Акумуляторна батарея - це один з найбільш розмінників, що найчастіше замінюються в автомобілі. Пристрій, який, як запевняє виробник, повинен служити довго і безвідмовно, чомусь доводиться міняти раз на кілька років. Такий результат може бути пов'язаний як з якістю самої батареї, так і її неправильною експлуатацією. Під неправильною експлуатацією розуміється допущення умов роботи або зберігання, які є шкідливими для компонентів акумулятора. Які причини призводять до передчасного виснаження ресурсу та погіршення характеристик:
- Міський стиль водіння, за якого за короткий маршрут витрати на запалення не встигають поповнюватися. Як наслідок, рівень заряду поступово падає до неприпустимих значень;
- Тривале зберігання під неприпустимою температурою. Це може бути щоденний перегрів під сонцем, що ширяє, через що свинцеві решітки руйнуються, або безконтрольний простий в холодну пору року, коли ємність АКБ падає в рази швидше;
- Неправильний заряд. В Україні стало звичним використання кустарних зарядних пристроїв, які є звичайним трансформаторним блоком живлення. Такі пристрої нерідко видають неприпустимо високий струм чи напругу, що з часом призводить до непоправних наслідків.
Навіть намагаючись дотримуватися вимог експлуатації, користувач може ненавмисно вбивати АКБ, використовуючи кустарне ЗУ. Спробуємо підібрати найкращий зарядний пристрій для автомобільного акумулятора, який дійсно дозволить батареї працювати довго та безвідмовно, як це обіцяє виробник.
Конструкція ЗП
Зарядні пристрої глобально можна розділити на трансформаторні та імпульсні. Не можна сказати, що вони ділять ринок, оскільки прилади імпульсного типу значно популярніші. Трансформаторні прилади вже важко знайти у продажу, тому більшість ЗУ цього типу - кустарні. І не дивно, адже зібрати кустарний трансформаторний блок живлення можна буквально з мотлоху, що залишився від якогось старого електроустаткування. Це простий понижувальний трансформатор з випрямлячем, що складається з діодного мосту і, можливо, конденсаторного фільтра. Ні про який серйозний захист або регулювання, при цьому не йдеться.
Імпульсні зарядні пристрої працюють абсолютно інакше. Тут мережна напруга перетворюється на сигнал, що складається з імпульсів різного ступеня шпаруватості, які повторюються з високою частотою.
Чому варто купити імпульсне ЗП
Трансформаторні блоки живлення (а інакше як блоки живлення їх не назвати, тому що це прості випрямлячі), судячи з відгуків та обговорень на форумах радіоаматорів, приваблюють деяких користувачів своєю неймовірною простотою. Та й, судячи з думки багатьох власників старих радянських чи кустарних трансформаторних ЗП, навіщо купувати новий сучасний прилад, якщо й цей працює. Це частково так, проте застосування такого зарядника не гарантує безпеку, а неконтрольована вихідна напруга, яка до того ж плаває при коливаннях в мережі, може зашкодити АКБ. Перезаряд і, як наслідок, закипання електроліту – це звичайне явище під час експлуатації кустарних приладів. І, що найголовніше, багато користувачів вважають природним процесом активне вирування електроліту при заряді.
Експлуатація імпульсного ЗП відбувається абсолютно інакше. Вірніше, сам процес мало відрізняється (повішив клеми, підключив), проте ефект зовсім інший. Навіть якщо йдеться про найпростіший зарядник, що є невеликим блоком живлення, можна розраховувати на вбудований захист і те, що вихідна напруга не перевищить допустиму. Думаємо, очевидно, який зарядний пристрій для акумулятора кращий.
Найкращий зарядний пристрій для Вашого акумулятора
Акумулятори можуть відрізнятися за технологією виробництва (за типом), ємністю, напругою та іншими характеристиками. Відповідно, ринок зарядних пристроїв пропонує різноманітні моделі задоволення тих чи інших потреб. Спробуємо розібратися, виходячи з чого, варто вибирати ЗУ для свого акумулятора. У результаті ми дійдемо висновку, яке ЗУ краще. Без будь-якого рейтингу, оскільки однозначно кращої моделі не існує.
Насамперед варто розуміти, що найкращий зарядний пристрій - це не той прилад, який перевершує конкурентів за характеристиками, а той, який ідеально підходить саме для Вашого акумулятора. Враховуйте при виборі три основні параметри:
- Напруга заряду. Так як значна частина імпульсних зарядників має "мозки", слід з мануалу ознайомитися з режимом роботи і переконатися, що напруга заряду не перевищує ту, яку допускає виробник акумулятора. Враховуйте, що при буферному режимі напруга заряду повинна бути нижчою.
- Струм заряду. Зарядний пристрій може пропонувати можливості регулювання вихідного струму, так і бути повністю автоматичним. Як би там не було, в обох випадках є мінімальний і максимальний струм заряду. Зверніть увагу, щоб мінімальний струм не був занадто великим у випадку з компактною акумуляторною батареєю, і щоб максимальний струм в амперах становив хоча б 5% (не менше) від ємності акумулятора в ампер-годинниках у випадку з ємним акумулятором. Так АКБ буде заряджатися досить швидко та безпечно. Деякі моделі (пуско-зарядні) дозволяють швидко видавати високий струм для запалення, коли акумулятор “втомився”, а часу на його зарядку немає.
- Тип акумулятора. Автомобільні акумулятори можуть бути різних типів: невибагливі WET, більш чутливі AGM та GEL, і навіть літій-залізо-фосфатні. Для кожного типу параметри заряду можуть відрізнятися, тому сучасні автоматичні ЗУ автоматично визначають режим, або вимагають від користувача вибрати його вручну відповідно до типу акумулятора, що використовується. Автомобильные аккумуляторы могут быть разных типов: неприхотливые WET, более чувствительные AGM и GEL, и даже литий-железо-фосфатные. Для каждого типа параметры заряда могут отличаться, поэтому современные автоматические ЗУ автоматически определяют режим, либо требуют от пользователя выбрать его вручную в соответствии с типом используемого аккумулятора.
Також при виборі пристрою для заряджання акумулятора варто дивитися на додаткові можливості. До таких можливостей можна віднести додаткові режими роботи, наприклад, зберігання або електрична десульфатація електродів. Також звертайте увагу на можливості індикації. Досить приємно користуватися ЗП, яке при підключенні відображає стан акумулятора та поточні параметри заряду.
Якщо Ви допускаєте заміну акумулятора на модель з іншими характеристиками або спочатку в експлуатації є кілька батарей, рекомендуємо купити універсальний зарядний пристрій, який забезпечує заряд АКБ в широкому діапазоні ємностей з різною напругою.
Ми розглянули основні критерії вибору зарядного пристрою, а особистий топ кращих зарядників Ви можете скласти в залежності від акумуляторної батареї.
Сколько у вас стоит Зарядное устройство Einhell CE-BC 10 M
Здравствуйте. Именно такого у нас нет.