Сфера застосування та потужність є найважливішими критеріями у виборі міні-електростанції. Перед покупкою даного електроустаткування Вам необхідно визначитися з деякими моментами:
- для яких цілей купується міні-електростанція (для роботи будівельного електроінструменту, для дому, дачі, офісу або для виробництва);
- тип навантаження, що підключається (Ваші електричні прилади відносяться до активного або індуктивного типу навантаження);
- сумарне навантаження (сумарна потужність електричних приладів, що використовуються одночасно);
- тривалість щоденного використання електростанції (для короткочасного чи цілодобового використання). электростанции (для кратковременного или круглосуточного использования).
При правильному розрахунку потужності паливного генератора, Ви не відчуватимете незручності, а Ваші електричні прилади справно працюватимуть.
У технічній характеристикі міні-електростанції є три найважливіші параметри, на які Вам варто звернути особливу увагу:
- номінальна потужність (вимірюється в кВА);
- активна потужність (вимірюється у кВт);
- коефіцієнт потужності (вимірюється Cosφ – визначається співвідношенням активної потужності до повної потужності, здебільшого цей коефіцієнт дорівнює 0,8). (измеряется Cosφ – определяется соотношением активной мощности к полной мощности, в большинстве случаев этот коэффициент равен 0,8).
Особливості розрахунку
Міні-електростанція для короткочасного або цілодобового побутового використання
Якщо Ви купуєте міні-електростанцію для побутового застосування та плануєте використовувати її для роботи побутових електричних приладів, необхідних у побуті, то розрахунок потужності можна здійснити так:
- визначитися з місцем розташування генератора (у приміщенні або на вулиці, для розміщення просто неба необхідно вибирати електростанцію у вологозахищеному та звукоізолюючому корпусі, а при розміщенні всередині приміщення необхідно забезпечувати відведення вихлопних газів);
- підсумовуйте потужність електричних приладів, що одночасно використовуються з активним навантаженням (електричні лампочки, телевізор, музичний центр, опалювальний котел, система охоронної та пожежної сигналізації, електричні замки воріт, система відео спостереження);
- запас потужності - для забезпечення нормальної роботи міні-електростанції і недопущення її перевантаження і перегріву, необхідно сумарну потужність навантаження, що підключається, збільшити на 20-30%. — для обеспечения нормальной работы мини-электростанции и недопущения её перегрузки и перегрева, необходимо суммарную мощность подключаемой нагрузки увеличить на 20-30%.
Отриманий результат стане основою у виборі потужності міні-електростанції.
Якщо Вам необхідна міні-електростанція для роботи одного або двох електричних приладів (електроінструменту), то потужність міні-електростанції повинна відповідати потужності електричного приладу, що підключається, з урахуванням його пускових струмів. У електричних приладів, конструкціях яких є електродвигуни, пускова потужність перевищує номінальну в 1,5-3,5 разу, котрий іноді більше (в 5-7 раз). Наприклад, якщо електричний дриль має номінальну потужність 650 Ватт, то її пускова потужність може дорівнювати 1200-1500 Ватт. Це є найважливішим моментом, що впливає на нормальну роботу електроприладів та міні-електростанції. Пускові струми насоса водопостачання, як правило, слід враховувати як чотириразові. Тобто. для підбору генератора під насос водопостачання потужністю 1,3 кВт, необхідний паливний генератор потужністю щонайменше 1,3 x 4 = 5,2 кВт. В іншому випадку, в момент запуску насоса або спрацює захист міні-електростанції, або вона просто заглухне.
Міні-електростанція для напівпромислового та промислового регулярного (цілодобового) використання
Розрахунок потужності міні-електростанції для регулярного промислового використання проводиться аналогічним чином, але з урахуванням деяких факторів:
- температури довкілля;
- атмосферного тиску;
- відносної вологості повітря;
- забрудненості повітря (пил, вихлопні гази – якщо електростанція встановлюється усередині цехів чи виробничих приміщень).
Виробники електростанцій надають дані цих показників у технічних характеристиках до своєї продукції. При невідповідності цих параметрів продуктивність міні-електростанції може знизитися до 40-50% від її розрахункової потужності та зменшення терміну експлуатації електростанції.
Основні характеристики потужності міні-електростанції
Номінальна потужність міні-електростанції - є основним показником, що визначає величину активного навантаження, що підключається (одночасно включаються і розраховані на роботу досить тривалий час електричні прилади: системи освітлення, пожежної та охоронної сигналізації, системи обігріву, телевізор, електрична плита і т.д.).
Робоча потужність електростанції визначається шляхом зміни на клемах у процесі експлуатації за нормального режиму роботи та задовільних умов навколишнього середовища, відповідних технічних параметрів міні-електростанції. Це і є фактичною потужністю міні-електростанції.
Тривала потужність міні-електростанції визначається величиною активної потужності при тривалій роботі з невеликими короткочасними перервами для заправки та технічного обслуговування. Для міні-електростанцій, що експлуатуються в даному режимі, найбільш важливою є відповідність експлуатаційним нормам умов навколишнього середовища. Пам'ятайте, що побутові електростанції не повинні працювати безперервно більше 8 годин.
Короткочасна потужність - визначає максимальну потужність міні-електростанції при сумарній періодичній експлуатації не більше 500 мотогодин на рік. При цьому сервісне технічне обслуговування проводиться не більше ніж через кожні 300 годин. Стовідсоткове навантаження генератора має перевищувати 25 годин на рік, завантаження на 90% - трохи більше 200 годин на рік. Вісімдесяти відсоткове навантаження (від номінальної потужності) є найбільш прийнятним варіантом при експлуатації генератора як джерело основного електропостачання.
Характеристика навантаження, що підключається
Активне навантаження – електроприлади, під час роботи яких електрична енергія перетворюється на теплову енергію: лампи освітлення, праски, обігрівачі, електроплити, система «тепла підлога». В даному випадку їхня сумарна потужність може бути прирівняна до потужності міні-електростанції.
Реактивне навантаження – електроприлади цієї групи додатково витрачають енергію освіти електромагнітних полів. У технічних даних паспорта до такого електричного приладу вказується його споживана потужність та міра його реактивності (cosφ).
Високі пускові струми - потужність електроприладів (глибинні насоси, компресори, кондиціонери) з високими пусковими струмами в момент запуску зростає в середньому в 3-5 разів, а іноді й більше. Такі навантаження можуть тривати всього кілька секунд, і якщо потужність генератора розрахована правильно, то електростанція нормально витримує такого роду навантаження.
Також необхідно звернути Вашу увагу на те, що нерідко виробники міні-електростанцій у рекламних буклетах до своєї продукції в показниках номінальної потужності вказують дані максимальної потужності електрогенератора, а справжні дані потужності прописують у технічному паспорті, що додається. Нерідко такий рекламний хід з боку виробника вводить в оману покупців і призводить до того, що потужності електростанції замало забезпечення нормальної роботи електричних приладів.
Здійснивши правильний вибір потужності міні-електростанції, Ви забезпечите нормальну роботу та тривалий та безаварійний термін експлуатації електричних приладів та міні-електростанції.
Якщо Ви сумніваєтеся в правильності розрахунків потужності, то фахівці магазину ВорльтМаркет допоможуть Вам з розрахунками та вибором моделі паливного генератора, що найбільш підходить для Вас.