Ні виробництво, ні офіси взагалі ніяка організація не зможе нормально функціонувати за відсутності електропостачання. При цьому стабільну подачу електрики гарантувати ніхто не може як мінімум через високі ризики виникнення нештатних ситуацій, які нерідко призводять до тривалого знеструмлення мережі. У цьому випадку організація зазнає збитків у зв'язку з простоєм обладнання. У сучасному світі навіть у побутовій сфері потреба у роботі електрообладнання вкрай висока. Єдиний спосіб гарантовано забезпечити споживача електроенергією за будь-яких обставин – це встановити джерело резервного харчування, яке замінить основний у разі його несправності.
Цим джерелом можуть бути безперебійники, що працюють від акумуляторних батарей. Але скільки протягнуть АКБ під навантаженням у кіловати, десятки кіловат? Для тривалого резервного електропостачання це не варіант. І ось тут дуже корисними виявляються паливні генератори. Зокрема – дизельні. Сучасний дизельний генератор – це універсальний агрегат, здатний повністю замінити центральну мережу та забезпечувати навіть потужного промислового споживача автономною електроенергією.
Будь-які види дизельних генераторів доступні за вигідними цінами в інтернет-магазині електротехніки "Вольтмаркет" з можливістю кур'єрської доставки в Київ, Харків, Дніпро, Одесу та інші міста України.
Можливі альтернативи
Давайте спершу розглянемо переваги та недоліки альтернатив дизельним генераторам. Ми вже згадали джерела безперебійного харчування. Основне завдання даних пристроїв – це захист від нестабільного електроживлення та, що найважливіше, підтримка працездатності обладнання безпосередньо в момент знеструмлення мережі. Є чимало випадків, коли не можна переривати процес, і тут безперебійники - ідеальне вирішення проблеми. Але говорити про тривалу автономну роботу потужного споживача не доводиться. Акумулятори дуже обмежують автономність.
Іншим популярним джерелом резервного живлення є бензинові генератори. Вони відрізняються від дизельних, як не важко здогадатися, типом двигуна, а це, у свою чергу, призводить до сильних відмінностей у характеристиках. Бензинові генератори не такі популярні, як дизельні, і на це є свої причини. Головні переваги бензогенераторів – це доступність та компактність. Агрегат зі скромними габаритами може мати досить високу потужність і, при цьому, зберігати чудову мобільність. Але що з ними не таке? Чому вони не змогли завоювати таку саму популярність, як дизельні генератори? Виною тому є поєднання кількох факторів. Головним споживачем паливних електростанцій є промислова галузь. Як Ви знаєте, промислові потужності – це не кілька кіловат, а десятки, сотні та навіть тисячі. Бензогенератори потужніше приблизно 15 кВт просто не випускаються, у зв'язку з чим їх використання на промислових агрегатах дуже обмежене. Це чудові помічники в побутових та професійних цілях, але ніяк не в промисловості.
І так, що забезпечують дизельні генератори, завдяки чому вони стали настільки затребуваними у промисловості, що, у свою чергу, і зробило їх найпопулярнішими у світі? Перше – це, звичайно ж, необмежена потужність. Наприклад, у нашому інтернет-магазині можна купити дизельний генератор на 200 кВа і навіть потужніший. Крім потужності, потрібна висока надійність. І ось тут у дизельних генераторів немає конкурентів. Дизельгенератор здатний подолати вкрай тривалі навантаження. Він може грати роль первинного джерела електроенергії там, де мережа відсутня. У таких умовах величезну роль грає ресурс роботи, і тут теж все більш ніж чудово. Якщо йдеться про вироблення значних обсягів електроенергії, то не варто забувати і про її ціну. Дизельні генератори дозволяють отримувати найбільш доступну електрику завдяки високій економічності двигуна.
Отже, що в результаті? Дизельні генератори не мають конкурентів у промисловості завдяки високій потужності та іншим характеристикам. Це, до речі, не заважає їм конкурувати з бензиновими у побутовій та напівпрофесійній сфері. Існує чимало моделей малої та середньої потужності від 4 кВа, які можуть поборотися із бензогенераторами. Тут вже споживач вибирає сам: доступна ціна та висока мобільність проти економічності, надійності та довговічності. Багато про переваги того чи іншого типу генератора говорять самі покупці, які у відгуках діляться досвідом їх застосування. Яку альтернативу Ви не обрали, найкращі пропозиції завжди знайдете в магазинах електротехніки «Вольтмаркет», відкритих у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.
