Шановні клієнти, магазини в м.Дніпро, та Київ працюють до 15:00. Далі робота із замовленнями, які зроблені на сайті. З причини великого навантаження, існує невелика затримка обробки замовлень, телефонні дзвінки обробляються по мірі можливості! Дякуємо за розуміння, приносимо вибачення за незручності !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Що таке акумулятори AGM?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 23-08-2022
Рейтинг статті: (439)

З моменту винаходу свинцево-кислотних акумуляторів пройшло багато десятиліть, а вони досі використовуються у значній кількості сфер діяльності. Звичайно ж, зараз технологія еволюціонувала за рахунок використання оновлених хімічних складів і конструкцій, але сенс залишився тим самим: в основі лежить кислотний електроліт і свинцеві пластини з додаванням сурми або без неї.

На даний момент найпоширенішими є акумулятори типу AGM. Що таке AGM акумулятори і чим вони кращі за традиційні свинцево-кислотні аналоги? Розглянемо це питання.

Дізнатися ціни

Основні види свинцево-кислотних АКБ

Історично склалося, що основним споживачем свинцево-кислотних акумуляторів є автомобільна галузь. Багато сучасних автомобілів вже не комплектуються традиційними моделями з рідким електролітом, так як вони можуть не впоратися зі збільшеним навантаженням через масу бортового обладнання. Також мало кому подобається необхідність періодично обслуговувати акумулятор.

Сучасні автомобілі найчастіше використовують або акумулятори, що не обслуговуються, з рідким електролітом (необслуговуваність досягається шляхом позбавлення пластин від сурми і додавання кальцію), або AGM. Рідше застосовується тип GEL.

Основною відмінністю акумуляторів типу AGM (Absorbent Glass Material) від традиційних є наявність герметичного корпусу та абсорбованого електроліту. Абсорбований - означає ввібраний в будь-який матеріал. У разі використовуються пористі прокладки зі скловолокна. Гелева технологія є чимось схожим, тільки роль сепараторів грають не скловолоконні прокладки, а гелевий матеріал.

Також щодо нещодавно на ринку з'явилася технологія EFB. Це покращені свинцево-кислотні акумулятори з рідким електролітом (Enhanced Flooded Battery). Особливістю даної технології є склад позитивної пластини, яка обернена в сітчастий поліестеровий матеріал. Він захищає пластину від сульфатації та обсипання, значно продовжуючи термін служби акумуляторної батареї.

Гелевый аккумулятор

Застосування акумуляторів AGM

На відміну від багатьох інших типів свинцево-кислотних акумуляторів моделі типів AGM і GEL прижилися далеко не тільки в автомобільній галузі. Крім автомобілів їх можна побачити у складі джерел безперебійного живлення та різних автономних систем. Якщо ДБЖ розрахований на зовнішнє підключення батарей, то здебільшого до нього підключаються саме AGM акумулятори.

Також AGM, як і GEL, можна зустріти у електротранспорті. Звичайно ж, йдеться не про електромобілі на зразок Tesla (там AGM батарея встановлена ​​лише для живлення бортової електроніки), а про різні дитячі електромобілі або інвалідні крісла. Популярні AGM акумулятори і у рибалок, які використовують ехолоти.

Іншими словами, акумулятори класу AGM чудово прижилися скрізь, де потрібне джерело живлення на 6,12 або 24В. Звичайні свинцево-кислотні АКБ як тягові використовуватися не можуть через непридатні для цього характеристики. Розглянемо, чому ж, на відміну від традиційних АКБ, AGM батареї можуть бути тяговими на прикладі їх переваг та недоліків

AGM акумулятор: плюси та мінуси

Як ми вже згадали вище, пристрій AGM акумулятора схоже на традиційний варіант за винятком щільно скомпонованих скловолоконних сепараторів і герметичного корпусу. Така на перший погляд незначна зміна наділяє батарею різними цікавими властивостями. Відразу варто відзначити, що в рамках AGM акумуляторів характеристики конкретних моделей можуть відрізнятися в рази в залежності від компонентів і технологій, що застосовуються.

