Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 09-01-2023
Рейтинг статті: (966)

ДБЖ

На початку двохтисячних мешканці України почали масово обзаводитися комп'ютерами. Найчастіше це була неймовірно бажана іграшка для дітей та підлітків. Зараз ПК користуються люди різного віку як у професійних чи навчальних, так і в розважальних цілях. І, напевно, практично кожен із користувачів стикався з ситуацією, коли під час виконання будь-якого завдання система раптово вимикається у зв'язку з маніпуляціями комунальників в електрощитовій, або через виникнення аварійної ситуації з боку постачальника електроенергії.

Зіткнувшись із нестабільною роботою мережі, відключення системи - це ще відносно сприятливий результат. Напевно, Ви чули скарги споживачів на вихід комплектуючих з ладу після мережевих коливань. Це призводить до того, що споживачі все частіше обзаводяться додатковим захистом, який здатний забезпечити стабільну роботу системи незалежно від стану мережі живлення. Цим захистом є джерело безперебійного живлення. Серед усіх видів безперебійників найбільшою популярністю користуються ДБЖ для домашнього комп'ютера. Далі ми розберемося, що це зумовлено, і навіть розглянемо основні характеристики безперебійників. Звичайно ж, не залишимо поза увагою і питання, яке, судячи з відгуків, дуже часто хвилює споживачів: як вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера. Скориставшись отриманими знаннями та зручними фільтрами пошуку інтернет-магазину «Вольтмаркет», Ви можете купити відповідне джерело безперебійного живлення для домашнього комп'ютера за вигідною ціною з доставкою у Київ, Харків, Дніпро, Одесу та інші міста України.

Дізнатися ціни

Що дає безперебійник

ДБЖ для домашнього комп'ютераЩоб відповісти на питання про те, як вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера, ми надійдемо наступним чином: спершу розглянемо характеристики та можливості захисту, якими наділені безперебійники різних типів, а потім зіставимо це з тим, які вимоги до джерела живлення пред'являє ПК, тим самим визначившись із вибором.

Почнемо з типу (класу) ДБЖ. Розглядаючи параметри безперебійника, не можна не згадати, які типи ДБЖ доступні на даний момент. У побутовій сфері найбільш поширені безперебійники класів OFF-LINE та line-interactive. Принцип роботи даних ДБЖ полягає в тому, що у них є два ланцюги живлення: мережа та АКБ. Споживач завжди працює від однієї з них. Більшість часу безперебійник буде працювати від мережі, пропускаючи вхідну напругу в транзитному режимі до споживача. Між OFF-LINE і line-interactive є лише невелика різниця, яка полягає в тому, що перші ніяк не взаємодіють із мережевою напругою, а другі - здійснюють її стабілізацію. Проте загальний принцип роботи однаковий. При нормальних параметрах мережі ланцюг акумулятора неактивний, а зарядний пристрій підтримує високий рівень заряду АКБ. Що таке нормальні параметри мережі? Це певний діапазон вхідної напруги, порушення якого призводить до переходу ДБЖ в автономний режим. Для кожної моделі безперебійника цей діапазон найчастіше встановлено, хоча існує чимало моделей, наприклад Volter ДБЖ-300, які дозволяють встановлювати значення на власний розсуд.

І так, якщо відбудеться порушення робочого діапазону, ДБЖ OFF-LINE і line-interactive здійснюють негайний перехід в автономний режим, який полягає в комутації ланцюга акумулятора. Процес комутації займає лічені мілісекунди (зазвичай від 4 до 20 мс), тому споживач не помітить і продовжить працювати. Живлення, зрозуміло, здійснюється не безпосередньо від акумуляторів, так як постійний струм, що знімається з клем, непридатний для домашнього комп'ютера і будь-якої іншої техніки. Завдання перетворення постійного струму на придатний для роботи змінний виконує інвертор. Споживач буде працювати від акумулятора з інвертором, доки напруга не повернеться до робочого діапазону. Таким чином, робота ДБЖ головним чином полягає у своєчасній комутації споживача на ланцюг АКБ та назад.

Якщо йдеться про промисловість, то тут зазвичай використовуються ON-LINE ДБЖ. Жодної комутації тут немає і близько. Щоб зробити вихідну напругу ідеальною незалежно від параметрів вхідного, здійснюється її подвійне перетворення. Спочатку в постійний струм, а потім знову в змінний за допомогою інвертора. У разі порушення робочого діапазону інвертор братиме постійний струм з акумуляторів, які знаходяться в одному ланцюзі з випрямлячем. У контексті вибору ДБЖ для домашнього комп'ютера ON-LINE безперебійники нас хвилюють найменше, оскільки це суто професійні пристрої для особливо чутливих та затребуваних споживачів.

ДБЖ для домашнього комп'ютера Luxeon

Вибрати непрофесійний ДБЖ досить просто, тому що відсутня необхідність у різних мережевих інтерфейсах та інших додаткових можливостях інтеграції до систем автоматики. Нас цікавить лише кілька параметрів. Першим та головним, як завжди, є потужність. Дивіться, скільки споживає те чи інше обладнання за паспортом, і вибираєте ДБЖ трохи потужніше за цю цифру. Після потужності слід звернути увагу на синусоїдність струму на виході інвертора в автономному режимі. Вона може бути правильною та модифікованою. ДБЖ з правильною синусоїдальністю пояснення не потребують. ДБЖ з модифікованою синусоїдальністю струму видають сигнал ступінчастої форми. Переваги таких безперебійників у набагато нижчій ціні, проте сфера їх застосування дещо обмежена, тому що не всі споживачі можуть нормально працювати від ступінчастого сигналу (котли, насоси тощо). Та й заключною характеристикою з основної "трійки" є спосіб підключення акумуляторів. Одні безперебійники мають вбудовані батареї в комплекті, інші - вимагають підключення зовнішньої АКБ.

