Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Навіщо потрібен безперебійник

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 05-01-2023
Рейтинг статті: (735)

ДБЖ

Чи можуть електромережі України похвалитися високою стабільністю роботи? Навряд чи. Існує занадто багато факторів, які в сукупності призводять до серйозних перепадів напруги та повного знеструмлення мережі. Почасти стабільність мережі живлення залежить від обслуговуючих компаній, які повинні підтримувати обладнання на підстанціях та лінії електропередач у справному стані. З цим завданням вони, на жаль, часто не справляються. До цього ще додаються несправності мережі, спричинені як випадковим фізичним впливом, скажімо, під час будь-яких робіт, так і поганими погодними умовами. Погода – це взагалі окрема розмова. Жителі багатьох регіонів не з чуток знають, що таке залишатися без електрики під час сильних снігопадів. А що, якщо опалення в квартирі чи будинку, при цьому здійснюється за допомогою газового котла? Мало приємного в тому, щоб у такій ситуації опинитися без гарячого водопостачання та опалення.

Приклади несправностей у мережі можна наводити довго, оскільки можливих причин їх виникнення безліч. Але який у цьому сенс, коли буквально один пристрій допоможе подолати будь-яку проблему? І цей пристрій - безперебійник. Навіщо потрібен безперебійник? Як мінімум, він допоможе електрообладнанню працювати незважаючи на несправність мережі. Крім автономної роботи, безперебійник також забезпечує всебічний захист від небезпечних лавиноподібних перепадів напруги, які хоч і виникають нечасто, можуть вивести обладнання з ладу. Говорити про захисні властивості безперебійників можна багато, проте набагато краще про це скажуть відгуки покупців. Якщо Ви зацікавлені у захисті свого електрообладнання, ми пропонуємо Вам широкий асортимент ДБЖ за найкращими цінами, які можна купити у наших магазинах у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі, або онлайн швидкою доставкою.

Давайте розглянемо, навіщо потрібен безперебійник і з яких технічних рішень він реалізує свої захисні функції.

Дізнатися ціни

А нужна ли защита?

Многие отказываются от установки бесперебойника, считая, что его применение не оправдано. Выше мы рассмотрели различные варианты неисправностей централизованного электроснабжения, однако не коснулись их последствий. Самое распространенное последствие при работе оборудования в нестабильной сети — это его отключение. Казалось бы, ничего страшного, однако если в самый неподходящий момент отключится компьютер, Вы можете потерять несохраненные данные. О издержках при остановке промышленного оборудования или каких-нибудь серверов и вовсе говорить излишне.

Але відключення обладнання - це навіть найкращий результат при роботі в нестабільній мережі. Техніка може вийти з ладу, якщо мережна напруга значно перевищує допустимий діапазон.

Що в першому випадку, що в другому, безперебійник є чудовим вирішенням проблеми. Думаємо, питання про те, для чого потрібен безперебійник, виникати не має. Тепер давайте розглянемо безпосередньо різні реалізації ДБЖ, кожна з яких має індивідуальні особливості.

Безперебійники

Принцип роботи безперебійників

Будь-який безперебійник має два основні режими роботи: мережевий та автономний. Мережевий режим активний тоді, коли напруга мережі живлення відповідає допустимому діапазону. У цьому режимі акумуляторна батарея або складання батарей піддається зарядженню, а споживач живиться мережевою напругою, яка зазнає деяких змін. Ці «деякі перетворення» залежить від типу безперебійника. Саме тому ми розглянемо типи ДБЖ з точки зору роботи в мережевому режимі, так як в автономному функціонують всі однаково шляхом перетворення постійного струму акумуляторів в змінний за допомогою інвертора.

Найпростіший мережевий режим роботи уражає безперебійників класу off-line. Як випливає з назви, дані ДБЖ не взаємодіють із мережею. Тобто за її нормального стану off-line ДБЖ працюють у транзитному режимі. Умовою переходу в автономний режим є досягнення нижньої чи верхньої межі робочого діапазону. Для популярного, судячи з відгуків, off-line безперебійника Phantom UPS-0512 робочий діапазон складає 140-260В. Виробник допускає таке сильне відхилення в нижній бік, оскільки просідання не несе такої небезпеки, як сплеск напруги. Даний безперебійник, виявивши вихід напруги за робочий діапазон (у тому числі і повне знеструмлення мережі), протягом лічені мілісекунди перейде в автономний режим, тим самим ніяк не вплинувши на споживача, який продовжить працювати як ні в чому не бувало. Принцип роботи off-line простий та ефективний.

