Через велику кількість запитів, ми не встигаємо обробляти телефонні дзвінки. Робіть будь ласка замовлення на сайті, ми обов‘язково зателефонуємо по кожному замовленню, проконсультуємо, підберемо потрібний товар, або за потреби, скасуємо замовлення. Дякуємо за розуміння!
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Види реле часу

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 16-01-2023
Рейтинг статті: (2407)

Реле напруги

Життя сучасної людини суворо організоване та протікає відповідно до певного графіка. Нам доводиться практично щодня робити безліч тих самих рутинних дій різного ступеня важливості. А що, якщо частину цих дій можна автоматизувати шляхом керування живленням за заздалегідь заданою програмою? Це дозволить не тільки спростити собі життя, переклавши частину завдань на автоматику, але і в деяких випадках виключити людський фактор при виконанні завдання, що повторюється в часі, або економити електроенергію, відключаючи живлення в проміжки часу, коли обладнання не використовується. Найпростіше автоматичне управління живленням доступне будь-якому пересічному споживачеві — для цього зовсім не потрібні будь-які дорогі програмовані контролери. Пропонуємо до Вашої уваги реле часу. Дані прилади є найпростішим способом управління подачею живлення. Управління, як неважко здогадатися, здійснюється за часом, що задається користувачем. Реле часу — це доступний і функціональний додаток до популярної нині системи «розумний дім». Сфера застосування даних пристроїв дуже широка і часто обмежується лише фантазією, про що говорять численні відгуки, в яких покупці діляться своїм досвідом використання реле. Ознайомитися з можливостями реле часу, що цікавлять Вас, і випробувати їх роботу можна в магазинах «Вольтмаркет», що працюють у Києві, Харкові та Дніпрі. Купити ж будь-яке реле можна онлайн з доставкою по Україні. Перш ніж задуматися про покупку, слід ознайомитися з видами реле часу, тому що їх функціонал значно відрізняється і може не підійти до Ваших цілей. Коротко розглянемо, що таке реле часу та яких видів воно буває.

Дізнатися ціни

Принцип дії реле часу та його види

Електромагнітне реле - це традиційний пристрій, що складається з котушки, що намагнічує, і контактів (подробиці фізичної будови опустимо). Його завдання в будь-яких системах автоматики завжди однакова - контролювати подачу живлення шляхом замикання та розмикання вихідного контакту при впливі на котушку сигналу, що управляє. Різниця полягає в тому, за яких умов подається цей сигнал, що управляє. У системах автоматики сигнал подає контролер, у реле напруги умовою розриву контакту є надмірно низька чи висока напруга, а реле часу контрольованим параметром є, як несподівано, саме час. Іншими словами, користувач встановлює періоди спрацьовування реле за часом, відповідно до яких вбудований у прилад контролер подає керуючий сигнал на котушку електромагнітного реле, а воно, у свою чергу, замикає та розмикає свій контакт, тим самим керуючи подачею живлення на споживача.

Реле часу Рубіж

Через можливість скласти власну програму роботи, реле часу часто називають таймерами, що програмуються. Залежно від того, який функціонал, що настроюється, пропонує таймер, можна виділити кілька видів реле часу. Коротко пробіжимося по кожному із них.

Даний вид таймера дуже популярний у промисловій сфері і нерідко застосовується з побутовою метою, судячи з відгуків покупців. Назва свідчить, що такі реле часу працюють циклами. Адже не може цикл тривати нескінченно, так? Його має щось запустити, а після закінчення певного часу він має закінчитися. Логічно припустити, що початком циклу служить якийсь керуючий сигнал. Залежно від моделі реле часу, роль сигналу управління може грати практично будь-що. Наприклад, реле часу Рубіж РВУ-16 підтримує два типи керуючих сигналів: 220В змінного струму, або 12-24В постійного струму, які подаються на певні клеми. Після подачі сигналу керування таймер починає відлік з нуля, замикаючи і розмикаючи контакт реле відповідно до заданої Вами періодичністю. Деякі реле часу, які також відносять до циклічних, наприклад, Новатек-Електро РЕВ-201, служать виключно для здійснення затримки після подачі харчування. Таке рішення зазвичай працює у складі промислових систем автоматики.

Данный вид таймеров уже ближе к бытовому применению, нежели циклические реле. Под бытовым применением имеется в виду любое, отличное от промышленного, например квартира, дом, дачный участок, офис, муниципальное учреждение и так далее. Как в предыдущем случае, так и во всех последующих, название данного вида реле говорит само за себя. Суточное реле времени позволяет настроить режим работы потребителя по времени суток. Вы устанавливаете временные интервалы работы оборудование, и суточный таймер обеспечит своевременную подачу питания с этим графиком. Отличный пример суточного реле времени — Рубеж ТМ-16С2. Данный прибор позволяет установить до 99 команд на сутки. На следующий день программа повторяется. Крайне полезной особенностью этого таймера от Рубеж является наличие двух независимых каналов. Другими словами, этот прибор сочетает в себе сразу два реле времени, которые работают независимо друг от друга.