Види дизельних генераторів
Дизельні електростанції досить різноманітні і призначені для різних цілей, а значить існує деяка різноманітність їх видів. Ми розглянемо види дизельних генераторів з погляду основних критеріїв вибору, які відіграють найважливішу роль. Цих критеріїв зовсім небагато, оскільки багато з них сильно взаємопов'язані і розділити їх просто неможливо.
Потужність та мобільність. Почнемо розглядати види дизельних генераторів із потужності та мобільності. Ці параметри якраз підтверджують сказане вище, деякі критерії вибору сильно взаємопов'язані. В даному випадку зростання потужності знижує мобільність, і навпаки. У випадку з дизельними генераторами, при наближенні до 10 кВа про мобільність варто забути, коли як бензогенератори зберігають хорошу рухливість у всьому діапазоні потужностей, в чому їхня величезна перевага в побуті. Враховуючи орієнтованість більшості видів дизельних генераторів на роботу як резервне джерело, а не як мобільний помічник на дачній ділянці або будмайданчиках, низька мобільність не є серйозним недоліком. Генератор встановлюється за допомогою спецтехніки і чекає на введення в експлуатацію. Малопотужні моделі, у свою чергу, обладнані колесами транспортування і відмінно підійдуть для різних побутових і професійних завдань.
Кількість фаз. Очікувано, можна виділити два види дизельних генераторів - однофазні та трифазні. Практично будь-яка потужна дизельна електростанція призначена для роботи в трифазній мережі, що продиктовано затребуваністю 380В промисловості.
Запуск генератора. З точки зору способу запуску, можна виділити три види дизельних генераторів: з ручним запуском, електростартером і з автоматичним запуском. Розповідати про відмінності ручного та електричного запуску, думаємо, зайве. А ось автоматичний запуск набагато цікавіший. Більшість потужних стаціонарних дизельних електростанцій оснащуються цією опцією, що робить їхню експлуатацію вкрай зручною. Для реалізації автоматичного запуску потрібна підтримка цієї опції генератором та контролер ATS. Одні моделі оснащені підтримкою ATS, але не мають у комплекті постачання контролера, інші, у свою чергу, одразу оснащені всім необхідним. Контролер ATS є спрощеним промисловим контролером, який виконує відразу кілька завдань: контроль напруги в мережі, управління роботою генератора, підтримка акумулятора в зарядженому стані для успішного запуску. Дизельний генератор з автозапуском завдяки функціоналу контролера ATS здатний самостійно вводитися в роботу відразу після виявлення відсутності напруги. Після відновлення електропостачання генератор глушиться. Обов'язковою частиною будь-якого ATS є силова схема на силових контакторах, яка керує комутацією споживача до мережі та генератора. Одночасна комутація і до мережі, і до генератора виключена завдяки взаємному блокуванню. Варто зауважити, що найбільш функціональні промислові дизельні генератори оснащені повноцінним контролером, який не тільки реалізує автозапуск, але й здатний зв'язуватись із автоматикою виробничого обладнання.
Виробник. Види дизельних генераторів неможливо розглядати, не торкнувшись такого критерію вибору, як виробник. Від виробника залежить дуже багато. По-перше, кожен виробник генератора віддає перевагу тим чи іншим маркам двигуна. Наприклад, французький гігант SDMO тісно співпрацює з американською KOHLER, купуючи у тих мотори. Пізніше ця співпраця вилилася в об'єднання двох гігантів у KOHLER SDMO. Двигун – це серце дизельного генератора, і від нього залежать основні характеристики та надійність загалом. Деякі виробники випускають двигуни самостійно. Це, наприклад, стосується дизельних генераторів Cummins. Все сказане вище стосується і альтернатора, який перетворює обертання валу в електроенергію. Альтернатор не такий складний у виробництві, як двигун, тому до цього критерію так суворо можна не ставитися. Також від виробника сильно залежать різні технічні рішення в галузі керування генератором. Контролери, панелі керування та багато іншого. Це все пояснює велику розбіжність цін між аналогічними моделями від різних виробників.
Взагалі види дизельних генераторів можна розглядати з різних сторін, але ми зробили це, спираючись на основні критерії вибору електростанції. У більшості випадків досить визначитися з потужністю, фазністю, способом запуску та виробником. Звичайно, у випадку з промисловістю важливо розібратися з можливостями інтеграції в систему автоматизації та іншими тонкощами, проте цим займаються висококваліфіковані фахівці.