Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Який стабілізатор вибрати для газового казана?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 19-10-2022

Стабілізатор для котла

Мешканці України дедалі частіше звертаються до пристроїв стабільного електроживлення, щоб захистити своє обладнання від перепадів напруги. Одні вважають за краще захистити весь будинок, встановлюючи потужні стабілізатори, коли як інші обмежуються затребуваним і, можливо, дорогим пристроєм - газовим котлом.

Незважаючи на те, що захист потрібний всій техніці, ми розглянемо, який стабілізатор вибрати для газового котла, щоб той пропрацював дійсно довго і безвідмовно, не залишивши Вас без опалення та гарячого водопостачання в невідповідний момент.

Дізнатися ціни

Основні види стабілізаторів

Перш ніж підбирати відповідний стабілізатор, варто розглянути представлені на ринку України типи.

І так, які є категорії стабілізаторів напруги. У професійній сфері найбільш популярні інверторні стабілізатори. Ці пристрої працюють за принципом, схожим на on-line ДБЖ. Принцип роботи таких стабілізаторів полягає в тому, що нестабільний вхідний сигнал ніяк не надходить на вихід, він живить для генерації чистої синусоїди 220В за допомогою інвертора. Завдяки тому, що вихідний сигнал, будучи згенерованим з нуля, фактично не має нічого спільного з нестабільним вхідним, ми отримуємо стабільний вихід незалежно від коливань в мережі живлення. Навіть різкі стрибки не впливають на вихід. Інверторні стабілізатори дуже дорогі, тому для побутової техніки та електроніки не застосовуються.

У споживчому сегменті популярні більш доступні стабілізатори, що працюють на основі автотрансформатора. Сенс у тому, що, маючи регульований трансформатор, ми можемо регулювати вихідну напругу шляхом зміни коефіцієнта трансформації. За способом зміни цього коефіцієнта трансформаторні стабілізатори напруги поділяються на 3 типи:

  • Сервопривідні. Найпростіше такі стабілізатори описати як автоматичний ЛАТР. Тут регулювання вихідної напруги здійснюється шляхом переміщення струмознімач по поверхні обмотки трансформатора. Автоматика за допомогою сервомотора намагається максимально швидко встановлювати струмознімач у частину обмотки, де знімається найближче до 220В значення.
  • Релейні. Навіщо переміщати якісь струмознімач, якщо можна заздалегідь вивести з кількох точок обмотки висновки і просто комутувати за допомогою реле той з них, де напруга найближча до 220В? Так і працюють релейні стабілізатори напруги. Очевидною перевагою такого рішення є швидкість регулювання, коли як недолік полягає в не найвищій точності та наявності кроку між ступенями.
  • Електронні. Це сучасніший аналог релейних стабілізаторів, де електромагнітні реле замінені на симетричні тиристори. Завдяки цьому стабілізатори стали ще швидше, безшумніше та надійніше. Мінусом є ціна.
Стабилизатор для котла

Як вибрати стабілізатор для котла

Щоб вибрати стабілізатор, слід подумати, які критерії вибору стабілізатора газового котла.

Перше, на що завжди звертається увага – це потужність споживача. Електричний стабілізатор повинен бути хоча б на 30% потужнішим з двох причин. По-перше, постійна робота під максимальним навантаженням може негативно позначитися на знос обладнання. По-друге, потужність стабілізаторів на основі автотрансформатора залежить від вхідної напруги. Коли трансформатор працює на позитивному коефіцієнті трансформації (більше одиниці) для компенсації просідань, його максимальна потужність зменшується. Деякі виробники вказують мінімальну потужність, проте здебільшого в характеристиках зазначена лише номінальна при 220В, а мінімальну Ви повинні враховувати самостійно. Таким чином, для газового казана потужністю 300Вт сміливо беремо 500-ватний стабілізатор.

Тепер настав час подумати про точність стабілізації. Не довго аналізуватимемо конструкцію газових котлів і просто констатуємо, що ідеальна точність вихідної напруги котлу не потрібна. Достатньо підтримувати напругу живлення не більше 220В з відхиленнями трохи більше 10%. Оскільки 10% забезпечують навіть бюджетні стабілізатори, робимо висновок, що переплачувати за високу точність немає жодної необхідності. А ось за що є необхідність переплатити – то це за робочий діапазон стабілізації. Цей параметр характеризує відхилення вхідної напруги, при яких вихід відповідатиме заявленій точності. Чим ширший робочий діапазон, тим вища ймовірність того, що навіть за сильних відхилень стабілізатор не здійснить захисне відключення.

І останнє за списком, але не за значенням – тип стабілізатора. Ми не просто так їх розглянули. Це головний ціноутворюючий фактор для стабілізатора напруги. Оптимальним рішенням з погляду співвідношення ціна/ефективність є ступінчасті стабілізатори (релейні та електронні зі ступінчастим автотрансформатором). Якщо котел встановлений в окремому приміщенні (котельня), можна зупинитись на стабілізаторі релейного типу. Клацання, що видаються електромагнітними реле, Вас не турбуватимуть. В іншому випадку варто задуматися над встановленням моделі електронного типу. Такий стабілізатор дорожчий, але за рахунок невисокої потужності ціна залишається більш ніж демократичною. Тим більше, що дорогі моделі з великою кількістю щаблів вибирати необов'язково.

Таким чином, якщо Ви бажаєте захистити газовий котел від перепадів напруги, зверніть увагу на бюджетні стабілізатори із ступінчастим принципом регулювання. Це швидкі та дуже надійні пристрої, які не дозволять навіть різким коливанням нашкодити котельному устаткуванню. Деталі реалізації, будь то спосіб монтажу (поличний або навісний), пристрої індикації та управління, вибирайте на свій смак та бюджет.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Який стабілізатор вибрати для газового казана?Який стабілізатор вибрати для газового казана?Який стабілізатор вибрати для газового казана?Який стабілізатор вибрати для газового казана?Який стабілізатор вибрати для газового казана? (0)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все