Переваги:

  • Перенесення сильних розрядів. Для будь-якого акумулятора, навіть літієвого, шкідливий сильний розряд та тривале зберігання у такому стані. Перевага AGM технології над традиційною є слабкіша сприйнятливість до сильних розрядів, що дозволяє працювати в циклічному режимі. Акумуляторні батареї AGM без серйозних збитків дозволяють розряд приблизно на 20% сильніше, ніж дозволяють традиційні аналоги (30% і 50% відповідно).
  • Герметичність. Акумуляторні батареї з абсорбованим електролітом мають герметичний корпус із клапанним регулюванням. Це дозволяє використовувати АКБ у будь-якому положенні, проте перевернуте не рекомендується через потенційне перекриття запобіжних клапанів. Клапани необхідні для спуску надлишкового тиску. Воно виникає при перезаряджання або заряджання неприпустимим номіналом струму.
  • Необслуговуваність. Дуже важливий параметр. Коли резервне джерело живлення є значним складанням з безлічі акумуляторів, виділення газів не дозволили б експлуатувати її з приміщення. Та й процес обслуговування у вигляді доливання води - не найприємніше заняття. У разі абсорбованого електроліту обслуговування не потрібне завдяки процесу рекомбінації газів, що протікає в порах скловолоконних сепараторів. Доливання води не потрібне протягом усього терміну служби. Виняток – випаровування внаслідок неправильного заряду.
  • Захищеність від сульфатації та корозії. Відсутність випарів призводить до однієї приємної особливості: свинцеві пластини не піддаються корозії. Також акумулятори з абсорбованим електролітом вважаються значно менш сприйнятливими до сульфатації. Це безпосередньо позначається терміні служби АКБ.
  • Несприйнятливість до трясіння та вібрацій. Завдяки наявності скловолоконних сепараторів електроліт будь-якої миті часу надійно контактує з електродами. Таким чином, тремтіння і вібрація не впливають на продуктивність акумулятора.

Це лише основні переваги технології Absorbent glass mat. Що стосується недоліків, то основним із них є підвищена чутливість до неправильного заряду. Заряд повинен здійснюватися у правильному режимі з незначним відхиленням. Для цього рекомендується відмовитися від кустарних методів заряду та використовувати лише якісні автоматичні зарядні пристрої. В іншому випадку термін служби акумулятора може виявитися значно меншим за очікуваний.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Що таке акумулятори AGM?Що таке акумулятори AGM?Що таке акумулятори AGM?Що таке акумулятори AGM?Що таке акумулятори AGM? (439)

Ваша оцінка:

Що таке акумулятори AGM? 5 из 5 на основе 3 оценок.
5

Інвестор Вольт Польска 12/230, 1000/700, ток зарядка 10 супер.
Стоїть акумулятор Exside 80 a.
Питання: яка максимальна ємність додаткового акумулятора?
Дякую. Бажаю здоров'я та успіху!

Вибачте, зарядний ток згідно інструкції - 20 ампер, а не 10 а, як на сайті у продавця.
ПИТАННЯ те ж саме, чи можемо додати ще такий же самий на 80 а/г?
Дякую.

оптимально 100 Аг. 80 ви вже маєте...

Дякую!

5

Купив новий АКБ EXIDE 70Ah, AGM.
Показує 12.5в.напруги.чи треба його підзаряжати,чи як радять знайомий розрядити до 11.3в.і по новому зарядити?
Дякую

просто зарядіть його і все. Ніяких розрядів робити не треба

5

Можно ли в квартире работа AGM акумулятор без вреда здоровью?

да, можно

В отверствие в крышке акумулятора вставить трубочку от капельницы и вывести через отверстие в раме окна, если он стоит на подоконнике (как у меня).
Или вставить трубочку в отверстие крышки, на нее надеть напальник или палец от резиновой перчатки. И все ОК. А второе отверстие в крышке закрыто пробочкой.

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все