Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як вибрати безперебійник

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 09-01-2023
Рейтинг статті: (761)

Час іде, і технології для сучасної людини стають все більш популярними. Висока затребуваність різного електроустаткування призводить до ще більшої затребуваності електроенергії, необхідної для роботи. Наслідки відключення електрики можуть бути різними: в будинку не буде працювати котел опалення і, відповідно, не буде гарячої води. В офісах вимикаються комп'ютери, тим самим перервавши основну діяльність його працівників. У промисловості зупиниться технологічне обладнання та відключаться контролери, що може мати найрізноманітніші наслідки.

Незважаючи на те, що серйозні збитки зупинки обладнання завдають тільки в промисловості, навіть відключення домашньої техніки завдає серйозного дискомфорту. Все це говорить про неймовірну залежність будь-якої діяльності від електроенергії. Адже звичайне відключення електропостачання - це далеко не найгірший варіант розвитку подій. Для електромереж Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших великих міст України характерні постійні перепади напруги. І якщо зазвичай вони серйозної загрози для споживача не становлять, виникнення будь-якої аварійної ситуації на підстанції чи ЛЕП може призвести до найнеприємніших наслідків. При виникненні глибокого просідання напруги обладнання здебільшого просто вимкнеться, що промисловості неприпустимо. Сильний сплеск напруги значно гірший - споживачі можуть згоріти.

Нестабільна мережа може, як бачите, принести чимало сюрпризів. Причому далеко не завжди з вини обслуговуючих організацій. Саме тому передбачити виникнення перепадів напруги або знеструмлення мережі неможливо. Це забезпечує високий попит на пристрої захисту, серед яких найбільш функціональними є ДБЖ. Фахівці промислових підприємств навряд чи мають проблеми з вибором відповідної моделі, проте звичайні жителі України, судячи з відгуків та гілок обговорення на форумах, нерідко цікавляться, як вибрати безперебійник. Ми розглянемо найважливіші характеристики та різновиди ДБЖ, які Ви згодом можете купити за вигідною ціною в інтернет-магазині електротехніки «Вольтмаркет».

Дізнатися ціни

Чому важливо знати, як вибрати безперебійник

Безперебійник є складовим багатофункціональним пристроєм, який повинен забезпечувати споживача стабільним харчуванням за будь-яких обставин. Завдання, здається, не з легких, проте правильно підібраний ДБЖ з нею запросто впорається.

Ось чому бажано знати, як вибрати безперебійник:

 

  • Джерело живлення, яким є ДБЖ, має відповідати тим вимогам, які висуває споживач. В іншому випадку обладнання або не працюватиме, або працюватиме некоректно. Крім обов'язкових вимог, існують параметри, які так чи інакше впливають на роботу безперебійника. Через незнання основних характеристик, Ви легко можете їх упустити.
  • Якщо Ви знаєте, як вибрати безперебійник, Вам вдасться значно заощадити. Бездумний вибір ДБЖ з найкращими характеристиками – це дуже поганий та витратний підхід. Вам необхідно чітко знати, що потрібно від безперебійника, та вибрати модель із відповідними характеристиками. Не більше, щоб не переплачувати, і не менше, щоб пристрій працював коректно.

Зараз ми пройдемося за основними технічними характеристиками та типами ДБЖ, щоб Ви знали, як вибрати безперебійник і на що звертати увагу. Варіант, що сподобався, можна випробувати в магазинах «Вольтмаркет», що працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.

UPS

Що важливо знати про ДБЖ

Безперебійник KSTAR UB100 10kVa

Безперебійники, особливо просунуті, мають величезну кількість параметрів, які запросто можуть заплутати рядового споживача. Найбільш правильний підхід до вибору ДБЖ - це відфільтрувати всі непотрібні варіанти за найважливішими характеристиками, після чого зробити вибір на основі особистих переваг і вимог до приладу.

Перше, на що слід звернути увагу при виборі безперебійника - це обладнання, яке Ви хочете захистити. Відповідно, спочатку ми виберемо номінальну потужність та кількість фаз ДБЖ. Як однофазні, так і трифазні безперебійники випускаються у широкому діапазоні потужностей. Існують також моделі, які одержують на вході три фази 380В, а видають одну фазу 220В. Яскравий приклад - безперебійники KSTAR лінійки UCR 3/1.