Ці таймери є закономірним розвитком добових реле. Тижневі реле часу дозволяють користувачеві встановити режим роботи на тиждень, враховуючи, при цьому, вихідні, що логічно, оскільки режим у ці дні може значно відрізнятися від будніх. Для реалізації програми на тиждень дані таймери мають значно більший запас команд (подій), ніж аналоги добового виду. Наприклад, тижневе реле часу Adecs ADC-0420-40 дозволяє зберігати до 255 команд. Важко уявити, щоб такої кількості команд не вистачило. Серед особливостей даного таймера можна відзначити наявність двох LED-дисплеїв, що є рисою таймерів і реле напруги Adecs.

Реле часу Adecs

Сенс реле часу цього виду такий самий, як і в тижневих, але з різницею в кількості. Ви можете налаштувати режим роботи споживача з високою точністю на цілий рік! Новатек-Електро РЕВ-302, наприклад, для цього має запас пам'яті аж на 5000 подій!

Реле часу Новатек-Електро РЭВ-303Таймери цього виду - це найбільш функціональні пристрої, які зазвичай поєднують у собі всі перераховані вище таймери. Важливою особливістю астрономічних реле часу є можливість контролювати навантаження зі сходу та заходу сонця. Щоб прилад знав, коли у Вашому регіоні відбувається схід та захід сонця, Вам потрібно попередньо ввести в нього свої координати. Завдяки наявності вбудованого астрономічного календаря та Ваших координат контролер розраховує час сходу та заходу сонця. З технічної точки зору час, що відповідає сходу і заходу, для астрономічного реле часу є тим самим сигналом, що і подача напруги на контакт для керуючого циклічного таймера. Ви можете використовувати цей сигнал у програмі як відправну точку для циклічної програми або проігнорувати, використовуючи прилад будь-яким іншим способом. Ідеальним прикладом, який показує всі можливості астрономічного реле часу, є Новатек-Електро РЕВ-303. Крім функціоналу всіх перелічених вище таймерів, даний прилад поєднує в собі функції реле напруги, і навіть фотореле. Можливості цього приладу практично безмежні. Зважаючи на великі можливості, налаштування роботи цього таймера здійснюється через відповідне програмне забезпечення на комп'ютері - кнопок на лицьовій панелі самого реле явно недостатньо.

Ось ми познайомилися з основними видами реле часу. Залежно від Ваших цілей, підійде одна з них. Якщо треба все і відразу, то це Вам дасть астрономічний таймер. Наведемо кілька прикладів використання реле часу в побуті. Допустимо, Ви хочете оптимізувати витрати на роботу бойлера. Для цього Вам потрібно налаштувати режим роботи в ті проміжки часу, коли він дійсно потрібний. Наприклад, якщо всю середину дня нікого з членів сім'ї немає вдома, Ви можете автоматизувати процес його відключення на даний період часу. Для цього чудово підійде тижневе реле часу, що враховує графік вихідних днів. Організуючи автоматику для інкубатора, системи поливу та інших завдань у господарстві, можна встановити добове реле часу, яке дозволить виконувати те саме завдання з необхідною періодичністю щодня (поворот столу інкубатора, включення поливу). Астрономічні таймери найчастіше встановлюються для автоматики включення та відключення вуличного освітлення. Настає вечір - вмикається освітлення у Вашому дворі. Коли настає ніч, воно явно нікому не потрібно, тому його можна відключати після закінчення певної затримки після заходу сонця, наприклад через 3 години. З ранку, коли схід сонця починається пізно, Ви можете налаштувати таймер на включення освітлення за кілька годин до нього, щоб з комфортом вийти з дому на роботу. Після закінчення встановленої Вами затримки світло автоматично згасне. Вражає, чи не так? Адже це лише поодинокі приклади використання реле часу різних типів. Ви можете дізнатися про інші сценарії використання даних приладів з відгуків покупців, які активно діляться своїм досвідом. Придбати реле часу, що цікавить Вас, за вигідною ціною Ви можете в магазинах «Вольтмаркет», що працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі, або онлайн з доставкою по всій Україні.

Реле напруги Новатек-Електро

Крім виду, реле часу мають певні відмінності, куди варто звертати увагу. Якщо опустити тонкощі, такі як кількість програмованих подій, кількість каналів, додаткові можливості тощо, можна виділити два основних параметри: потужність і зовнішнє виконання. З потужністю все просто: навантаження не повинно споживати більше номінальної потужності реле, інакше на Вас чекає спрацювання захисту. Із зовнішнім виконанням все ще простіше: реле часу випускаються в корпусі, призначеному для встановлення на стандартну монтажну DIN-рейку або безпосередньо в розетку. Тут вибір залежить від масштабів споживача. Управління одного пристрою можна продати через розетку, а, наприклад, освітлення офісу потребує реле часу для монтажу в електрощитовій.

Если Вы не знаете, какой вид реле времени и с какими характеристиками выбрать, не стесняйтесь обращаться к нашим специалистам, которые всегда найдут наиболее подходящий для Вас вариант.

Рейтинг статті: Види реле часуВиди реле часуВиди реле часуВиди реле часуВиди реле часу (2407)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все