Безперебійник Phantom UPS-0512Безперебійник Phantom UPS-0512

Тим не менш, у побуті величезну конкуренцію становлять безперебійники іншого класу, а саме лінійно-інтерактивні. Вони мають лише одну не радикальну, але дуже цікаву відмінність. Річ у тім, що безперебійники класу line-interactive, перебуваючи у режимі роботи, здійснюють стабілізацію напруги. За цей процес відповідає ступінчастий стабілізатор на основі автотрансформатора. Принцип роботи такого стабілізатора дуже простий. Обмотка автотрансформатора розділена на щаблі, кожній з яких відповідає певний коефіцієнт трансформації. Залежно від того, яка напруга виміряна на вході, автоматика комутує той ступінь автотрансформатора, з якого знімається напруга, максимально близька до значення, що шукається, а саме — 220В. Точність стабілізації лінійно-інтерактивних безперебійників зазвичай не висока, але відповідає вимогам ГОСТ, згідно з якими техніка гарантовано справно працюватиме при коливаннях напруги не вище 10% від номінального значення. Особливо високу популярність, судячи з відгуків та попиту, набули доступні безперебійники line-interactive, ціна яких значно нижча навіть за аналоги класу off-line, у яких стабілізатора немає. Причин такого ціноутворення торкнемося пізніше, а поки що розглянемо найсучасніші безперебійники, що застосовуються у найвідповідальніших сферах діяльності.

Безперебійники on-line – це професійні ДБЖ, які працюють за принципом подвійного перетворення. Що таке подвійне перетворення і навіщо потрібна така технологія? Технологія подвійного перетворення найчастіше застосовується у перетворювачах частоти. Її суть полягає в тому, щоб за допомогою вхідного випрямляча випрямити неідеальну мережну напругу, після чого його відфільтрувати. Отримана ідеальна пряма надходить на інвертор, який здійснює зворотне перетворення, проте характеристики сигналу, на відміну входу, ідеальні. Іншими словами, подвійне перетворення дозволяє відв'язати якість вихідної напруги від якості вхідної. Хоч би що було на вході, вихід завжди ідеальний. Якщо мережна напруга виходить за робочий діапазон, випрямляч перестає працювати, а його місце займає АКБ, яка знаходиться в тому ж ланцюгу. Тобто при нормальних параметрах мережі інвертор отримує постійний струм від випрямляча, що живиться від мережі, в іншому випадку від акумулятора. Особливість такої схеми полягає в тому, що інвертор не має значення, звідки брати постійний струм для подальшого перетворення. Він буде харчуватися від випрямляча, а якщо той не може працювати через сильні коливання напруги — що ж, у тому ж ланцюгу є акумулятор. Таким чином, в on-line ДБЖ немає такого поняття, як час перемикання від мережі на АКБ і навпаки.

Безперебійник Luxeon UPS-500L

Як бачите, безперебійники хоч і виконують ту саму функцію, роблять вони це по-різному. Проте їх можна розглядати з погляду загальних технічних характеристик. Найважливішою серед них, звичайно, є номінальна потужність. Показник потужності грає вирішальну роль ціноутворенні, тому його слід підбирати дуже ретельно, підрахувавши сумарну потужність навантаження.

Не менш важливою є форма синусоїди на виході інвертора. З цієї точки зору можна виділити ДБЖ з чистою синусоїдою та ДБЖ з модифікованою синусоїдою. Перші дорожчі, проте вони підійдуть для будь-якого споживача, чутливого до якості електричного сигналу, будь то газовий котел опалення або насос. Прекрасний приклад безперебійника з чистою синусоїдою, який чудово підійде для газового котла – це LogicPower LPY-W-PSW-500Va.

Безперебійники з модифікованою синусоїдою дешевші, проте їх сфера застосування трохи обмежена. Добре, що зовсім небагато обладнання потребує синусоїдальний сигнал завдяки наявності невибагливого імпульсного блоку живлення на вході. Відповідно, безперебійник, який видає модифіковану синусоїду, підійде практично для будь-якої побутової техніки та електроніки. ДБЖ on-line і off-line зазвичай мають інвертори, що видають чисту синусоїду, у зв'язку з чим вони і дорожчі за більшість лінійно-інтерактивних аналогів.

При виборі безперебійника слід вирішити питання автономності. Благо, тут все дуже просто: хочете дуже тривалий час автономної роботи - вибирайте ДБЖ без інтегрованих батарей, призначені для підключення зовнішніх акумуляторів. Ви самі вільні вибирати ємність акумуляторного блоку, з'єднуючи акумулятори паралельно, дотримуючись, при цьому, необхідної конкретним безперебійником напруги ланцюга постійного струму за допомогою послідовного з'єднання. Якщо для певної сфери застосування, наприклад для комп'ютера, достатньо забезпечити 10-15 хвилин автономної роботи для збереження даних і завершення роботи, то чудово підійдуть безперебійники з вбудованими АКБ. Таке рішення вирізняється високою ергономічністю.

Підведемо підсумок. Навіщо потрібен безперебійник? Для забезпечення безперервної роботи споживача при перебоях електропостачання та його захисту від перепадів напруги. Які основні критерії вибору безперебійника? Тип, потужність, синусоїдальність струму, автономність. Де найкраще купити безперебійник за демократичною ціною? В інтернет-магазині «Вольтмаркет», торгові точки якого працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі.

Рейтинг статті: Навіщо потрібен безперебійникНавіщо потрібен безперебійникНавіщо потрібен безперебійникНавіщо потрібен безперебійникНавіщо потрібен безперебійник (735)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все