Визначившись із силовими показниками безперебійника, перейдемо до його автономності, яка не менш важлива. З точки зору часу автономної роботи ДБЖ можуть виконувати два завдання: запобігати зупинці обладнання при короткочасних перебоях електропостачання, або забезпечувати тривале резервне харчування. Тривале резервне живлення можливе лише за наявності зовнішніх акумуляторів та малої потужності споживача. Яскравим прикладом таких безперебійників є ДБЖ для котла із зовнішнім підключенням АКБ. Підключивши батарею високої потужності Ви зможете забезпечити багато годин автономної роботи котельного обладнання при відключенні централізованого електропостачання. Безперебійники із вбудованими АКБ призначені для захисту споживача при короткочасних несправностях у мережі. Прикладом можуть стати ДБЖ для комп'ютера, завдання яких - дати користувачеві зберегти дані і вимкнути систему. Всі промислові безперебійники, хоч би якими були їхні зовнішні акумуляторні блоки, не здатні забезпечити тривалу автономну роботу через високу потужність споживача. У зв'язку з цим, такі безперебійники надають захист при короткочасних просіданнях, або живлять споживача з знеструмлення мережі до запуску дизельного генератора, який може безперервно забезпечувати роботу устаткування. Якщо Ваш вибір упав на безперебійники із зовнішнім підключенням АКБ, то, звертаємо увагу, батареї в комплект постачання не входять. У нас Ви можете за вигідною ціною купити акумулятори тягові гелеві, призначені спеціально для безперебійників.

Потужність та фази - є. Спосіб підключення АКБ – є. Далі – черга інвертора. Коли безперебійник перетворюється на режим автономної роботи, то перетворення постійного струму акумуляторів на змінний здійснює саме інвертор. Залежно від цінового сегмента, ДБЖ можуть встановлюватися інвертори з різними вихідними характеристиками. Ми говоримо безпосередньо про форму вихідного сигналу, а чи не потужності. В ідеалі, постійний струм АКБ повинен бути перетворений на правильну і красиву синусоїду (або 3 синусоїди) із частотою 50 герц. Така схема перетворення має найнижчу ціну і, до речі, потрібна які завжди. Наприклад, багато побутових споживачів абсолютно не чутливі до форми вхідної напруги через наявність блоку живлення. Якщо Ви, скажімо, хочете купити безперебійник для комп'ютера, навіщо Вам чиста синусоїда, яка зовсім не потрібна, коли можна значно заощадити? У таких випадках оптимальним варіантом є безперебійники з модифікованою вихідною синусоїдою. Ціна такого рішення може бути вдвічі нижчою, що й забезпечує його популярність.

Тепер, в принципі, ви знаєте, як вибрати безперебійник. Основних характеристик, як бачите, зовсім небагато, але, визначившись хоча б з ними, ДБЖ гарантовано коректно працюватиме з необхідним споживачем. Далі можна приступити до розгляду менш важливих параметрів, які можуть стати Вам у нагоді. Крім того, ми ще не обговорили доступні на ринку України типи безперебійників. Вони були залишені на потім, оскільки принцип роботи ДБЖ далеко не завжди відіграє важливу роль, коли всі вищезгадані показники відповідають вимогам споживача. Проте, коротко пробіжимося основними типами ДБЖ.

Безперебійник LOGICPOWER LPM-L1550VAБезперебійник LOGICPOWER LPM-L1550VA

Найпопулярнішим, з огляду на відгуки українських покупців, є тип line-interactive. Дані безперебійники під час роботи від мережі здійснюють стабілізацію напруги. Однак, не це забезпечило їхню популярність. Вся справа в тому, що тільки лінійно-інтерактивні ДБЖ мають інвертор з модифікованою синусоїдою. Дані безперебійники дуже доступні та підійдуть для більшості побутових споживачів. Тим не менш, будьте уважні і, перш ніж купити ДБЖ з модифікованою вихідною синусоїдою, переконайтеся, що потенційний споживач невибагливий до якості харчування. Інший популярний у побуті тип безперебійників – це OFF-LINE. У них немає стабілізації, як у вищезгаданого типу, проте ціна дещо вища. Це пов'язано з тим, що дані ДБЖ завжди випускаються з інвертором, що видає правильну синусоїду на виході. Безперебійники OFF-LINE найчастіше встановлюються для котельного обладнання. Найбільш функціональними та просунутими є моделі типу ON-LINE. Реалізуючи принцип подвійного перетворення, вони завжди видають на виході ідеальний за характеристиками електричний сигнал, завдяки чому їх застосування виправдане захисту найбільш чутливого і затребуваного устаткування.

Як то кажуть, попереджений – значить озброєний! Знаючи, як вибрати безперебійник, Ви не упустите з уваги щось важливе і зможете купити ту модель, яка відповідає вимогам, що висуваються, і, при цьому, має демократичну ціну. У разі виникнення сумнівів, Ви завжди можете проконсультуватися зі спеціалістами інтернет-магазину «Вольтмаркет», або випробувати товар особисто, відвідавши наші стаціонарні магазини.

Рейтинг статті: Як вибрати безперебійникЯк вибрати безперебійникЯк вибрати безперебійникЯк вибрати безперебійникЯк вибрати безперебійник (761)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все