Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Використання ДБЖ без акумулятора

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 18-10-2022
Рейтинг статті: (6408)

Джерело безперебійного живлення стало незамінним пристроєм практично на будь-якому виробництві і невтомно набирає популярності у побутовій сфері. Сучасні UPS стають все доступнішими пересічному користувачеві, що і забезпечує їх затребуваність.

Головна відмінність ДБЖ від інших засобів захисту від нестабільного електроживлення полягає в можливості забезпечити автономну роботу споживача за рахунок акумуляторної батареї або блоку батарей. Найчастіше це свинцево-кислотні гелеві акумулятори (автомобільний акумулятор використовувати не рекомендується з низки причин). Не завжди акумулятори вбудовуються в корпус безперебійника. Дуже часто виробник дає користувачеві можливість підключити зовнішні АКБ необхідної ємності та забезпечити ту автономність, яка потрібна для вирішення конкретного завдання. Але іноді АКБ під рукою немає, тоді як перевірити працездатність ДБЖ без акумулятора? Чи може взагалі безперебійник працювати без батарей і чи є у цьому практичне значення? Спробуємо розібратися у цьому питанні.

Дізнатися ціни

Чи дозволяє конструкція ДБЖ працювати без акумулятора

Існує три основні типи ДБЖ: off-line, on-line та line-interactive. Стисло розглянемо теоретичну можливість безперебійника кожного з типів працювати без АКБ.

  • Offline. Безперебійники цього типу працюють за аналогією з реле напруги: коли мережа має нормальні параметри напруги, контакт замкнутий. Тільки на відміну від реле при неприпустимих параметрах мережі контакт не просто розмикається, а перемикається на живлення від резервного ланцюга, що складається з акумуляторів та інвертора. Таким чином, теоретично робота від мережі без підключення АКБ можлива.
  • Line-interactive. Такі ДБЖ дуже схожі на off-line, тільки ось основний ланцюг живлення від мережі доповнює стабілізатор напруги. Тобто тепер споживач не тільки переходить на харчування від АКБ при досягненні того чи іншого номіналу напруги, а й здійснює стабілізацію за допустимих відхилень напруги. Відповідно, робота від мережі без АКБ також можлива.
  • On-line. Найсучасніші безперебійники, які працюють за принципом подвійного перетворення. Мережева напруга перетворюється на постійний струм і потім знову інвертується, але вже ідеальний за якістю сигнал. У цій схемі акумулятор знаходиться між випрямлячем і інвертором у тому ж ланцюзі, відповідно він завжди заряджається від випрямляча, коли той видає постійний струм, і живить споживача, коли з якихось причин випрямляч нічого не видає. Як і вище, теоретично робота без АКБ можлива і тут. Самые современные бесперебойники, работающие по принципу двойного преобразования. Сетевое напряжение преобразуется в постоянный ток и затем снова инвертируется, но уже в идеальный по качеству сигнал. В данной схеме аккумулятор находится между выпрямителем и инвертором в той же цепи, соответственно он всегда подзаряжается от выпрямителя, когда тот выдает постоянный ток, и питает потребителя, когда по каким-то причинам выпрямитель ничего не выдает. Как и в случаях выше, теоретически работа без АКБ возможна и тут.

ДБЖ зсередини

Від теорії – до практики

Реальність виявляється куди прозаїчніше, ніж теорія. У більшості випадків, намагаючись відключити зовнішній акумулятор або витягти вбудовані (для заміни, наприклад), Ви зіткнетеся з такою перешкодою, як самодіагностика безперебійника. Практично кожен гарний ДБЖ перед запуском діагностує свій стан, зокрема стан акумуляторних батарей. Це дуже корисна функція, але у разі відсутність АКБ буде сприйнято безперебійником як несправність. Таким чином, запустити ДБЖ, швидше за все, не вдасться.

Тоді як змусити ДБЖ працювати без акумулятора? Радіоаматори вже встигли придумати безліч способів обдурити систему, проте жодна з них не є безпечною, тому рекомендувати щось із цього не будемо. Якщо робота без АКБ з якихось причин є вкрай важливою, то єдиним правильним варіантом буде купити такий безперебійник, для якого функціонування без акумулятора передбачено виробником. До таких ДБЖ, наприклад, відноситься RUCELF UPI-400-12-EL V2.0.

Ряд безперебійників може включатися без АКБ "неофіційно", але тоді високої стабільності та якості роботи від пристрою краще не чекати.

Чи є сенс у роботі без акумулятора

Теоретично робота без акумулятора може мати сенс для тих безперебійників, які покращують якість електричного сигналу. Це лінійно-інтерактивні та on-line ДБЖ. Насправді ж краще подумати про встановлення інших спеціалізованих засобів захисту.

Наведемо приклад. Більшість лінійно-інтерактивних джерел безперебійного живлення мають в основному ланцюга простий ступінчастий стабілізатор, який не відрізняється ні передовою точністю, ні широким робочим діапазоном. При роботі без АКБ інвертор, зарядний пристрій та "мозки" приладу, які становлять основну вартість, будуть не задіяні. За аналогічну вартість можна купити відмінний електронний стабілізатор напруги, який не тільки перевершуватиме за точністю і робочим діапазоном, але й запропонує значно більшу потужність. Також на ринку представлено безліч преміальних стабілізаторів, які працюють у режимі подвійного перетворення, як це роблять джерела безперебійного живлення on-line. А функціонал off-line ДБЖ без акумулятора запросто замінить дешеве реле напруги з більшою потужністю.

Тобто робота безперебійника без акумуляторних батарей можлива і іноді навіть офіційно. Тим не менш, це повністю позбавлене сенсу, так як з функціями, які може виконувати ДБЖ без акумулятора, куди краще впорається набагато доступніший засіб захисту, призначений саме для конкретного завдання. Тому навмисно купувати безперебійник для роботи без акумулятора немає сенсу. Максимум – це коли АКБ вийшли з ладу, а хоч би базовий захист до появи заміни потрібний. І то тільки в тому випадку, якщо для роботи безперебійника без АКБ не потрібно винаходити "милиці".

Якщо ДБЖ потрібно просто перевірити, то куди краще знайти хоча б якесь джерело постійного струму з необхідним номіналом напруги.

ups

Рейтинг статті: Використання ДБЖ без акумулятораВикористання ДБЖ без акумулятораВикористання ДБЖ без акумулятораВикористання ДБЖ без акумулятораВикористання ДБЖ без акумулятора (6408)

Ваша оцінка:

Використання ДБЖ без акумулятора 3 из 5 на основе 2 оценок.
1

нема відповіді роботи ИПБ без акумулятора!

Какой то ИБП может работать, какой-то не может, а работа какого то не имеет смысла

5

файно

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все