При виборі стабілізатора напруги одну з вирішальних ролей грає сфера застосування пристрою. Спеціально для зручності покупця, в інтернет-магазині «Вольтмаркет» виділено моделі, що підходять під конкретне завдання. У нас можна купити побутові стабілізатори за найкращою ціною та з доставкою по всій території України. А якщо Ви знайдете час, то обов'язково відвідайте наші торгові точки в Києві або Дніпрі, щоб перед тим, як купити модель, що Вас цікавить, досконально перевірити її на тестовому стенді, що є рідкісною в нашій країні послугою, що дозволяє скласти свою особисту думку про пристрій, яке може відрізнятись від відгуків інших покупців.
Різновиди побутових стабілізаторів напруги
Ринок стабілізаторів настільки великий, що для конкретної сфери застосування асортимент залишається дуже широким. Це пов'язано з тим, що навіть для побутового застосування існує безліч моделей з різними типами схем стабілізації та, відповідно, технічними характеристиками. Розберемося, якими бувають побутові стабілізатори напруги. Якщо загалом, то це однофазні пристрої настінного або полочного типу монтажу з потужністю 10 ±5 кВт, які дозволяють стабілізувати вихідну напругу з точністю, яка задовольняє ГОСТ, згідно з яким сертифіковані в Україні електроприлади зобов'язані справно працювати при відхиленнях напруги, що не перевищують 10%. Основних типів стабілізації три, кожен з яких має свої особливості та ціну. Коротко розглянемо кожен із них.
Ступінчасті стабілізатори напруги
Стабілізатори цього типу є найпоширенішими пристроями для побутового застосування. Їх конструкція заснована на тороїдальному трансформаторі, обмотка якого розділена на щаблі. Підключення різних ступенів дозволяє змінювати напругу на виході. Таким чином, побутові стабілізатори використовують даний спосіб регулювання, здійснюючи автоматичне підключення до того чи іншого ступеня. Їх основною особливістю є миттєва швидкодія, завдяки чому навіть найрізкіші просідання в мережі не встигнуть нашкодити Вашій техніці. До недоліків побутових стабілізаторів напруги ступінчастого типу відносять наявність такого параметра, як крок регулювання. Чим більше ступенів, тим менше крок регулювання та точніше стабілізація.
Ступінчасті стабілізатори поділяються на два типи – релейні та електронні (симісторні). Їхня різниця полягає лише в способі комутації ступенів. Реле набагато дешевше, але видають клацання при підключенні щаблі, коли як симістори абсолютно беззвучні, не роблять ніяких механічних рухів, але їх ціна набагато вища.
Сервопривідні побутові стабілізатори
Сервопривідні стабілізатори хоч і засновані на аналогічному тороїдальному трансформаторі, принцип регулювання значно відрізняється. У пристрої є сервомотор, який переміщає струмопровідний контакт прямо по витках трансформатора, змінюючи вихідну напругу. Такий підхід повністю виключає наявність кроку регулювання, роблячи його плавним і точним, проте страждає на швидкодію. Щоб дізнатися, який тип побутового стабілізатора Вам вибрати, ознайомтесь з відгуками інших покупців, або відвідайте наші магазини у Києві та Дніпрі, щоб протестувати та купити саму відповідну модель.
Які побутові стабілізатори напруги пропонують українські виробники
У цій сфері вітчизняні виробники не поступаються імпортним варіантам, а завдяки доступній ціні користуються значно більшим попитом. Найвиднішою на нашому ринку стабілізаторів є компанія «ЕЛЕКС Engineering», яка виробляє моделі виключно ступінчастого типу. Модельний ряд даного виробника розділений на три серії: релейні стабілізатори напруги ЕЛЕКС ГІБРІД, електронні ЕЛЕКС АМПЕР і флагманські ЕЛЕКС ГЕРЦ, що також відносяться до ступінчастого типу, проте володіють передовими технічними характеристиками і деякими іншими особливостями, такими як розширені можливості індикації та діагностики ознайомитись у наших магазинах у Києві та Дніпрі на прикладі ЕЛЕКС ГЕРЦ У 36-1/40 V3.0.
Видатним «гравцем» українського ринку є Alliance, який також поділяє свою продукцію на серії за ціновими категоріями та характеристиками. Відмінною особливістю виробника є той факт, що він не соромиться виставляти на показ внутрішній пристрій своїх стабілізаторів напруги через їхню зразкову конструкцію.
Volter – це в основному пристрої преміального сегмента. Електронні стабілізатори даного виробника зазвичай наділені передовими технічними характеристиками. Наприклад, Volter etalon 9 має ідеальну точність 1% в разюче широкому робочому діапазоні стабілізації 130-330В, чому позаздрять навіть флагманські ЕЛЕКС ГЕРЦ. Проте наслідком цього є підвищена ціна.
Крім вітчизняних виробників, в інтернет-магазині «Вольтмаркет» Ви можете з доставкою у Київ, Дніпро та інші міста України купити побутові стабілізатори напруги та від китайських виробників, такі як LogicPower, Rucelf та інші.