Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Германія), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як підібрати генератор для будинку

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 16-10-2023
Рейтинг статті: (1)

У цій статті ми розкажемо про генератор для дому, основні характеристики, на які треба звернути увагу, при його виборі.

Однофазний та трьохфазний генератор

Принцип роботи генератора досить простий, суть такого обладнання полягає в перетворенні механічної енергії на електричну. Сама робота полягає в тому, що бензиновий або дизельний двигун під час роботи обертає альтернатор, який в свою чергу видає необхідну електроенергію. Якщо ще глибше дослідити це питання, то стане зрозумілим і принцип перетворення кінетичної енергії на електричну, обертаючись, ротор генератора генерує магнітне поле, яке перетворюється котушкою на змінний струм 220В.

Однофазні генератори - це лідери продажів. Вони мають необмежену сферу застосування, їх використовують як для професійного застосування, наприклад, для роботи на будівельному майданчику, так і для побутового застосування, вдома, на дачі. Вони підходять як для роботи в стандартному режимі як постійного джерела живлення, так і як резервного джерела живлення у випадку виникнення аварійної ситуації, відключення центрального електропостачання.

Однофазний генератор забезпечує роботу лише однофазного, тобто розрахованого на роботу від 220 В обладнання. Переважна більшість побутового обладнання є саме однофазним.

Принцип роботи трьохфазного генератора нічим не відрізняється від однофазного генератора, за винятком того, що його альтернатор генерує три фази зі зсувом на 120°, що і формує повноцінну трьохфазну мережу. До такого генератора можна підключати трьохфазне навантаження, розраховане на напругу 380-400 Вольт. Можна прикласти зусилля і підключити до такого генератора також однофазне навантаження, але це буде не зовсім правильно, ви будете навантажувати лише одну обмотку альтернатора генератора, будете провокувати дисбаланс фаз і генератор може вийти з ладу. Потужність трьохфазного генератора складається з сумарної потужності його трьох фаз, тому якщо використовувати його в однофазному режимі, то його потужність становитиме одну третину від його трьохфазної потужності. В даний момент існують модифікації генераторів, які по суті є трьохфазними, але завдяки продуманій системі комутації обмоток альтернатора можуть працювати також і в однофазному режимі, і при цьому видають майже повну потужність, близьку до повної, трьохфазної. Не будемо глибоко поглиблюватися в це питання і зупинимося на тому, що трьохфазний генератор варто обирати, якщо у вас є саме трьохфазне навантаження, наприклад, трьохфазний електродвигун, насос, компресор і т.д., а не набір однофазних навантажень, розподілених по трьох фазах.

Бензиновий, дизельний, газовий чи бензин-газ?

1. Бензиновий генератор

Бензиновий генератор є найбільш доступним, порівняно легким за вагою та поширеним. Він дуже зручний для переміщення завдяки порівняно невеликій вазі та компактним розмірам (особливо інверторні бензинові генератори), тому він є найпоширенішим серед побутових споживачів. За своєю конструкцією, функціоналом та принципом роботи - це найкращий генератор для дому.

Переваги:

  • працює тихіше за дизельні аналоги
  • легше запускається взимку
  • найнижча ціна генератора
  • вихлопний газ не такий неприємний, як у дизелів

Недоліки:

  • не рекомендується працювати понад 6-8 годин безперервно
  • моторесурс нижчий, ніж у дизелів
  • вищий споживання бензину порівняно з дизельними
  • потужність, як правило, до 10 кВт, за рідким винятком
  • бензин є більш пожежонебезпечним, ніж дизпаливо.

2. Дизельний.

Генератори на дизельному пальному виготовляються як у стаціонарному виконанні, так і у портативному вигляді. Портативні генератори, як правило, охолоджуються природним повітряним шляхом, тоді як у генераторах стаціонарного типу передбачено рідинне охолодження. Вони можуть бути високообертовними (приблизно 3000 обертів, це ті, що простіші) та низькообертовними (приблизно 1500 обертів, це більш професійні, потужніші).

Загальновідомим є той факт, що дизельні двигуни внутрішнього згоряння відмінно впораються з великими навантаженнями. Завдяки цій властивості, генератори на дизельному пальному можуть видавати до кількох мегаватт потужності. Дизельні генератори не тільки придатні для короткочасної роботи, вони часто використовуються як постійний джерело електроенергії на важливих об'єктах у промисловості, фінансовій сфері та у телекомунікаційних провайдерах. Їх встановлюють на будівельних майданчиках, в приватних будинках і котеджах. Генератори можуть бути як рамні для стаціонарного встановлення, так і монтуватися на шасі для транспортування автомобілем.

Переваги:

  • високий ресурс двигуна
  • відносно невеликий витрати пального
  • стабільні оберти двигуна, завдяки чому стабільніше напруга на виході та частота струму.

Недоліки:

  • високий рівень шуму та вібрації
  • складніший запуск в мороз (на великих станціях, як правило, є підігрів, на малих - немає)
  • вартість вища, ніж у бензинових
  • вага значно більше, ніж у бензинових.

3. Бензин - газ.

Найменш поширені варіанти, по суті, є модифікацією бензинових генераторів за допомогою модифікованого під газ карбюратора та редуктора під газ.

Переваги такі ж, як і у бензинових генераторів, але з економічнішою роботою завдяки тому, що газ пропан - дешевший. До недоліків можна віднести більше високу пожежонебезпеку: окрім бака з бензином, у вас буде ще газовий балон, редуктор, шланги. Запуск генератора трохи складніший, ніж у звичайного бензинового, і робота взимку при морозі може бути ускладненою через замерзання редуктора. На мою думку, це очевидно не варіант для тих, хто шукає прості рішення, без заморочок.