Даний список з трьох параметрів, звичайно ж, багато не враховує, проте якщо Ви ставите питання, як вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера, то цього цілком достатньо.

Що потребує комп'ютер

І як вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера? Звичайно ж, розглянувши вимоги, які пред'являються останнім. Розглянемо їх у тому порядку, як і характеристики безперебійників.

Якою потужністю має бути ДБЖ для домашнього комп'ютера? Все дуже просто: системний блок споживає не більше ніж зазначена на блоці живлення цифра. Крім "заліза", для роботи Вам потрібний монітор. Відповідно, Вам треба підсумувати дані, написані на блоці живлення системного блоку та монітора. Більше, ніж цей показник, комп'ютер не споживатиме. І, в принципі, немає необхідності вибирати модель із запасом за потужністю, тому що сам комп'ютерний блок живлення зазвичай значно потужніший, ніж вимагають комплектуючі. Решта периферії (принтери, аудіосистема) найчастіше підключається до мережного фільтра, минаючи безперебійник.

Далі за списком іде інвертор. Тут все ще простіше, ніж із потужністю. Комп'ютер відноситься до тих пристроїв, які не чутливі до форми сигналу, що є наслідком наявності самого блоку живлення на вході як системного блоку, так і монітора. Блок живлення "перетравлює" сигнал, перетворюючи його на постійний струм для подальшої подачі на електронні компоненти. Таким чином, від ступінчастої синусоїди нічого не залишається. Це величезний плюс для споживача, тому що немає жодної необхідності для домашнього комп'ютера встановлювати дорогі ДБЖ із правильною синусоїдальністю струму. Судячи з відгуків багатьох покупців, завдяки доступній ціні вони вирішують купити захист для ПК.

А що щодо автономності? Чим триваліша автономна робота, тим краще? Хоч би як. ПК - це не опалювальний котел, і його автономна робота протягом багатьох годин не потрібна. Щоб забезпечити відмінну автономність, встановлюється ДБЖ із зовнішнім підключенням батарей та, відповідно, блок акумуляторів високої ємності. Якщо Ви хочете вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера, чи Вам це потрібно? По-перше, де стоятимуть потужні зовнішні батареї? А по-друге, навіщо потрібна тривала автономність? У більшості випадків, відключення системи виникає при короткочасному знеструмленні мережі або у разі глибокого просідання напруги. ДБЖ із вбудованими акумуляторами запросто з цим впорається. Якщо ж відключення нестиме тривалий характер, наданої безперебійником автономності в 10-20 хвилин цілком достатньо для збереження всіх необхідних даних та нормального завершення роботи.

Отже, яким буде результат? Ми розглянули, як вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера. Якщо коротко, то найбільш прийнятним варіантом буде лінійно-інтерактивний безперебійник відповідної потужності з модифікованою синусоїдальністю струму та вбудованими батареями. Саме лінійно-інтерактивний, тому що тільки серед безперебійників цього типу можна знайти моделі з модифікованою синусоїдальністю струму. OFF-LINE та ON-LINE зазвичай видають правильний синус. Звичайно, невибагливість комп'ютера дозволяє без роздумів вибрати абсолютно будь-який ДБЖ, який підходить за потужністю, проте навіщо платити за щось функціональніше, коли підійде доступна модель? Правильний підхід до вибору ДБЖ – це знайти найбільш доступну модель серед тих, які відповідають вимогам споживача.

Для більшої наочності, наведемо кілька прикладів популярних ДБЖ для домашнього комп'ютера.

LogicPower 850VA-6PS - чудовий вибір для комп'ютера, що є мережевим фільтром, у якого три розетки працюють від мережі із захистом від перенапруги, а інші три розетки, до того ж, забезпечують автономну роботу. У цей пристрій потужністю 510 ват вбудований 12-вольтовий акумулятор на 8 Ач, якого достатньо для 10-15 хвилин автономної роботи.

Luxeon UPS-1000D - серйозний конкурент вищезгаданому безперебійнику, що забезпечує майже таку ж потужність (600 Вт), проте має на борту два 12-вольтові акумулятори на 7 Ач і функціональний РК-дисплей з підсвічуванням.

Дані приклади пов'язують між собою два основних фактори: обидва вони мають вбудовані акумулятори та інвертори, що видають модифіковану синусоїду струму, що позитивно позначається на їх ціні. В інтернет-магазині електротехніки «Вольтмаркет», крім даних моделей, є величезна кількість аналогів як для домашнього комп'ютера, так і для інших цілей, які можна купити за вигідною ціною з доставкою в Київ, Харків, Дніпро, Одесу та інші міста України.

ДБЖ

Рейтинг статті: Як вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютераЯк вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютераЯк вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютераЯк вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютераЯк вибрати ДБЖ для домашнього комп'ютера (966)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все