покажуть себе при експлуатації з ДБЖ, швидко вийдуть з ладу, та й взагалі застосовувати їх у приміщенні небезпечно через виділення. Тягові гелеві АКБ - це недорогий варіант, який відмінно впорається з автономним живленням комп'ютера і прослужить понад 5 років без необхідності обслуговування. І хоча літієві акумуляторні батареї значно просунутіші, використовувати їх для звичайного комп'ютера просто недоцільно.

Акумулятори

Як підібрати дбж під блок живлення

Рейтинг статті: Як підібрати ДБЖ під блок живленняЯк підібрати ДБЖ під блок живленняЯк підібрати ДБЖ під блок живленняЯк підібрати ДБЖ під блок живленняЯк підібрати ДБЖ під блок живлення (736)

Ваша оцінка:

Як підібрати ДБЖ під блок живлення 3.5 из 5 на основе 2 оценок.
2

информация общая и ничем не помогла с поставленными вопросами.

звоните пожалуйста с конкретным запросом, поможем.

5

Спасибо очень полезная статья, все написано доходчиво и понятно без лишней воды и всяких ненужных пояснений.

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все