4. Генератори на магістральному газі, метані.

Добре вирішення, але дуже дороговартісне. Такі генератори коштують більше бензинових та дизельних. При підключенні до газових мереж знадобиться дозвіл газопостачальної організації, проект. Такий генератор забезпечить роботу вашого обладнання тривалий час, вам не доведеться заправляти бак, генератор завжди буде мати паливо. Генератор на природному газі в Україні популярний серед власників приватних заміських котеджів у Києві. І це не дивно, оскільки ціна на такі моделі досить швидко відбивається в процесі експлуатації, якщо ви знаходитесь в районі, де переривання електропостачання є частою подією. Є декілька причин для цього. Перша - низька вартість газу в порівнянні з бензином. Друга, помітно знижений споживання палива завдяки сучасним технологіям, які застосовують виробники.

5. З ручним стартером, або з електростартером.

Генератори з ручним стартером - це найпоширеніші моделі генераторів для побутового застосування. Ручним типом старту здебільшого обладнують саме на тих генераторах, чия потужність відносно невелика, і здебільшого це простіші генератори. Вони мають низьку вартість, в експлуатації вони дуже зручні і практичні, ідеально підходять для роботи в домашніх умовах і на більш високих рівнях. Бензинові генератори заводяться легше, зусиль потрібно менше. Дизельні генератори з ручним стартом менш поширені, для їхнього запуску потрібна значна фізична сила. Плюс у простоті конструкції, відсутності акумулятора, відповідно і ціна нижча.

Дорожчі моделі генераторів обладнані електростартером. Така система просто необхідна тим моделям, які мають двигун великої потужності, понад 5 кВт, оскільки вручну запустити його буде досить складно, і тому вони обладнані саме таким типом запуску. Такі генератори комфортніші в запуску. Однак їхня ціна, природно, вища. І якщо такий генератор не використовується часто, потрібно не забувати про заряджання акумуляторної батареї, і про її заміну раз на кілька років.

6. ATS

Функція автоматичного введення резерву - ATS. Сучасна і надійна система запуску, якою може бути обладнаний Ваш генератор. Вона примітна тим, що працює абсолютно в автономному режимі і не вимагає втручання оператора в роботу, що дасть Вам змогу не відволікатися від своїх справ під час відключення електрики, генератор запуститься автоматично. Блок ATS має головне завдання, яке полягає в тому, щоб запустити генератор одразу ж після відключень центрального енергопостачання в будинку, що дасть змогу налагодити ефективну систему резервного живлення для будинку. Щойно електрика ззовні з'явиться, генератор вимкнеться і переведе будинок на живлення від зовнішньої лінії.

Генератор може бути оснащений системою автоматичного введення резерву, або ж мати підготовку під неї. Якщо ми говоримо про генератори для будинку невеликої ємності, до 10 кВт, то ми б радили купувати генератор саме з підготовкою під автоматику, а саму автоматику купувати окремо, і якісну. Генератори такої потужності з вбудованою автоматикою, які зараз представлено на ринку України, як правило, комплектуються автоматикою низької якості.  Автоматика може бути як стандартною, так і бути оснащеною віддаленим керуванням через інтернет (через GSM-карту, або LAN-підключенням).

Незважаючи на можливість автоматично запускатися при виникненні аварійної ситуації в мережі, електростанція не здатна забезпечити безперебійне електропостачання. З моменту знеструмлення мережі до запуску генератора пройде певний час, протягом якого обладнання буде зупинено, а технологічний процес - порушено. У зв'язку з цим, для забезпечення дійсно безперебійної роботи обладнання можна застосовувати дизельну електростанцію в парі з джерелом безперебійного живлення. Безперебійник зможе підтримувати працездатність споживача з моменту знеструмлення мережі до введення генератора в роботу. Відмінний і безкомпромісний варіант, який дасть змогу уникнути величезної кількості витрат під час роботи в нестабільній мережі.

7. Інверторний генератор.

На цю тему у нас є окремий огляд, ось тут буде посилання на нього, де ми все детально розповіли. Якщо коротко, генератор такого типу виробляє постійний струм, а вбудований інвертор перетворює його на змінний, з ідеальними характеристиками напруги і частоти струму, незалежно від незначних стрибків обертів двигуна. Такі генератори дорожчі за звичайні, але забезпечують еталонне електроживлення. Вони, як правило, компактніші і легші за стандартні моделі, мають нижчий рівень шуму, оснащені режимом роботи на знижених обертах, для економії палива.

8. Відкритий тип, або у шумопоглинаючому кожусі.

Тут все зрозуміло, відкритий тип генератора є самим розповсюдженим. Генератори в шумопоглинаючому кожусі видають менше шуму в процесі роботи, але їх вартість, відчутно вища.

Це були основні ознаки, На який потрібно звернути увагу, щоб зробити правильний вибір генератора.

Якщо все ж потрібна допомога у виборі, магазини стабільного електроживлення "Вольтмаркет" пропонує великий вибір електростанцій, призначених для найрізноманітніших цілей. Купити відповідну модель за вигідною ціною можна онлайн з доставкою в Київ, Харків, Дніпро, Одесу, Львів та інші міста України, а також ви можете ознайомитися з їхньою роботою в наших магазинах.

Також можете подивитися наш відео-огляд на цю тему:

Рейтинг статті: Як підібрати генератор для будинкуЯк підібрати генератор для будинкуЯк підібрати генератор для будинкуЯк підібрати генератор для будинкуЯк підібрати генератор для будинку (1)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все